Я шукаю...

Як створюється вуглецевий слід і чи можливо його позбутися?

фотографія вуглецевого сліду фабрики

Ви коли-небудь замислювалися про те, що те, що ваш сніданок, обід і вечерю, з великою ймовірністю було вирощено, оброблено та виготовлено за добру сотню кілометрів від вашого населеного пункту і доставлено в ваш улюблений магазин явно не екологічним транспортом?

Виходить, що буквально кожна людина залишає на екології свій власний вуглецевий слід. Але ща таке цей вуглецевий слід, і чому продукти, які ми споживаємо краще виготовляти, і продавати локально?

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що таке вуглецевий слід?

Вуглецевим слідом є обсяг викидів парникових газів, в які входить озон, вуглекислий газ і метан. Вони утворюються як результат діяльності населення планети. Добувається паливо, яке людина використовує для роботи на техніці, призначеної до сільськогосподарських територій, створення добрив і доставки готової продукції по всій земній кулі. Це і створює викид вуглекислого газу, що провокує нагрівання атмосфери. Жителі ферми, тобто вівці, бики, кози тощо, в процесі перетравлення їжі виділяють газ метан, який є потужним фактором, що змінює кліматичні умови на планеті.

вуглецевий слід

Зараз кожна окрема людина може самостійно підрахувати кількість вуглецевого сліду, який вона встигла залишити. Для цього існують спеціальні калькулятори. Там необхідно відповісти на ряд питань, серед яких: як ви опалюєте житло, використовуєте свій автомобіль або громадський транспорт, скільки авіаперельотів робите за рік, скільки витрачаєте на одяг, походи в кафе, паперові книги та інше. Калькулятор зможе не просто вказати на довжину створеного вуглецевого сліду, але і дозволить дізнатися цікаву і забавну річ - скільки коштів потрібно пожертвувати, щоб компенсувати свою згубну дію на природу. Втім, результат все одно вийде не точним, проте все ж може допомогти вказати, де знаходяться  особисті джерела парникових газів.

Дія прямих і непрямих викидів

Насправді величезну плутанину навколо вуглецевого сліду створюють відмінності між «непрямими» і «прямими» викидами. Наприклад, вуглецевий слід м'якої іграшки містить не одні лише прямі викиди в процесі виробництва і доставки іграшки. Також варто врахувати окрему категорію непрямих, таких собі побічних викидів, які включені в процес видобутку та перероблювання ресурсу, що використовується для створення необхідної сировини, яка лише в підсумку стане готовим продуктом, в такому випадку - м'якою іграшкою. І все це всього лише мала частина всіх існуючих процесів. Простежити повноцінний ланцюг подій, які як можуть, так і не можуть відбутися в момент виготовлення даної іграшки - значить приректи себе на нескінченне число варіантності, велика частина чого виявиться нескінченно малим.

Для можливості сфокусувати увагу на важливих моментах, необхідно вибрати найпростіший шлях. Навіть співробітники офісів пластикових фабрик використовують скріпки зі сталевого матеріалу. Але ж така сировину все ще має невелику кількість виділень, включно з утриманням екскаватора в руднику, звідки дану сировину і було спочатку видобуто. І такий процес може тривати нескінченно. Вуглецевий слід іграшки із пластику може містити величезну кількість моментів, так що просто взяти й обчислити його обсяг не вийде, це дуже ретельні прорахунки.

стопа

Також варто проаналізувати наступний приклад, де вуглецевий слід людини, що знаходиться за кермом транспортного засобу буде вміщати в собі не одні лише викиди, що виходять з вихлопної труби, але і всілякі викиди, які відбуваються в процесі видобутку нафти, перероблювання палива і транспортування його до заправок. До того ж варто не забувати про значні викиди, які відбуваються в момент виробництва і в процесі техобслуговування автомобіля.

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо втратив?

Чи можливо точно виміряти вуглецевий слід?

На цей час ми маємо необхідність у вимірі вуглецевого сліду, проте зробити це неможливо. Вуглецевий слід є по суті свого існування дійсно важливим показником загальної картини впливу життєдіяльності людини на кліматичні умови планети. Проблема полягає в тому, що не вийде отримати точні обчислення. Людина не може обчислити вплив куплених апельсинів в порівнянні з їх впливом на інші продукти, які ми можемо придбати замість них, роздумуючи при цьому про метод їх вирощування, доставку, зберігання та інші спільні процеси. Питання полягає в тому, як людина повинна поводитися при цьому, як обчислити дані, якщо є такі величезні обсяги інформації?

Найпростішою і найчастішою відповіддю буде здатися і піти обчислювати щось легше, навіть з огляду на те, що при цьому загубиться багато аспектів даних, які необхідно врахувати. Такий метод застосовують також ілюзіоністи, які вміють зосереджувати увагу публіки на несуттєвих дрібницях, при цьому непомітно для всіх проводячи те, що дійсно має сенс. Наприклад, можна поширювати інформацію про те, як працює енергетична ефективність вокзалів, не згадуючи при цьому самі посадки. Так само може бути й така ситуація, де споживач захоче виміряти свій вуглецевий слід, використовуючи якийсь калькулятор, що неправильно направить його увагу, ухиляючись від дійсно важливих питань. Розв'язання такої проблеми полягає в розвитку і навчанні споживача, який зможе зрозуміти й побачити повну картину подій, закриваючи очі на труднощі.

Як позбутися від вуглецевого сліду - чи можливо це?

Багато хто думає, що посадити дерево вже досить для компенсації вуглецевого сліду. Однак ігноруючи популярну думку, дійсність не зовсім така. Зрозуміло, можна на околиці лісу посадити дуб, але через пару днів його зіб'є п'яний водій або зрубає забудовник під свої комерційні потреби. На цю мить людство все ще не позбулося від згубної думки, що всі свої негативні впливи можна взяти і як би підтерти ганчіркою. Але в реальності все складається зовсім по-іншому. Так рослина, яке в процесі свого життєвого циклу поглинає вуглецевий газ, по ідеї компенсує і нівелює той негативний викид, який був створений через діяльність людини. Однак не всяка посадка дерев зможе прибрати та нейтралізувати вуглецевий слід.

планета

Хочете дізнатися який Айпад для малювання кращий? Переході по посиланню

Єдиний надійний спосіб забезпечення сталого використання лісових ресурсів. Посадивши де-небудь дерево, про яке надалі людина забуде і закине, не можна бути впевненим у його подальшій долі. Ось чому такий метод абсолютно не є гарантією чого-небудь, більш того, тут так само є маса своїх нюансів. Йдеться про ті ж пожежі в лісах. Наш клімат, особливо в останні роки постійно змінюється, і залежить це не тільки від діяльності роду людського. Зміна клімату несе за собою також надмірну спеку і посуху, що є причиною частих загорянь в лісовій місцевості. Посадивши дерево і позбавивши його відходу, ми прирікаємо його на швидке загоряння, або ж на смерть від короїда, яких все більше і більше з'являється в наших широтах. Так що, посадити дерево не означає позбутися вуглецевого сліду. Найкращим виходом з ситуації буде пошук спеціалізованих проєктів, мета яких зниження викидів. Таке рішення є більш стійким, на відміну від тієї ж висадки на узбіччі та краю лісу дерев.

Цікавий також і інший момент - якщо одному вдалося компенсувати свій вуглецевий слід, то інші, особливо велика промисловість та енергетика, явно цього робити не будуть. Ефективна компенсація більшою мірою залежить від проєктів з відновлюваної енергетики. Втім, ці твердження зовсім не означають, що про дерева не варто піклуватися і думати. Можна жертвувати гроші громадським організаціям, які займають висадкою дерев та доглядом за ними. Так, наприклад, наш сервіс ICOOLA за кожен куплений iPhone висаджує дерево, що сприяє мінімальному, але все ж зниженню вуглецевого сліду.

екологічний слід

А ось для того, щоб знизити вуглецевий слід в своєму повсякденному житті, важливо дотримуватися ряду невеликих правил. Нічого складного або нереального в них немає, головне просто мати бажання і бути свідомим жителем планети.

  • Намагайтеся купувати продукти локального виробництва, бо імпортний товар, навіть якщо він привезений з іншого куточка країни, залишає величезний вуглецевий слід. Чим далі місце виробництва товару, тим більша кількість посередників є між виробником і споживачем, а це значить одне - величезний транспортний слід.
  • М'ясна продукція та її виробництво має більший вуглецевий слід, на відміну від вегетаріанського продукту. Ніхто не говорить відмовлятися від м'яса, просто рекомендується вибирати продукцію місцеву. Необхідно попередити, що в окремих випадках перехід на вегетаріанський спосіб життя не завжди допоможе нейтралізувати вуглецевий слід, адже привезені овочі й фрукти з інших країн також схильні до великого транспортування.

промисловість

  • Намагайтеся купувати продукти по сезону. Очевидно, в зимову пору на прилавках не може бути місцевого манго або полуниці, вони привезені з інших країн. Доставлялися вони, швидше за все літаком, а це великий вуглецевий слід.
  • Намагайтеся врівноважувати користування автомобілем. Звичайно ж, неможливо повністю відмовитися від машини та пересісти на громадський транспорт. У кожного свої життєві обставини, однак можна зробити водіння авто екологічним процесом. При покупці авто віддавайте перевагу невеликому транспорту, який витрачає мало палива. Спробуйте поїздити разом з колегами чи сусідами, це екологічніше, ніж поодинокі поїздки. Живучи в мегаполісі можна спробувати каршерінг. Якщо у вас немає великої потреби кудись їхати, то можна залишитися і зовсім у будинку. Нинішній час передбачає багато послуг дистанційно.

До речі, якщо вас цікавить співпраця в напрямку iPhone оптом, Компанія ICOOLA з радістю запропонує вам вигідні умови!

Ваша оцінка: