Я шукаю...

Стів Джобс: «Готовий трощити стіни, зводити мости. Корисні навички - бачення суті»

steve jobs

Про Стіва Джобса знято чимало фільм і написано ще більше книг. Його постать є своєрідним символом 21 сторіччя. Технікою, яку випускає його корпорація, користується майже третина населення Земної кулі. Його ім’я на вустах мільйонів користувачів, адже якщо спитати в пересічного перехожого хто такий Джобс, він неодмінно згадає бодай декілька фактів.  Чому ж ця людина стала такою відомою? Тільки завдяки досягненням у сфері технологій? Чи це якраз таки ці досягнення і є відображенням його неповторного бачення навколишнього світу, бажання змінюватись та вдосконалюватись, відношення до грошей та власної справи й безстрашності.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Про цілі

Молоде покоління, напевно, вже пам’ятає Джобса як мільйонера, але його принципи далекі від сучасного розуміння заможної людини. Він залишався вірним своїм студентським поглядам і був тим ж самим «простим юнаком», що починав кар’єру в батьківському гаражі.

«Мені не кортить померти найбагатшою людиною у світі. Йти спати з розумінням того, що сьогодні ти створив щось дивовижне – ось моє призначення».

Співзасновник Apple зізнається, що звільнення з компанії стало найліпшою подією в за усе його життя. Успіх замінила спритність новачка, а замість впевненості з’явилась жага до пізнання та свобода. Джобс дуже цінував такі миті, адже вони були найбільш творчими та активними в його житті. Він завжди керувався цілями та мав нестримне бажання робити щось величне.

steve jobs

«Ціль – шукаю притулок, в будь-якому стані, головне, щоб мав надійний фундамент. Готовий на все: ламати стіни, зводити мости та проводити освітлення. Набув величезного досвіду, маю шалену енергію та бачу суть речей. Відсутній страх починати з початку. Здібності – «бачення суті», досвід ораторських виступів та вміння мотивувати людей і допомагати їм створювати щось величне».

Стів завжди отримував насолоду від пошуку та залишався допитливим. «Не припиняй пошуки, - казав він, - навіть якщо поки не знайшов того, що шукав. Не зупиняйся. Коли ми знаходимо той самий момент, ми це відчуваємо і точно не прогавимо». Навіть у скрутні моменти, наявність цілі допомагала додати крапельку оптимізму, приносила насолоду та додавала сенсу його життю. Джобс радів перемогам, так само як і помилкам. Він не боявся прокладати самостійно шлях і не раз доводив що кожен, хто дійсно бажає, може зробити це та знайти свою нішу.

«Не існує успішних людей, які жодного разу не припускалися помилок. Успішні люди, це ті, хто після помилки проаналізували її та скорегували плани, відштовхуючись від результату. Я – приклад такої людини».

«Якщо не бачиш підходящий шлях - проклади новий самотужки».

steve jobs about goals

Читайте також: Apple почала продаж відновлених Watch Series 6 та Watch SE — на $100 дешевше

Про роботу

Його кар’єрний шлях дійсно надихає. А от ставлення до роботи дає змогу зрозуміти, у чому саме полягав успіх творця. Ось що він казав:

«Який сенс наймати тямущих людей, а потім розказувати їм що і як робити? Ми навпаки беремо на роботу таких, щоб вони розказали нам як чинити».

В цьому є величезний сенс. Якщо людина воліє керувати компанією, чи, бодай декількома людьми і стати гарним лідером, вона повинна обирати кращих. Але після відбору не заважати їм робити свою справу. Джобс не єдиний, хто поділяв такі погляди щодо управління. Він також цінував:

  • Зосередженість

«Мрій про велике та починай з малого. Не розпорошуй думки одночасно на усі справи. Візьмись спочатку за прості і поступово йди до важчих. Постійно думай про наслідки».

  • Простоту, тому що її складніше досягти

«Це завжди було однією з моїх мантр — зосередженість і простота. Простоту складніше усвідомити. Щоб зробити складне потрібно багато зусиль, але щоб зробити просте, потрібно ще більше. Але зрештою воно того вартує, бо коли досягаєш цієї простоти, тобі все підвладне».

  • Чесність із собою та іншими людьми, як запоруку ефективності в роботі

«Головне бути чесним з собою та оточуючими, робити все вчасно, не здаватися на шляху до своїх цілей, навіть коли все видається поганим».

  • Командний дух. Стів захоплювався піснями Боба Ділана, Rolling Stones та The Beatles. Останні, мабуть, надихнули його на наступні слова:

«Гурт The Beatles – ідеальний приклад вдалого бізнесу. Кожен з цих хлопців був талановитим, та пильнував своїх побратимів. Вони доповнювали один одного, тому в результаті світ отримав більш ніж суму складових. Великі справи ніколи не здійснюються самотужки. Гарно організований бізнес можливий лише завдяки збалансованій команді».

steve jobs about work

Не складно здогадатися що Джобс був доволі щирою людиною. Він був радше винахідником, котрий так пристрасно відноситься до улюбленої справи. А от в великих корпораціях він не бачив нічого надихаючого. Звісно, обсяги продажів та успіх продуктів його компанії змушували розширювати масштаби, наймати нових людей. Але, здається, засновнику подобалась та творча атмосфера, яка панувала в його команди на самому початку шляху.

«Коли компанії сягають рівня мультимільярдних корпорацій, вони починають втрачати свої принципи. Між керівниками, і виконавцями, з'являються десятки менеджерів середньої ланки. Через це, врачається зв'язок з основним продуктом і згасає пристрасть у роботі над ним. А винахідникам - тим, кому дійсно не плювати на своє дітище - доводиться запевнювати товстий прошарок управління, що вони роблять дійсно необхідні речі».

 Для того, щоб віднайти свій шлях «Працювати потрібно не 12 годин, а головою!». Так вважав ще молодий американський підприємець. А от коли він вже здобув певний досвід та знання, його порадою для амбітних початківців було винайдення суті та того, чим людина дійсно полюбляє займатись. Те, на що їй не шкода зусиль. Він казав що робота займе більшу частину життя, і так само вплине на особисте. Тому що самоповага приходить тільки тоді, коли людина вкладається у щось по справжньому вартісне для неї. Іншими словами : «Робіть те - що любите, любіть те - що робите».

steve jobs about work

Про гроші

Звичайно, кожному із нас хотілося б заробляти на улюбленій справі. Ми будуємо свій денний розклад, своє життя таким чином, щоб досягати, йти вверх по кар’єрній драбині та збагачуватись. Натомість Джобс рекомендує зосередитись саме на ідеї та не ставити за мету суто гроші.

«Коли я відчував потребу в грошах, я не йшов у перше ліпше місце щоб підзаробити, я сідав думати. Ідея — найцінніший товар у світі».

«У 23-річному віці у мене на рахунку було більш ніж мільйон доларів. Через рік сума виросла до десяти мільйонів, А в 25 років – сягла 100 мільйонів доларів. Проте це не мало жодного значення для мене, людини, яка ніколи не робила нічого заради грошей».

Він вбачав суть багатства не в його наявності, а в таланті, що згодом може принести омріяне.

«Безперечно, існують люди, основною рушійною силою яких є гроші. Як не дивно, це ті люди, які ніколи не досягнуть багатства. Тільки ті мають успіх, хто володіє талантом, та не думають постійно про свій капітал».

steve jobs about money

Читайте також: Як створити безпечний пароль і не забути його

Світогляд

Так само як і простоту, яку складно досягти і опанувати Стівен цінував можливість залишатися новачком у своїй справі та дивитися свіжим поглядом на речі. Ким він тільки не був. І хіпі, і кришнаїтом, експериментував з вегетаріанством та буддизмом.

«Згідно з буддистським вченням, думка новачка надзвичайно цінна. Тому вкрай важливо зберегти її  в собі неушкодженою, свіжою».

Ми можемо судити з зовнішнього вигляду цієї людини про його невибагливість. Завжди стримані кольори та прості фасони. Його вже звичною уніформою на презентаціях була чорна водолазка, джинси та кросівки відомої фірми. Певний аскетизм він проявляв у всіх аспектах життя. Навіть у дизайні технологій, чим компанія і підкорила світ.

«Я приділяю велику увагу поступовим перетворенням і намагаюсь досягати їх у власному житті. Проте мене завжди приваблювали революційні зміни. Їх важче пережити, вони проводять тебе через такий період твого життя, коли всім навколо здається, що тобі нічого не вдасться. Тим вони і цінні».

Тож перш ніж кардинально змінювати свій образ і сподіватись на ефект, краще прислухатись до поради, свого серця і почати змінювати себе з середини. Пройдений шлях, через помилки, через невдачі чи сумління – це і буде винагорода.

«Кожна людина, котра прагне чогось добитися, мусить відчувати, що їй каже серце та довіряти інтуїції. Вони якимось чином знають, чого ви хочете насправді».

В своїх шалених ідеях Джобс, сам того не підозрюючи, втілював майбутнє. Він відрізнявся від однолітків та не користувався загальноприйнятою популярністю. Проте через час вже можна сказати напевно – він справжній революціонер.

outlook

Про технології

Всім відомо, що Джобс захоплювався своїми винаходами, відносився до них прискіпливо, приділяв увагу кожній деталі. Не дивлячись на те, що компанія Apple за 45 років існування випустила понад 10 мільйонів комп'ютерів головна постать в ній вважає що техніка здатна погано впливати на мозок та продуктивність людини.

«Комп'ютер – це один з найдивовижніших пристроїв, з якими я коли-небудь стикався. Це велосипед для нашої свідомості».

«Телевізор робить примітивним та забирає багато часу. Не вмикайте його, і ви збережете  кілька клітин вашого мозку. Проте будьте обережні — довге сидіння за комп’ютером Apple має схожі наслідки».

Тут можна додати що і за телефоном можна отупіти в сучасних умовах розмаїття додатків. Тож ліпше покласти усі вільні ресурси на винайдення власного шляху аніж бездумного споживання запропонованого контенту.

Читайте також: Тенденція екологічних подорожей: що таке екотуризм

Про людей

Джобс був хорошим аналітиком. Він ретельно підбирав собі оточення та цінував людей, з якими працював. Він вважав, все що являє собою людина – це її думки та оточення. Адже просинатися вранці і плестись на роботу нас змушують ті, хто знаходяться в стінах компанії. Підприємець завжди вважав, що запорукою успіху в будь-якій справі є ретельний підбір робітників.

«Я вірю, що людину визначає її оточення, а не спадковість».

Своїх батьків Стівен знав не довго. Прийомні батьки виховували хлопця щасливим та вірили в нього на кожному етапі. За це він їм щиро вдячний та каже наступне:

«Виховуйте своїх дітей щасливими, а не багатими. Коли вони виростуть то зрозуміють не ціну речей, а їх цінність».

steve jobs about people

Про час

Вдалі думки Джобс висловив про найбільш дорогоцінний ресурс людства – час.

«Наш час є обмеженим. Не слід його марнувати на проживання чужого життя».

«Один з найважливіших стимулів, завдяки яким я приймав рішення у найскладніші моменти – це усвідомлення своєї людської природи та недовговічності. Усе вмить зникало перед обличчям смерті: всі переживання, самовпевненість, страхи та сумніви. І залишались лише по-справжньому важливі речі. Думка про те, що помреш — найкращий з відомих мені способів зрозуміти, що немає чого втрачати коли людина прислухається до свого серця».

Кожен по різному може трактувати висловлювання Стівена Джобса. Комусь будуть ближчі цитати щодо управління бізнесом. Цих людей мотивуватиме шлях, пройдений засновником і вони, так само як і він колись, відчують силу зрушувати гори. Інші ж віднайдуть себе в його миротворчих висловлюваннях. Наприклад, про час або цінність тих, хто поруч. Одне можна сказати напевно – ця людина не може залишити нікого байдужим. Для кожного знайдеться щось своє, адже в кожного з нас своя місія на цьому світі.

«Ми тут, щоб зробити свій внесок у цей світ. А інакше навіщо ми тут?».

Читайте також: Топ 5 кращих альтернатив Magic Keyboard

Ваша оцінка: