icoola
Ремонт iPhone
Купити iPhone
Продати iPhone
Trade-in
Реферальна програма
Магазин Apple / новини Apple / Apple працює над складним iPhone
28 Квітень 2021

Apple працює над складним iPhone

Ходять чутки, що iPhone змінить свою звичну форму. Новий iPhone буде складатись в горизонтальне положення, матиме  захисний екран та буде оснащений двома дисплеями, з'єднаними шарніром.

Ірина Ричкова

Перші складні смартфони

Хвиля складних смартфонів почалася з 2019 року. Першими смартфонами зі складними екранами були Samsung Galaxy Fold і Galaxy Flip Z. Обидва смартфони мають складний дизайн і можуть легко перетворюватись з однієї форми в іншу.  Galaxy Fold розкладається з 4,6-дюймового смартфона в 7,3-дюймовий планшет, тоді як Galaxy Z Flip, це 6,7-дюймовий смартфон, який навпаки складається вдвічі, щоб бути більш портативним. Зараз, складні смартфони - це тенденція, хоча технологія все ще має деякі проблеми. Motorola та Huawei, також випустили складні смартфони подібного дизайну.

Чутки про складний iPhone

Складний iPhone

Перші згадки про складний iPhone з'явилися ще у 2016 році, коли ходили чутки, про те що дисплей LG масово вироблятиме складні дисплеї для таких компаній як Apple і Google. LG розробили прототипи складних дисплеїв з гнучких OLED-панелей, які могли складатися як книга, і скручуватися як газета. Corning є постачальником складного скла для Apple, їхнє скло є досить перспективним для розвитку майбутніх iPhone. Подейкують, що разом з Corning участь у розробці панелі дисплея для складаного «iPhone» братиме LG Display.

Аналітик Apple Мінг-Чі Куо офіційно заявив, що розробка складного смартфона ще не розпочата. А все-таки (все ж таки), до кінця 2023 року планується випуск 7,5-8-дюймового смартфона із гнучким OLED-дисплеєм. За умови, що буде вирішене питання з масовим постачанням, та технологія розробки буде доведена до кінця.

Тобто, робота над "iPhone" зі складним дисплеєм уже розпочата, але компанія ще не взяла на себе зобов'язання випустити пристрій. У лабораторіях Apple досі немає завершених прототипів нового iPhone, розробка не розширилася за межі дисплея.

Компанія дотримується основної ідеї, створити великий дисплей, який  за допомогою технології, вільно поміщатиметься в кишеню. Розглядаються розміри екранів в діапазоні 8 дюймів, наприклад 6,7-дюймового дисплея подібний до iPhone 12 Pro Max.

Лекер Джон Проссер заявив, що технологія Apple відрізнятиметься від Samsung Galaxy Fold. Дисплей телефону матиме не суцільний дисплей, а два окремі дисплеї, поєднані шарніром. Складний "iPhone" буде мати круглі краї з нержавіючої сталі, як в iPhone 11, вирізу немає, але Apple додала "крихітний лоб" на якому знаходиться Face ID. Хоча телефон і буде мати дві частини, але буде виглядати компактно і нероздільно. Наразі проводяться тестування різних прототипів, але невідомо що вийде у кінцевому підсумку.

Прототипи складного iPhone

iPhone стає гнучким та складним

Ходять чутки, що Apple випробовувала дві різні складні конструкції iPhone, що складалися на китайському заводі Foxconn у Шеньчжені. Перша модель – з двома різними екранами з’єднаних шарнірами, а друга – складний iPhone з конструкцією розкладки як у Galaxy Z Flip.

Самі тестові пристрої були описані як не повністю функціональні смартфони, лише як оболонки з обмеженими внутрішніми елементами. Через це, не зрозуміло чи він зможе вийти на ринок.

Те що компанія Apple має декілька запатентованих телефонів не є прогнозом того, що складані iPhone взагалі з’являться на ринку. Компанія патентує всі види пристроїв, навіть якщо вони ніколи не стануть готовими продуктами.

Першим патентом складного iPhone, у 2016 році, був смартфон, який складався навпіл по горизонталі за допомогою гнучкого OLED-дисплея та шарнірної металевої опорної конструкції. Креслення показує, що обидві половини дисплея залишаються доступними, коли телефон вимкнено.

Гнучкий екран складного iPhone

В патентній заявці 2019 року описується вирішення однієї з основних проблем складного телефону - відмова у згині при низьких температурах. Для подолання проблеми у смартфон вбудований нагрівальний елемент.

Для покращення шарнірного механізму, у лютому 2020 року, Apple отримала патент на пристрій, який використовує рухомі клапани, щоб запобігти зминання або пошкодженню дисплея при складанні.

Призначення шарнірного механізму - забезпечення адекватного розділення між двома частинами дисплея. Коли пристрій розкладається, рухомі стулки розширюються, щоб закрити проміжок, а потім втягуються, коли пристрій складається.

В патенті, виданому у березні, описується унікальна альтернатива складному «iPhone». В ньому пояснюється система, яка дозволила б двом або більше пристроям діяти як один при наближенні один до одного за допомогою датчиків наближення.

В патенті передбачаються окремі пристрої, які виявляють один одного автоматично, коли їх розміщують разом зі спільним дисплеєм. Це означає що Apple могла розробити єдиний гнучкий пристрій, що складається з двох дисплеїв у постійному зв'язку.

У патентній заявці 2020 року, передбачається, дослідження захисного шару, який би протистояв потріскуванням на згині екрану. Смартфон покривався б твердим шаром, який би заповнював вже наявні мікротріщини, щоб передбачити появу ще більшої тріщини. Додатковий шар розміщувався б безпосередньо на дисплеї, щоб протистояти тріщинам і подряпинам.

Коли Apple випустить складний iPhone?

Аналітик Bank of America Merrill Lynch, ще у 2018 році передбачав, що компанія випустить складний смартфон. На цей час ніяких конкретних свідчень, про те що новий випустять новий iPhone немає. Китайський ланцюг постачання від 2020 року, повідомляє, що можливий рік випуску – 2022.

Як виглядатиме складаний iPhone від Apple?

Конкретна інформація про дизайн і форму також невідома. Як приклади, ми бачимо смартфони від Samsung та Huawei, які мають здатність згинатись як назовні, так і всередину. У патентах Apple представлений пристрій, хоч і не настільки широкий як смартфони версій Huawei та Samsung, але також складається в горизонтальному положенні.

Новий вигляд iPhone

Концепція Складного iPhone

Доки не продовжується розвиток смартфону, сказати точно неможливо, єдина перевірена інформація це те, що він буде оснащений двома дисплеями, з'єднаними шарніром.

Яка конкуренція?

Основним конкурентом є Galaxy Fold від Samsung, смартфон за $1980, який складається навпіл завдяки прихованому шарніру посередині. У Samsung також є багато  інших моделей складних телефонів, схоже що компанія не планує відмовлятися від тенденції.

Також, компанія Huawei випустила смартфон Mate X, за $2600. На відміну від Galaxy Fold, Mate X складається назовні, а не всередину, що відповідно забезпечує його дисплеєм з обох сторін, коли він  закритий. Mate X має 6,6 дюйма в режимі смартфону, збільшується до 8 дюймів при розкладанні.

Проблеми зі складними смартфонами

Незалежно від компанії всі смартфони стикаються зі схожими проблемами. Дебют Galaxy Fold був відкладений, у зв’язку з тим, що екран зламався уже через декілька днів після використання. Хоча згодом Samsung розв'язала цю проблему, зробивши телефон міцнішим, скарги щодо якості дисплею все одно були. При низьких температурах екран тріскався. У RAZR від Motorola екран розламався посередині через тиждень використання.

З огляду на це, Apple, можливо, планує зачекати, поки технологія не стане більш довершеною, перш ніж прийняти рішення про випуск власного складного iPhone.

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Як суспільство споживання створює екологічну катастрофу?
13 Вересень 2021

Як ми з вами робимо екологічну катастрофу незворотною, і що з цим можна зробити?

Розумні міста: утопічні концепції, які врятують екологію
13 Вересень 2021

Як розумні міста дозволять врятувати людство від екологічної катастрофи?

Якими будуть чохли для iPhone 13, і що ми можемо зрозуміти з їх допомогою?
13 Вересень 2021

Що нам стало відомо за інсайдерською інформацією про чохли та скла для iPhone 13?