Я шукаю...

Окуляри віртуальної реальності від Apple

Apple VR

Перший шолом віртуальної реальності від Apple: в очікуванні прем'єри

Спроби створити багатофункціональну гарнітуру, за допомогою якої можна зануритися у світ віртуальної реальності, робилися ще в далеких 90-х. Однак про цих розробках «без сліз не згадати». Виглядали вони в більшості своїй безглуздо і виконували тільки самий елементарний набір функцій. З більш сучасних варіацій варто згадати VR-платформу Google Cardboard, представлену на конференції Google I/O в 2014 році. Пристрій був картонну коробку з двома отворами під лінзи. У неї вставлявся телефон, на екран якого виводилася стереокартинка. Якість такого 3D-зображення цілком і повністю залежало від дозволу використовуваного смартфона. Ідея ця була дуже економним заходом, так як була доступна будь-кому. Адже смартфони з гіроскопом є у багатьох, а картонний каркас можна було замовити за смішну ціну на AliExpress або навіть зробити самому за пропонованими виробником кресленнями. Але як говоритися «не зайшла». Люди посміялися і забули цю ідею. Читайте також як видалити дані з айфона.

Але в останні роки розробка систем віртуальної реальності вийшла на якісно новий рівень. Випуск VR-пристроїв набув популярності, а гаджети такого типу все більше заповнюють ринок. Саме тому новина про розробку компанією Apple шолома змішаної реальності просто таки підірвала інформаційний простір. Говорячи «змішана реальність» ми маємо на увазі, що інноваційна розробка компанії буде поєднувати в собі не тільки VR, але і AR технології. Очікується, що новинка побачить світ в 2024 році. але деяка інформація «з-за лаштунків» про майбутні функції і можливі переваги перед конкурентами доступна вже зараз.

Історія розробки VR-шолома від Apple

Гарнітура гібридної реальності вже не в перший раз анонсується іменитим брендом. В 2019 році широкому загалу вперше повідомили про розробку стереоскопічного пристрою. Тоді його охрестили кодовим ім'ям Garta. Тайванський інформаційний ресурс про техніці DigiTimes декількома місяцями пізніше поширив інформацію про те, що в проект також задіяні фахівці компанії Valve. Американська компанія, давно є гуру в розробці відеоігор, теж не так давно випустила свій власний шолом віртуальної реальності Index - вельми популярний гаджет в своїй ніші.

Apple VR

Через деякий час з видання The Information весь світ дізнався не тільки про швидку прем'єрі розробляється компанією Apple VR-шолома, а й про таємну задумом інженерів бренду. Йдеться про окулярах N421 - легкої та зручною альтернативі стереоскопічного шолома, які можна буде носити необмежену кількість часу не привертаючи до себе уваги.

Переваги шолом віртуальної реальності Apple

VR/AR шолом компанії Apple задуманий розробниками як автономне і мультифункціональний пристрій. Очікується, що зовні він буде схожий з Oculus Quest 2 - найпросунутішої на сьогоднішній день багатофункціональної VR-системою.

Новинка буде оснащена:

  • зовнішніми камерами, необхідними для створення 3D-оточення (приміщень, об'єктів, людей);
  • дисплеєм, що демонструє контент віртуальної реальності з надвисоким дозволом і якістю зображення;
  • AR-функціоналом, покликаним поєднувати реальні навколишні предмети зоб'єктами віртуального світу.

До слова про AR-технологіях, Apple планує за допомогою вбудованих камер відстежувати руху рук і використовувати ці дані для реалізації найрізноманітніших функцій, як наприклад AR-клавіатура.

У конструкції шолома буде використаний найпотужніший з коли-небудь розроблених компанією чіпів. Серед розглянутих конструкторами на даний момент варіантів деякі чіпи за своїми технічними характеристиками перевершують навіть процесор M1 з останньої версії комп'ютера Mac.

В якості основного матеріалу корпусу вирішено було використовувати тканину. адже метал значно збільшить вагу пристрою. Такий вибір резонує зі стилем компанії, так як Apple в створенні своїх мобільний, і ті тільки, пристроїв завжди віддавали перевагу металевого корпусу. Так само шолом буде оснащений кулером для поліпшення вентиляції.

На даний момент прототип шолома гібридної реальності знаходиться в процесі доопрацювання і бет готовий підірвати ринок вже в 2024 році. Новий гаджет, відповідно до очікувань експертів, буде на порядок дорожче більшості раніше випущених пристроїв каліфорнійського бренду. Виробник вже зараз заявляє, що на великі продажі ця новинка не розрахована. У планах Apple реалізація близько 200 тисяч VR / AR-шоломів за рік. А це відповідає одній гарнітурі в день на кожну роздрібну точку продажу.

Однак, знаменита американська компанія все ще залишає собі шляхи для відступу і відкрито заявляє, що остаточне рішення щодо випуску пристрою керівництво все ще не прийняло. А це означає, що новинку цілком може спіткати доля бездротової зарядки AirPower, яка так і не вийшла на ринок з-за невідповідності найвищим стандартам компанії. Дізнавайтесь також яку пам'ять вибрати для айфону, скільки потрібно пам'яті якщо ви полюбляєте фотографувати щасливі  моменти свого життя.

Apple VR

Головні конкуренти VR-шолома Apple

Зерно сумніву щодо випуску нового продукту на ринок може посіяти і конкуренція . Адже в цій ніші існує вже достатня кількість успішно реалізованих проектів. Розглянемо ж ближче основних суперників, які можуть перешкодити оглушливого успіху нового шолома віртуальної реальності від Apple.

Microsoft Hololens 2

Пристрій викликало фурор на ринку VR-техніки в 2019 році. Зберігши найвдаліші аспекти першої варіації Hololens, Microsoft вдосконалили слабкі місця свого гаджета і розширили його потенційні можливості.

Серед переваг основного на даний момент суперника прийдешньої новинки Apple можна виокремити декілька найістотніших.

«Інстинктивна взаємодія»

Ця функція полягає у використанні звичних методів взаємодії з різними навколишніми предметами. Тобто користувач може звертатися з віртуальними об'єктами так само, як і з реальними. Наприклад, переміщати голограму пробачимо рухом рук, взявши її як будь-який справжній предмет і просто перетягнувши.

Прямий вплив на голограми стало можливим завдяки відстеженню рухів рук і пальців. Схожу технологію також вирішила впровадити в свій новий винахід і компанія Apple.

Таким же чином Windows впровадила в свій гаджет і технологію відстеження рухів зіниць, яка вже використовувалася раніше в Windows 10. Саме вона і дає можливість управляти об'єктами віртуальної реальності як ніби силою погляду.

Комфорт

Гарнітура HoloLens 2 майже не відчувається на голові. Можна навіть сказати, що ці відчуття схожі ефектом від носіння бейсболки. А все завдяки ідеальному розподілу ваги пристрою, регулюванню розміру і зручною опорі на верхній частині лоба.

Аналогію з бейсболкою створює і можливість підняти передню частину шолома вгору, майже як козирок. Завдяки легкості і текстильному корпусу Apple і по цьому пункту зможе скласти конкуренцію.

Користь для бізнесу

У розробці додатків і апаратного забезпечення для цього примірника VR-апаратури крім Microsoft бере участь чимала кількість компаній-партнерів. Такий хід значно прискорює виробництво програмних розширень і їх кількість. А значить шолом віртуальної реальності можна використовувати для самих різних цілей і виробничих процесів.

Візуальний аспект

HoloLens 2 якісно відрізняється від свого попередника і ряду конкурентів незвично широким кутом огляду. Також користувачі високо оцінили згладжена зображень і об'єктів, яка значно поліпшила комфорт в сприйнятті контенту.

Oculus Quest 2

Це друге покоління шолом віртуальної реальності від каліфорнійської компанії Oculus. Про нього ми сьогодні вже згадували як про прототип дизайну нового винаходу Apple. Модель виконана з пластика білого кольору і важить всього 503 грами. пристрій оснащений вбудованими навушниками і двома мікрофонами. Кріпиться шолом на голову за допомогою тканинних ремінців і легко «підганяється» під потрібний розмір завдяки використанню пряжок.

Варіація Quest також володіє переліком переваг, завдяки яким миттєво придбала популярність на ринку віртуальних технологій.

Відстеження

Oculus Quest 2, як і попередня версія пристрою, використовує чотири камери для реалізації технології відстеження рухів контролера і рук під назвою «inside-out ». Причому датчики руху прекрасно працюють навіть в тьмяному освітленні.

Єдиним недоліком системи відстеження є сліпі зони, які не потрапляють в об'єктив камер. Але для більшості ігор досить і таких параметрів. адже система відстеження Quest 2 здатна справлятися і з такими складними об'єктами, як обертається вентилятор або мерехтливі святкові вогники.

Управління голосом

За допомогою вбудованих мікрофонів в функціоналі гарнітури є можливість використання голосових команд. Пристрій розуміє досить багато базових дій, як наприклад пошук і запуск додатків. Також гаджет без проблем повідомить користувачеві про стан батареї, точний час і навіть виконає пошук в інтернеті за допомогою браузера Oculus.

Ігри

Бібліотека VR-ігор для цього гаджета складає вже більше 200 найменувань. Більш того, використовуючи кабель Oculus Link можна з легкістю підключити шолом до персонального комп'ютера з функцією підтримки віртуальної реальності. Після підключення ви зможете грати в ігри не тільки з пам'яті пристрою, але і з бібліотеки вашого ПК. Найкращі ігри для iPhone 2020 року.

В очікуванні новинки

Технології віртуальної реальності крокують вперед з непереборною швидкістю. На сьогоднішній день ринку VR-гарнітури безперечно є що запропонувати як любителям віртуальних ігор, так і фахівцям з 3D моделювання.

Але незважаючи на неймовірний вибір високотехнологічних гаджетів, немає меж досконалості. Саме тому весь світ завмирає в передчутті, чекаючи новинку від такого авторитетного бренду, як Apple. А багатьом шанувальникам iPhone та інших шедеврів техногігантанта вже не терпиться випробувати їх революційний VR-шолом. Читайте про корисні програми на айфон, для комфортного користування смартфоном.

 

Ваша оцінка: