Face Time - поява нового виду спама, який може звести з розуму кого завгодно

Face Time - поява нового виду спама, який може звести з розуму кого завгодно

Зміст

Даний сервіс є кращим у відеодзвінках ever. Компанія Apple змогла домогтися максимально високої якості звуку і картинки, внаслідок чого залишила за бортом такий популярний додаток, як Skype. Не має ніякого значення, з якого гаджета ви дзвоните і наскільки швидкий інтернет - зв'язок за допомогою Face Time краще, ніж інші аналоги. Це викликає одне питання: чому Apple не розвинула свій сервіс відеодзвінків і тільки кілька років тому додав режим групової конференції? При цьому компанія не передбачила захист від спаму.

Користувачі macOS і iOS почали активно скаржитися на спам. Пранкери, основна мета яких розіграш людей, набирають навмання 31 телефонний номер, з прив'язаним аккаунтом у Face Time, після чого просто чекають відповіді.

Спам через FaceTime

Здавалося б, тут немає нічого страшного. Навіть якщо ви відповісте на дзвінок, ви можете завершити його в будь-який момент. Проблема полягає в тому, що хтось не встиг відповісти й починає передзвонювати, після чого дзвінок проходить по всім мимовільним учасникам даної конференції.

Як повідомляють люди, які стали жертвою такого розіграшу, траплялися періоди, коли дзвінки йшли просто безперервно. Зазвичай панкери вибирають нічний або вечірній час доби. Хоча денні дзвінки ситуацію анітрохи не змінюють.

Apple не пропонує жодного методу ведення боротьби зі спамом. Єдиний варіант - блокування номера, щоб з нього не надійшло жодного дзвінка.

Як заблокувати небажаний спам

Для того, щоб виконати бан спамних номерів, необхідно:

 • Перейти в налаштування і відкрити Face Time.
 • Перегорнути майже до самого низу і відкрити вкладку «заблоковані контакти».
 • Вибрати пункт «додати новий».
 • Підтвердити дію.

Після цього заблокований номер до вас вже не додзвониться. Якщо вас дістав спам можна поступити ще простіше - відключити ресурс на час. Для цього виконайте такі дії:

 • Відкрийте настройки в додатку.
 • Відкриється вікно, вимкніть в ньому параметр ресурсу.
 • Якщо вам необхідно його включити, виконайте дії у зворотному порядку.

Блокування спаму у FaceTime

Єдиний нюанс полягає в тому, що вам, швидше за все, доведеться знову авторизуватися. Плюс полягає в тому, що відключення програми не дозволить приймати дзвінки зі спамних номерів. Рекомендуємо користуватися цим способом тільки в тому випадку, якщо вас занадто сильно дістали панкери. Кожен погодиться з тим, що через спам не варто втрачати доступ до звичного ресурсу.

Блокування спам-повідомлень на iPhone

Крім дзвінків до вас можуть приходити смс-повідомлення з вбудованим посиланням. Дана технологія досить проста, тому нею активно користуються рекламщики. Існує кілька способів їх блокування:

 • Через Контакти - можна заблокувати виклики та повідомлення від абонента: відкрити програму «телефон», знайти вкладку «контакти», відшукати необхідний номер (якщо немає - створити), внизу екрану натиснути «блокування контакту». Варто враховувати, що номер не зникне, при бажанні ви можете його розблокувати тим же способом.
 • Через Повідомлення - відкрити програму, вибрати переписку з абонентом, що надсилає спам, натиснути на іконку в правому верхньому куті «і», ще раз натиснути на номер, в самому низу вибрати «блокування абонента».

Після цього ви можете бути впевненим на 100%, що з даного номера вам більше ніхто не напише і не подзвонить.

Шпигунство за власниками iPhone

У соціальних мережах йде активне обговорення майданчику Face Time, який став вразливим до спаму: можна чути звуки й дивитися відео на пристрої людини ще до того, як він натисне кнопку відповіді на дзвінок. Недолік пов'язаний саме з груповими викликами та зачіпає практично всі мобільні пристрої, на яких встановлено ресурс.

Така бездоганність є загрозою анонімності, оскільки виклик здійснюється стандартно, при цьому на дисплеї одержувача не видно жодних ознак того, що його прослуховують. Щоб прослуховувати повідомлення, необхідно долучити себе як співрозмовника до групового виклику.

Щоб користуватися вразливістю, необхідно просто набрати кого-небудь по Face Time, під час дзвінка провести по дисплею вгору і натиснути функцію «додати співрозмовника», після цього приєднати свій номер і зробити груповий виклик, в якому буде присутній тільки звук і абонент, навіть якщо він поки що не відповів.

Шпигунство за власниками iPhone

Якщо абонент натисне кнопку заряду на дисплеї блокування, девайс відправить відео людині, яка телефонує. У цій ситуації співрозмовники почують один одного, але одержувач не здогадається, що відтворює відео та аудіо.

Apple пропонує тимчасово відключити можливість групових дзвінків. Дана обережність вирішує проблему тільки частково, адже деякі абоненти так і не можуть повністю позбутися вразливості. Виробник збирається випустити оновлення, поки ж функцію краще відключити.

FaceTime для розіграшу і спаму

Більшість з нас користуються цим ресурсом не тільки для спілкування з близькими людьми, але також, щоб дратувати інших абонентів. Деякі користувачі часто скаржаться на велику кількість спаму, при цьому вони навіть не можуть заблокувати набридлий номер.

Шпигунство за власниками iPhone

За останній час велика кількість людей отримала небажані дзвінки. Відповідальні за спам-виклики, застосовують Group Face Time для одночасного набору 31 абонента. Коли людина вішає трубку, йому телефонує інший номер, ігнорувати розіграш стає все складніше.

Величезна кількість зворотних наборів номерів є результатом того, що інші люди після отримання дзвінка передзвонюють всім, якщо не встигли вчасно на нього відповісти. Все більше користувачів отримують повторні виклики, вони також починають передзвонювати.

Якщо ви думаєте, що проблема вирішується за допомогою блокування, то ви маєте рацію лише частково. Виклики в додатку використовуються для роботи. Можливості заблокувати відразу кілька номерів або приймати дзвінки тільки від обраних людей немає.

Помилка активації

Face Time є супутником більшості власників мобільних телефонів з операційною системою iOS. Програма має ряд переваг: плавність роботи, відмінна швидкість і висока якість зв'язку. Під час реєстрації можуть відбуватися збої. Не варто думати, що це через спам. Необхідно просто виконати певну перевірку для усунення виниклої помилки:

 • Переконатися, що Wi-Fi або інтернет включений.
 • Часовий пояс повинен бути повністю коректним. Для цього зробіть наступне: зайдіть в розділи «настройки» - «основні» - «час і дата», встановіть правильні параметри.
 • Вимкніть додаток, і перезавантажте телефон.
 • Переконайтеся, що ваш тариф підтримує послугу відправки повідомлень за кордон.
 • Перевірте баланс.
 • При необхідності замініть сім-карту, але збережіть свій номер.

Після виконання всіх маніпуляцій проблема повинна бути усунена.