Я шукаю...

Використання цифрового ключа CarKey від компанії Apple

Цифровий ключ від компанії Apple для авто

У 2004 році з’явилася функція NFC - технологія безпровідної передачі даних малого радіуса дії, яка забезпечує об'ємні дані між пристроями, що знаходяться на відстані близько 10 сантиметрів одна від одної. І на той час ніхто не знав, як її застосовувати. У смартфонах її почали використовувати, задля «міток», але таке рішення не набуло особливого попиту. Люди використовували NFC  для передачі даних, проте усе змінилося від рішення компанії Apple застосовувати цю функцію для безконтактних платіжок. Після чого Apple розробила прикладну програму Wallet. 

Wallet та функція Car Key

З появою Wallet прихильники Яблука отримали змогу у своєму телефоні зберігати дані власних кредитних та платіжних карток, купонів, білетів у кіно, посадкових талонів, бонусних карток та  учнівського талона. 

Проте вже у 2020 році компанія Apple на конференції, що проходила в рамках WWDC, анонсувала нововведення, яке  помітно збільшило можливості Wallet. Воно дозволяє дистанційно розблоковувати автомобіль за допомогою iPhone, на що натякає сама назва «Car Key». Проте не усі власники яблучних смартфонів зможуть скористатися цією функцією, адже вона доступна лише для iPhone, на яких встановлена 14 версія iOS. Та і не кожен автомобіль підтримує таку функцію. Першим став  BMW 5 Series 2021 року, двері якого відкрилися через мобільний додаток Apple. Щоправда, тут розробники подбали про вашу безпеку ще краще та вщедрили в авто  над широкосмуговий чіп U1, адже надіятися лише на NFC у випадку з автомобілем не варто. 

Додаток Wallet та CarKey 

Для того, щоб додати ключ від власного авто в додаток Waller необхідно перевірити свій автомобіль на наявність такої функції. Це можна зробити лише на офіційному сайті виробника. Також модель вашого iPhone повинна бути не старше XS та володіти останньої версією iOS. А якщо ви бажаєте носити ключі у годиннику, то це мають бути Apple Watch не старше Series 5, відповідно до останньої версією watchOS. У вас повинен бути створений обліковий запис, наданий виробником вашого авто, і вхід в обліковий запис iPhone.

Сам додаток Waller являється лише носієм ключа у вашому iPhone, проте для керування самою автівкою, вам необхідно пройти реєстрацію в додатку її виробника. Ми розглянемо на прикладі BMW.

Реєстрація в «BMW ConnectedDrive» для використання Car Key

Для початку необхідно завантажити ще один додаток, вже від виробника BMW, який називається «BMW ConnectedDrive». Його можна знайти  в Apple Store або Google Play.  

Зареєструватися можна двома способами: 

Для першого вам необхідно перейти на сайт «BMW ConnectedDrive», де одразу варто обрати мовну версію та підтвердити всю необхідну інформацію. Після чого клацаємо на «зареєструватися» і вводимо свої дані у відведене поле, а саме: «E-mail», «пароль», «повторіть пароль», «стать», «ім‘я», «прізвище». Також вам дадуть змогу ознайомитися з усіма наданими вам умовами, де необхідно буде поставити галочку «ознайомлений». Після заповнення усіх цих пунктів можна сміливо клацати кнопку «Зареєструватися». Залишилося лише підтвердити свою особо у вказаній вище електронній адресі, куди BMW ConnectedDrive надішле відповідного листа. 

Проте можна скористатися простішим способом реєстрації, для якого потрібно звантажити додаток «BMW ConnectedDrive» і одразу вибрати модель свого авто. Потім зробити ті самі комбінації для реєстрації, що були на сайті. Також вас попросять додати VIN. Варто зауважити, що програма просить його ввести, а не скопіювати. На завершення програма «BMW ConnectedDrive» надішле код підтвердження у ваш автомобіль, який ви зможете підтвердити на дисплеї. Знайти його можна у сповіщеннях або через додаток «APPS». Також для першого разу користування додатком, необхідно активувати ваше авто. На це ви потратите не більше як хвилину часу.

Як настроїти Digital Key для використання CarKey

В прикладній програмі «BMW ConnectedDrive» обираємо функцію Digital Key, клацаємо на «почати налаштування Digital Key». Обов’язково при активації у вас повинно бути з собою два ключі від автомобіля - це попросить підтвердити сам додаток. Далі потрібно натиснути «почати сполучення». Після цього вам повідомлять, що цифровий ключ вашого авто тепер доступний в прикладній програмі Wallet, про яку ми розповідали вище. Натискаємо «продовжити» та чекаємо завершення активації. iPhone розмістіть на бездротовий зарядний прилад вашого авто. Сама процедура займе декілька хвилин, після яких на дисплеї з‘явиться галочка - це означає, що залишилося лише натиснути на значок «готово». 

Використання CarKey

Компанія Apple подбала про ваш комфорт та зробила цифровий ключ для iPhone надзвичайно простим у використанні. Для розблокування дверей вашого BMW, необхідно лише прикласти телефон до дверної ручки. На дисплеї ви зможете зауважити, що iPhone сам відкрив додаток Wallet і дістав звідти необхідний ключ. І зробив він це за лічені секунди та без жодних додаткових кліків з вашої сторони. Також цим ключем ви зможете поділитися ще з п’ятьма людьми за бажанням. Єдиною умовою є те, щоб усі вони також були зареєстровані у додатках. 

Функція CarKey – це ще один суттєвий крок у майбутнє від компанії Apple. На жаль, сьогодні більшість автомобілів ще не готові для неї. Залишається лише чекати та спостерігати. А на останок ми розповімо цікавий факт про CarKey. Він може виконувати свої функції при повністю розрядженому смартфоні і робить це за рахунок невеликого резерву батареї. Також у випадку, якщо ви загубили телефон, то дані CarKey запросто можна заблокувати через iCloud.

Ваша оцінка: