Я шукаю...

Топ 15 зелених професій: за ними майбутнє

фотографія зелених професій

Заради безпеки екології та бажанні залишитися на ринку, великі корпорації змушені піти на зміну свого ставлення до стабільності. Тому, вже зараз можна прочитати новини про те, як компанії реагують на зміни чисельності населення через нинішній стан клімату. Таким чином, будь-яка зміна є нормальним явищем, як і зростання потреб середнього класу, чия кількість також збільшується з роками. Дане зростання, в комбінації з екологічними проблемами, створюють зростання цін на різні важливі для життя ресурси у вигляді продовольства й енергії. Це, своєю чергою, гарантує навантаження на невідновлювальні ресурси природи, будь то прісна питна вода або щось ще. Глобальні поставки стають більш вразливими.

квітка в руках

Однак допомогти в даній ситуації здатні професії, суть яких полягає у допомозі навколишньому середовищу і просуванню зеленого життя в маси, в різні категорії населення. Йдеться про зелені професії, адже їхній внесок допоможе знизити негативні впливи на клімат і планету. Такі робочі можуть скоротити витрату енергії й природних ресурсів, знизити обсяг відходів і сміття, а також відновити екосистеми.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Чому зелені професії - це майбутнє?

Тенденція захисту навколишнього середовища змушує великий бізнес шукати нові екологічні підходи роботи. Саме тому компаніям доводиться активно добувати сировину на світових смітниках, відновлюючи моду на вторинне використання речей. Так, найближчим часом ми зможемо розробити нову схему, де людство буде добувати сировину і ресурси на звалищах. Вторинне споживання стане новим методом відновлення ресурсів, на які зараз або раніше ніхто й уваги не звертав.

По ходу розвитку і процвітання світової зеленої економіки, компанії зведуть нові канони стійкості, які стануть головним чинником будь-якої можливої ​​роботи, будь то колл-центр, торгівля або сфера медицини. Найближче майбутнє буде диктувати нові правила, де просто продати побутову техніку стане неможливим. Адже доведеться проводити тестування в спеціальних сервісних центрах, щоб довести, що ваша техніка буде не просто ефективна у використанні, але і також мало споживає енергії.

вітряки й люди

Можна сміливо зазначити, що зросте затребуваність абсолютно нових професій, наприклад консультант водного сліду, який буде стежити за витратою води у виробництві й радити більш ефективні стратегії виготовлення послуг і продуктів. Ви скажете, що все це абсурд? Але відомий всім бренд Кока-Кола вже відчув недостачу води у виробництві, і проблема виникла через глобальну посуху. Це змусило компанію визнати, що зміна кліматичних умов здатна змінювати економіку і стратегію виробничих процесів. Таким чином, вже до 2025 року з'являться нові зелені робочі місця. На жаль, за даними дослідження, сучасна молодь не зможе отримати необхідні в зелених професіях навички, оскільки нинішня освіта просто на це не розрахована. Щоб створити нових зелених співробітників, необхідно для початку поміняти щось в освітній сфері, створивши нові напрямки для вивчення. Втім, все ж можна продумати, які зелені професії будуть затребувані незабаром.

Зелені професії - що це?

Для початку варто зрозуміти, що таке зелені професії, і що до них можна віднести. Такі робочі місця є швидкозростаючим і дійсно перспективним явищем, яке незабаром стане обов'язковим у всіх країнах світу в різних галузях життя. І головна причина цього - жорсткість стандартів екології на світовому рівні.

Зелена інженерія

Такий працівник буде стежити й повідомляти про кількість використаної енергії на вашому пристрої. Також він може давати поради, як ефективніше використовувати техніку, відновлювати роботу будь-якого приладу, і, звісно, проводити тести на загальну кількість споживання енергії в вашому домі.

Міське фермерство

Міський фермер стане тією людиною, яка буде вирощувати зелені рослини, фрукти й овочі в міських умовах, наприклад, на дахах висоток і стінах будівель. Це посприяє скороченню забруднення повітря в місцевих масштабах, а також ізолює споруди й навіть збільшить біорізноманіття. Такий працівник зобов'язаний добре розбиратися в агрономії та біології, знати в загальному про екологію, архітектуру й навіть інженерію.

людина в робі

Потреба в даній професії виникла через брак вільної для сільського господарства землі, водойм та інших природних ресурсів. Також все більше жителів міста починають віддавати переваги свіжим овочам і фруктам, вирощеним без всякого хімічного впливу. Міський фермер зможе в місті розбити сад або декілька невеликих сільгоспугідь.

Зелений працівник колл-центру

Така професія є важливою, адже в її обов'язки входить забезпечення населення рекомендаціями щодо правильного та екологічного використання своїх приладів. І все це телефоном, не витрачаючи час на дорогу в офіс. Такий працівник повинен навчити соціум правильної економії води, енергії та грошей.

Зелений координатор

Нові технологічні системи повинні бути реалізовані в будь-якому випадку, так чому б не зайнятися дійсно потрібною і важливою справою: допомогти людям скорочувати час в дорозі та в пробках? Координатор повинен навчити водія будь-якого транспортного засобу, як правильно спланувати свої поїздки, щоб скоротити кількість заторів, а також поліпшити пересування по місту.

садівник

Вам може бути цікаво: Що таке платформа «TED» і чим вона корисна

Консультант відстеження

Такий співробітник потрібен, щоб вчасно перевіряти та контролювати продукти і їх джерела. Адже дуже часто виникають проблеми серед споживачів і продавців, оскільки виявляється, що безліч пропонованих товарів не відповідають заявленим критеріям. Зелений консультант відстеження повинен проконтролювати, щоб товари були грамотно зроблені та промарковані.

Зелені шахтарі

З ростом вторинного споживання виникає необхідність в робочих місцях, чиє призначення буде зменшувати зростання витрат на ресурси, які збільшуються разом з попитом. Так, хтось повинен добувати старі речі зі звалищ, щоб в майбутньому вони перетворилися в новий перероблений товар.

Зелений 3D планувальник

Мета професії полягає в проєктуванні та створенні макетів конструкцій, а також підборі найкращої сировини для їх друку на 3-д принтері. Перевірка та контроль процесу друку будівель. Така людина повинна відмінно розбиратися в архітектурі, урбаністиці, будівництві, екології, дизайні та матеріалах.

Еколог-урбаніст

Така людина потрібна для проєктування нових екологічних міст на біотехнологіях. Вона повинна стежити за екологічним будівництвом, видобутком і розміщенням в містах зеленої енергетики.

людина за ноутом

Також така професія гарантує контроль за забрудненням навколишнього середовища.

Проповідник зеленого способу життя

Неможливо обійтися без загальної грамотності населення. Для цього необхідна людина, яка зможе легко і доступно розповісти людям про плюси екологічного способу життя. Такий фахівець також буде займатися проведенням освітніх заходів для дітей і дорослих.

Віртуальна підтримка стану здоров'я

Розвиток цифрових технологій сприяє розвиток інших сфер життя, особливо тих, які відповідають за життя і здоров'я населення. Таким чином, дуже скоро виникне необхідність у віртуальному помічнику, який зможе допомогти пацієнтам стежити за своїм здоров'ям вдома. Такий фахівець допоможе знизити навантаження на лікарню, зменшить час очікування отримання медичної допомоги та прискорить процес одужання.

Інженер розумного середовища

Уже зараз гостро відчувається нестача фахівців, які могли б надавати жителям міст і сіл професійні рекомендації по правильному й економному використанню енергії та води. А також допомагати в підборі та встановленню економної техніки. Допомагати в розробці технологічних рішень для офісів, супермаркетів, квартир і приватних будинків.

Еко механік

Ринок автомобілів щороку представляє машини нового покоління. Тому дуже важливо наявність фахівця стандартних автомобілів, гібридів і електрокарів.

еко архітектура

Механік повинен вміти обслуговувати різноманітні види машин, і для цього йому необхідно розбиратися у різних сферах інженерії, механіки та нових технологій.

Менеджер по екологічних катастроф

Дану професію можна віднести до розряду супергероїв, адже вона являє собою здатність запобігати можливим екологічним катастрофам, які люди починають усвідомлювати. Йдеться про звалище токсичних та радіаційних речовин, танення льодовиків, несанкціоновані звалища, забруднення водойм і повітря.

Зелений аудитор-технолог

Такий фахівець потрібен для перевірки діяльності промисловців і великих підприємств, а також для роздачі рекомендацій, які допоможуть знизити вплив корпорацій на екологію через сучасне виробництво і постійну зміну методів роботи. При цьому працівник повинен розбиратися і впроваджувати технологію багаторазового використання матеріалів, і їх безвідходного вироблення.

Екологічний дизайнер

Зараз будь-який сучасний модельєр намагається втілити в своїх роботах екологічні підходи, будь то одяг з переробленої сировини або екологічного матеріалу. Художники вважають за краще брати екологічні матеріали, а дизайнери інтер'єру все частіше вибирають для декору старі речі, які були у використанні. Вони потім стають несподіваною частиною інтер'єру, наприклад, поличкою у вигляді скейта або диваном з дерев'яних піддонів.

зелені професії

Така професія може поєднувати в собі ці три напрямки, адже головний посил буде складатися в нульових відходах. Так, щоб стати екологічним дизайнером, необхідно буде знати основи дизайну тій чи іншій області, розбиратися в екології та мати талант і художній смак.

Читайте також інші статті нашого блогу: Рейтинг міст за якістю повітря і забруднення атмосфери

Ваша оцінка: