Я шукаю...

Підкорення світу TikTok, вигадана чи реальна конкуренція з Instagram YouTube

TikTok Instagram

TikTok (ТікТок) часто порівнюють з іншими соціальними мережами, які користуються популярністю серед представників покоління бумерів, міленіалів та зумерів, так званого покоління Z, — чи то Facebook (Фейсбук), YouTube (Ютуб), чи то Instagram (Інстаграм). Хоча зумерів у TikTok найбільше — 23%. Що ж собою представляє цей мобільний застосунок, та чи варто проводити паралелі між різними соціальними мережами, чимось схожими між собою?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Китайські корені TikTok: історія заснування та розвитку

Що слід знати про TikTok перш за все? ТікТок — це інтернет-платформа для створення та публікації коротких відео з музичним супроводом. Попри те, що створена вона задовго до 2018 року, все ж у 2018 році активне молоде покоління людей асоціюють саме з цією мережею, хоча у TikTok є акаунти користувачів різних вікових груп.

Ідея створення мобільного застосунку належить китайській компанії ByteDance, яка у вересні 2016 року запустила у країні сервіс під назвою Douyin. У 2017 році з метою виходу на індонезійський ринок команда розробників адаптує назву для міжнародного ринку — TikTok. Згодом у портфелі продуктів ByteDance з'являється сервіс, який відомий як musical.ly.

У чому особливість musical.ly? Нова платформа ByteDance орієнтована на публікацію коротких відеороликів з музикою, і сервіс досить швидко став популярним не тільки у європейських країнах, але й США та Японії. Все змінилось для ByteDance, коли компанія вирішує об'єднати сервіси задля того, щоб вивести їх на ринок під єдиним брендом TikTok, яким ми його знаємо.

Статистика

  • За даними звіту DataReportal Digital around the world за січень 2021 року, щомісячна аудиторія TikTok зростала до 689 млн активних користувачів. Ба більше, TikTok посіла 7-е місце за популярністю у всьому світі серед соціальних мереж, після Facebook, Youtube, WhatsApp, FB Messenger, Instagram, Wechat.
  • В App Annie прогнозують, що у 2021 році аудиторія зросте до 1 млн активних користувачів, і навіть подолає відмітку в 1,2 млн активних користувачів.
  • Як показує дослідження Statista в США за 2019 років, користувачі TikTok проводять 498 хвилин на платформі щомісяця, у той час як в Instagram — 200 хвилин щомісяця. За популярністю TikTok може позмагатись лиш з Facebook, де користувачі проводять 498 хвилин щомісяця.
  • За кількістю завантажень у США TikTok поступився лиш WhatsApp — 789 млн завантажень на пристроях з операційними системами iOS та Android, про що йшлось в останньому квартальному звіті за 2019 рік.
  • У Sensor Tower Store Intelligence діляться даними щодо кількості завантажень TikTok глобально в App Store та Google Play. Показник подолав відмітку у 2 млрд завантажень.
  • За даними Apptrace, TikTok доступний у 141 країні світу із 155 можливих.

Функції онлайн-платформи TikTok доступні у мобільному застосунку, який можна завантажити через AppStore чи GooglePlay. Розробники, яким вдалось презентувати оригінальну версію TikTok за 200 днів, не представили веб-версії. Дійсно, контент сервісу орієнтований на власників мобільних гаджетів, які створюють, публікують короткі відеоролики та відстежують найновіші тренди у створенні “відосів” у телефоні.

Недарма TikTok порівнюють з Instagram, адже у сервіси мають схожий інтерфейс, панель управління. На онлайн-платформі TikTok перегляд починається з Головної сторінки, де з'являються пости тих користувачів, на які підписаний власник мобільного застосунку. У розділі Цікаве можна знайти добірку з популярними роликами від користувачів усього світу та рекомендаціями, відповідно до вподобань власника застосунку.

Подальший функціонал TikTok стосується саме створення відеороликів, де є кнопка створення власного кліпу, повідомлення. Звісно, є значок Я, де можна розміщувати власний контент, і брати активну участь у розповсюдженні інфотейнменту. Можна заздалегідь підготувати відеоролик і зберегти на власному девайсі, або ж створити його у власне застосунку.

Однієї з переваг користування TikTok є доступ до великої кількості фільтрів та ефектів, масок, що розширює можливості у створенні відеороликів. Де брати музику? Музичний супровід для відеоролику підбирають шляхом прослуховування музичних творів, що є у бібліотеці мобільного сервісу.

TikTok vs Instagram

Історія Instagram починається задовго до TikTok, адже дата запуску мобільного застосунку приходиться на 6 жовтня 2010 року. Саме на початку жовтня власники телефоні на базі iOS змогли знайти в App Store новий сервіс та завантажити його собі на девайс. У 2021 році Instagram перетворився у багатофункціональну онлайн-платформу для обміну фотографіями, відео у великій кількості, проведення прямих трансляцій. Instagram став місцем для розвитку малого та середнього бізнесу, адже тут можна придбати цікаві та потрібні речі.

  • У Instagram 1,16 млн активних користувачів щомісяця, що підтверджують дослідження різних компаній.
  • Заснований у 2010 році мобільний застосунок має 1 млрд активних користувачів у 2020 році, у той час як 500 млн користувачів у всьому світі щодня переглядають Instagram Stories.
  • 70% користувачів Instagram віком від 35 років. Цільова аудиторія соцмережі знаходиться на стику двох поколінь — міленіалів та бумерів, тоді як TikTok — міленіалів та зумерів.
  • У 2019 році Instagram завантажили 425 млн раз, за даними Sensor Tower, а у 2020 році соцмережа зайняла 5-е місце за кількістю завантажень серед доступних соціальних мереж у всьому світі, після WhatsApp, TikTok, Messenger та Facebook. У третьому кварталі 2020 року TikTok — 190 млн завантажень, у той час як 135 млн завантажень прийшлось на Instagram.

Змішування форматів

Instagram розвивався як онлайн-платформа для розміщення фотографій, в основному, селфі, автопортретів, зроблених за допомогою камери телефона власними зусиллями. Згодом у сервісі почали розміщувати відео формату IGTV.

З TikTok трохи інша ситуація, оскільки з початку заснування сервіс орієнтується на розміщення коротких відео довжиною від 15 до 60 секунд. Деякі з цих відео з гумористичним сюжетом в Instagram отримали назву вайнів. Вайни, чи то скетчі, стали популярними саме у мережі Instagram. У TikTok все почалось з лінсінк батлів, а вже пізніше у мережу прийшли й вайнери з цікавими гумористичними сюжетами та челенджами. Окрім челенджів, у TikTok все частіше з'являються парні відео, які називають дуетами.

Основний капітал

Для користувачів, зареєстрованих в соціальній мережі Instagram, важливими є підписники, які ще активно коментують, лайкають та взаємодіють з блогерами, що створюють контент для мережі. Для TikTok-користувачів важливими є рекомендації та кількість переглядів за одну публікацію, у той час як підписники уже є другорядним фактором.

Монетизація

У Instagram та TikTok монетизація, як спосіб заробітку шляхом створення та для створення контенту, поки розвивається, хоча цей розвиток і знаходиться в активній стадії. У Instagram монетазацію запускають через відео формату IGTV, що уже активно популяризують в іншій соціальній мережі, відомій як YouTube. Прямі ефіри запускаються задля того, щоб збільшити кількість донатів.

Якщо йдеться про ТikTok, донатори є досить активними у прямих ефірах. ТikTok більш прогресивна мережа у відношенні валюти, адже онлайн-платформа має внутрішню валюту. Її виводять через PayPal.

Що об'єднує блогерів у Instagram та TikTok? Основний дохід активним користувачам обох соціальних мереж, які створюють контент, приносять рекламні контракти. Та все ж Instagram з кожним роком все більше залучає бізнес-сегмент, тому відкриває більше можливостей для залучення клієнтів та їх утримання.

У цьому контексті TikTok трохи відстає, та все ж першочерговою ціллю користувачів є набрати найбільшу кількість переглядів та вийти в топ-трендів. У пригоді стане як масфоловінг, так і маслайкінг, і ніяких тобі блокувань як в інсті.

Перевагою користування TikTok є автопостинг через функцію ToTop Tool. Таким чином користувачі мережі для міленіалів збільшують охоплення аудиторії та кількість нових підписників. Завдяки використанню цієї функції можна налаштувати контент під конкретну аудиторію, вказуючи географічне положення, яке цікавить блогера.

Поріг входу

У 2020 році зібрати мільйон переглядів чи мільйон підписників на онлайн-платформі Instagram, навіть якщо власник акаунту є медійною особистістю, було досить складною задачею. Це потребувало не тільки зусиль, але й певних коштів. Попри те, що інвестиції можуть бути мінімальними, та все ж вони потрібні. Потрібно придбати новий телефон для зйомок, як приклад.

У випадку з TikTok ситуація дзеркально протилежна, адже для зйомок можна використовувати будь-який гаджет, на який вдалось завантажити мобільний застосунок. Тема відеороликів можуть бути кардинально різною — від танців до читання віршів тощо. Щоб зібрати мільйон переглядів у TikTok, навіть оригінальна ідея не потрібна, адже просто можна підписатись на популярний челендж.

Між TikTok та Instagram різниця у роках запуску, що суттєво впливає на те, які користувачі приходять у соціальні мережі, який контент створюють та публікують. Попри те, що Instagram має перевагу у 8 років, все ж TikTok обігнав інсту у кількості завантажень, активних користувачів. Звісно, деякі формати як перекотиполе перекочуються з однієї мережі в іншу, та все ж контент адаптується під функціонал конкретної мережі, її потреби та запити.

Різниця між TikTok та Instagram, як між цілими поколіннями, — їх щось об'єднує, та все ж хтось будує майбутнє та ловить нові челенджі, як TikTok, а хтось, як Instagram, покращує уже сформовану онлайн-платформу та ділиться досвідом.

Ваша оцінка: