Я шукаю...

Що таке Universal Control в macOS Monterey та як це працює

Нова функція Universal Control

На презентації Apple в рамках WWDC 21 не було анонсовано нових пристроїв, а основні нововведення торкнулися операційних систем, але навіть їх не можна назвати масштабними. На розповідь про нову версію macOS Monterey було виділено всього кілька хвилин, в той час, як презентація iOS 15 тривала більше ніж пів години. Старший віцепрезидент по розробці програмного забезпечення Крейг Федеріго встиг лише коротко згадати про універсальну функцію управління Universal Control та про те, що для її використання не потрібно буде виконувати будь-яких налаштувань. Однак цієї інформації явно недостатньо, тому давайте докладніше розберемося які зміни відбулися в macOS Monterey та як працює Universal Control.

Огляд функції Universal Control

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що таке Universal Control?

На презентації оновленої операційної системи для комп'ютерів Mac Apple не вважала за потрібне розповісти навіть про половину нових функцій, коротко була згадана лише головна фішка оновлення, а саме Universal Control. Ця функція дозволяє створювати єдиний робочий простір на комп'ютері та планшеті, тобто, об'єднати їх в одну систему для управління клавіатурою та мишкою. Таким чином, просто поставивши iPad поруч з MacBook, iMac або Mac mini курсор можна перетягнути з одного пристрою на інший, при цьому, ніякої настройки або додаткового обладнання для підтримки даної функції не потрібно.

Раніше передбачалося, що для роботи подібної функції потрібна наявність технології Ultra Wideband, проте все виявилося набагато простіше. Достатньо поставити два пристрої поруч, та незалежно від того, з якого боку буде розташовуватися iPad, який в цьому випадку, виступає як другий монітор, курсор потрібно просто перетягнути в його сторону. Задум дійсно вражає, однак на деякі питання розробники так і не спромоглися відповісти. Наприклад, не було сказано про те, як система розпізнає де саме розташовується другий «монітор», а також яка технологія використовується для швидкого з'єднання між пристроями, та чи не буде в цьому випадку затримок, які безсумнівно зіпсують комфорт при роботі в єдиному просторі.

Як підключити Universal Control в macOS

Попри явну недомовленість, більш детальну інформацію про роботу Universal Control знайти все ж вдалося. Як з'ясувалося, Mac не здатний визначити сторону де розташовується iPad, але алгоритм нової ОС вже налаштований таким чином, що якщо ви перетягуєте курсор в одну зі сторін, він з'явиться на іншому екрані, оскільки комп'ютер відправить сигнал планшету про те, в якому місці слід прийняти курсор. Для передачі відповідного сигналу використовується Bluetooth, адже для роботи функції Universal Control досить того, що обидва пристрої просто знають, що розташовуються в безпосередній близькості.

Роль головного пристрою виконує саме Mac, але єдиний робочий простір Universal Control може створити навіть між трьома пристроями, при цьому вони не повинні знаходитись збоку, адже курсор можна перетягнути як вгору, так і вниз. Відстань між усіма пристроями не повинна перевищувати десяти метрів, вони повинні бути приєднані до однієї мережі Wi-Fi, та на кожному пристрої необхідно включити Bluetooth і Handoff.

Важливо враховувати, що в список пристроїв Universal Control через апаратні обмеження потрапили не всі комп'ютери на яких буде доступно оновлення на macOS Monterey, підтримку даної функції слід очікувати на:

  • MacBook та MacBook Pro 2016 або більше;
  • MacBook Air 2018 або більше;
  • iMac 2015 або більше;
  • iMac Pro;
  • iPad Pro, iPad (починаючи з 6-го покоління), iPad Air (з 3-го покоління), iPad mini (з 5-го покоління).

Список пристроїв на яких буде доступно оновлення macOS Monterey

Як користуватися macOS Monterey та на які ще оновлення варто звернути увагу

У macOS 12, якою по суті і є Monterey, був значно доопрацьований Finder, що є файловим менеджером, серед нововведень слід виділити:

  • Нову папку для обміну файлами через iCloud;
  • Автоматичну зміну розміру вікон при перенесенні на інший дисплей;
  • Копіювання всіх об'єктів файлової системи тепер відображається в спеціальному вікні у вигляді кругової діаграми;
  • Хід копіювання можна припиняти простим натисканням миші, з можливістю подальшого видалення копії все також після натискання миші.

Новий файловий менеджер Finder

Як і в попередніх версіях macOS, деякі функції знову були запозичені з iOS, в оновленні Monterey до таких належить режим енергозбереження. Він особливо актуальний для власників ноутбуків, адже в критичних ситуаціях при низькому заряді акумулятора дозволяє продовжити працездатність пристрою, активувати його можна в Центрі управління.

Ще однією зміною, яка позитивно позначиться на автономності, є оновлення браузера Safari, крім переробленого дизайну вкладок та додавання спеціальних «груп» для спрощення навігації, робота браузера була оптимізована, що за заявою розробників дозволить власникам MacBook на чіпі М1 проводити набагато більше часу в інтернеті без необхідності в підзарядці. Також усі вкладки, додані в браузер на одному пристрої, будуть синхронізуватися і з іншими пристроями Apple на яких здійснено вхід у відповідний обліковий запис.

Тепер для видалення всіх налаштувань, додатків та супутніх даних з облікового запису користувача не потрібно встановлювати заново операційну систему, достатньо всього лише скористатися відповідною функцією, яка зробить все швидко і в автоматичному режимі.

Багато фішок з iOS 15 та iPad OS 15 були адаптовані й для macOS Monterey, це й режим фокусування, й автоматичний перекладач, й оновлені замітки, а також портретний режим для FaceTime. До речі, якщо ви задумались над купівлею відновленого iPhone, радимо звернутись у наш магазин Apple.

MacOS Monterey бета-версія

MacOS Monterey бета-версія вже доступна для розробників з 7 червня поточного року, однак протестувати головну новинку, тобто функцію Universal Control вони не зможуть. Судячи з усього, для її успішної реалізації все ж потрібен певний час для проведення внутрішнього тестування та налаштування, але це й на краще, адже якщо Apple випустять функцію в загальний доступ в сирому вигляді, це може стати причиною серйозних збурень серед аудиторії, якщо в її роботі будуть виявлені недоліки. В цілому ж, Universal Control в MacOS Monterey виглядає досить перспективним, особливо з огляду на інші, не настільки глобальні зміни.

Ваша оцінка: