Я шукаю...

Коралові рифи - що це та чим загрожує нам їх зникнення?

Коралові рифи - що це та чим загрожує нам їх зникнення? - icoola.ua - фото 1

Коралові рифи. Комусь на думку відразу приходить Великий Бар'єрний риф, про який доводилося чути ще з різних дитячих енциклопедій, журналів, та й шкільних предметів. Для когось корали - це просто яскраві і красиві «рослини», які знаходяться на дні океану. Хтось взагалі, дивлячись мультсеріал про Боба бачив, як губка з друзями їв корали, попередньо посмаживши їх на багатті. А хтось і зовсім про них не чув.

кораловий риф

І це не дивно. З усіх таємниць океану, корали розташувалися так, що вони не є ні секретом, який користується великим інтересом у деяких людей, ні мейнстрімом. Це якась даність, яку люди навіть не звикли помічати. Але що ж дають нам корали, чому вони важливі, чому вони вмирають, а головне, хто їх рятує?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Чому коралові рифи важливі?

Коралові рифи - це не просто неймовірно красиво. Так, це видовище заворожує людину, яка бачить рифи, але що крім якоїсь краси дають рифи? А багато чого.

Почати варто з того, що корали - це справжній притулок для риби. Адже в цих великих підводних натуральних монументах риба народжується, розвивається і харчується. Здавалося б, уже досить, врятуємо рибку, АЛЕ. Риба - це важливий ресурс прожитку для багатьох країн. Багато людей, наприклад, харчуються виключно рибою, не маючи інших альтернатив. Тому забруднення рифів йде на шкоду не тільки підводним жителям, але і нам.

Крім цього, коралові рифи - це справжнісінькі фільтри. Деякі люди називають рифи легенями океану, адже вони, найчастіше, вбирають в себе різні викиди, які людина ж і викидає в океан. А там і риба живе, залишає свої відходи. Навантаження на коралові рифи вкрай вагоме.

Та й в медицині вони грають не останню роль, адже останнім часом вчені почали знаходити все більше і більше корисних речовин в них. Хто знає, знищимо ми рифи, і залишимося без якогось інноваційного медикаменту.

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

Спроби порятунку коралових рифів

Але є серед нас свідомі люди, які усвідомлюють всю відповідальність збереження рифів, тому вони намагаються робити все, що в їх силах. Якщо нас попросити на скору руку згадати, які ми знаємо способи порятунку рифів, то ми згадаємо бюро ритуальних послуг Дона Броулі та Тодда Барбера, а саме The Eternal Reefs.

корали світяться

Ці люди, ще в далеких 1980-х, вирішили, що вони хочуть допомагати рифам, закладаючи бетонні основи в океан, які були ідеальним ґрунтом для зростання нових рифів. Однак в майбутньому, вони вирішили дати людям можливість долучитися до цієї справи, роблячи їх прах частинкою океану. І так вони створили свій новий метод поховання - поховання в рифах. Це дозволяє не тільки рятувати рифи, даючи їм все більше і більше бази для зростання, але і дає можливість популяризувати тему вимирання коралів. Таким чином, ці люди роблять все, що в їх силах, щоб долучити людей до проблеми вимирання коралових рифів.

Порятунок звуком

Але якщо ви думаєте, що дати рифам базу - це край, і все, на що ми можемо сподіватися - це поява нових рифів, то ви дуже не праві. Дослідники коралових рифів, наприклад, вирішили підійти до питання відновлення досить цікаво, а саме, використовувати звук.

І ні, мова йде не про якісь низькочастотні імпульси, що надають дивний вплив. Ні в якому разі. Вчені відтворюють звуки «здорових рифів", які не втратили колір. Це сприяє створенню здорової екосистеми в рифах, що дає можливість їм розвиватися і розростатися. І цей метод не вигадка, він працює. З його допомогою вдалося відновити самі пошкоджені ділянки Великого Бар'єрного рифа, а це вже багато про що говорить.    

Вирощування коралів

Але люди не тільки сприяють відновленню коралових рифів, а й вирощують нові. А відбувається це завдяки підвішуванню нових коралів на тросах. Але і тут є проблеми, які полягають в тому, що часто молоді організми бувають придушені водоростями, але тут на допомогу приходить риба, яка спритно очищає молоді коралові поліпи від небезпек океану.

кольорові рифи

Таким чином, люди навчилися поміщати корали на потрібну висоту, щоб підвищити продуктивність їх вирощування, за рахунок використання безкоштовної робочої сили у вигляді риби. Раніше, доводилося вручну очищати поліпи коралів від водоростей, що істотно ускладнювало весь процес відновлення рифів.

Симбіоз коралів і водоростей

На вимирання рифів також впливає і потепління, яке провокує знебарвлення рифів і поїдання їх водоростями. Однак, вчені вирішили, що якщо глобальне потепління не відступає, то потрібно пристосуватися до нього. Саме з цієї причини вони вирішили змішати особливі теплотривкі водорості з коралами. Таким чином, рифи навчилися витримувати температуру в 31 градус цілком адекватно.

Тепер, створювати нові рифи і відновлювати популяцію коралів стане куди простіше. З одного боку нам допомагають рибки, які з'їдають шкідливі водорості, а з іншого боку допомагають самі водорості, які дозволяють розвиватися коралів. Краса!

Відмова від використання пластика

Важливим стовпом, на якому стоїть наше цивілізоване суспільство - це використання пластику, яке сприяє забрудненню не тільки ґрунту, але й океану. І коралові рифи не менш страждають від того, що людство використовує різні шкідливі для природи предмети. І зараз навіть ми починаємо поступово допомагати рифам.

Банальне сортування сміття, відмова від використання поліетиленових пакетів і пластикових трубочок для пиття - це те, що робить нас частинкою спільної боротьби за здоров'я коралових рифів. І ми можемо пишатися собою. Зараз, на даному етапі розвитку нашої планети, це справжній подвиг відмовитися від подібних речей. Адже існування без них куди менш зручне, та й не зовсім дешеве. Але ми продовжуємо вносити свою лепту.

корали та риба

Головна допомога не тільки для рифів, а й для екосистеми в цілому - це те, що ми не опускаємо руки. Ми говоримо про проблеми, ми усвідомлюємо їх, ми популяризуємо відмову від різних важливих, але шкідливих речей. І ми допомагаємо. Ми всі можемо стати частинкою порятунку коралових рифів, приносячи зовсім невелику жертву.

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

Чи є шанси врятувати коралові рифи від повного знищення?

Загибель коралових рифів - це страшно. Це вдарить не тільки по естетичній складовій океану, що поселить смуток. Ні. Загибель рифів буде сприяти забрудненню океану, сприяти вимиранню риби, сприятиме розкладанню загальної океанічної екосистеми. Але чи є у людства шанси?

А шанси у нас є. Свідомі люди - це той стовп, який дозволить нам бачити океан все в кращому і кращому стані. Проблема знебарвлення рифів - це важливо, але все більше і більше людей про неї знають. Так, в Україні, наприклад, немає таких можливостей допомагати коралам, як в інших країнах. Але ми знаємо про цю проблему. Ми банально перестаємо використовувати пластик, використовувати інші шкідливі елементи. Ми робимо свій внесок поступово.

Але є проблема в тому, що великі корпорації не готові відмовитися від пластику в повній мірі. Вони не можуть знайти гідний замінник. Ось ті ж соки Капрізон, які почали класти в упаковки замість пластикової трубочки паперові. Але вони незручні, вони розлазяться. І повернення до пластику - це лише питання часу. І їх не можна звинувачувати, аж ніяк. Знайти гідні й повністю нешкідливі альтернативи, щоб тримати продукцію на колишньому ціновому рівні - це важко. Це практично неможливо.

Але вчені, ентузіасти роблять все, аби зберегти рифи, збільшити їх площу. І нам залишається лише сподіватися, що руки у цих людей ніколи не опустяться. І тоді можна сміливо заявити, що у нашої планети є всі шанси.

Ваша оцінка: