Я шукаю...

Clubhouse заборонили в ще одній країні. Чому програма так швидко здулася

Clubhouse

Ось вже рік вирує епідемія коронавірусу SARS-CoV-2, який на довгий час замкнув досить велику кількість людей у їхніх оселях. Потрапивши в становище, в якому живе спілкування було максимально обмежене, люди самі не помітили, як опинилися у пастці текстових повідомлень, які, однак, вже довгий час поступово заміняли нам звучання голосу. З плином епідемії ми зрозуміли, що  листування вже досить виснажило нас своєю нездатністю передати людські емоції та відносною незручністю відносно проведення різного виду ділових заходів.  Згодом на світову арену виходить Zoom, який суттєво полегшив нам життя, проте, все ж таки більше асоціюється з атмосферою уроків, пар або офіційних нарад. Хотілося чогось більш живого й простого. Аж ось у квітні 2020 року на арену цифрового спілкування виходить нова зірка – Clubhouse. Несподівано стрімко злетівши та завоювавши серця мільйонів цей додаток, однак, не зміг втриматися на хвилі власної популярності й так само стрімко зник, накритий хвилею своєї слави. Чому ж такий, здавалося б, зручний та мегапопулярний додаток почав швидко втрачати свою славу? Спробуємо розібратись.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що таке Clubhouse?

Clubhouse – це додаток, створений Полом Девісом та Роханом Сетом, який базується на соціальній взаємодії людей у вигляді аудіочату. Формат проведення чату нагадує подкаст з одним суттєвим винятком: користувачі можуть брати активну участь в обговоренні або ставити запитання своїм кумирам.

Цікаво те, що до Clubhouse  так просто не потрапити. Ви не зможете просто створити свій аккаунт і почати спілкування: вам необхідне запрошення людини, яка вже зареєстрована в додатку. Це надає вам змогу відчути себе членом якогось елітного клубу.

Як тільки вас запросили, ви можете почати налаштовувати свій обліковий запис, зокрема вибравши різні теми, які були б вам цікаві. Залежно від кількості й розмаїття обраних тем, вам буде рекомендовано різні канали, які так чи інакше стосуються ваших інтересів. Ставши членом Clubhouse  ви можете доєднатись до будь-якої кімнати за вашим інтересом, що відрізняє додаток від популярних Zoom та Dicord. Якщо користувач створив більше ніж п'ять кімнат він може створити клуб, кількість учасників якого може вимірюватись тисячами.

Хоча Clubhouse першочергово був доступний лише для власників iPhone, з часом він поступово перекочував і на інші платформи, ставши доступним на Android та PC.

Причина популярності

Clubhouse можливо і не став би настільки популярним, якби не зацікавленість медійних особистостей. Особливо помітний вклад в популярність програми зробив ніхто інший як Ілон Маск, який несподівано створив свою кімнату, щоб обговорити інцидент за акціями GameStop та інші питання. Після цього додаток привернув увагу багатьох інших відомих людей, таких як Марк Цукерберг, Каньє Уест, Дрейк та інші. Звичайна річ, що за хвилею знаменитостей у Clubhouse  ринуло ціле цунамі їхніх фанатів. Однак, як вже було зазначено їм десь потрібно було дістати інвайт, себто запрошення. І як вже можна було здогадатись, підприємницькі люди знайшли у цьому свою вигоду й  почали продавати запрошення, що призвело до появи великої кількості шахраїв, які отримавши гроші, як і дані користувача, зникали.

Ще однією причиною популярності мережі є надзвичайна різноманітність тем. Безліч творчих людей, дізнавшись про існування застосунку побачила у ньому можливість організувати спілкування та обмін контентом зі своєю аудиторією у більш неформальній та зручній обстановці, що своєю чергою також привернуло увагу безлічі людей зацікавлених мистецтвом, музикою або іншою креативною діяльністю.

Блокування в Омані й Китаї.

Нещодавно цей додаток заблокувала вже друга за рахунком країна. Блокування відбулося в Омані, оскільки застосунок не отримав дозвіл на роботу в країн і мав деякі проблеми з етапом авторизації. Також деякі користувачі відмітили, що однією з причин заборони стала можливість вільно виражати свою думку, на яку ніяким чином не вплине цензура. Асоціація з прав людини в Омані не розуміє цього рішення і називає його обмеженням свободи висловлювань громадян. Також тут заявили, що в Омані за зразок беруть авторитарний режим у Китаї, який заборони програму ще раніше.

Блокування у Китаї відбулося ще в лютому. Це виправдали тим, що користувачі підіймали занадто гострі теми для дискусій, які не могли обговорюватися у такому застосунку. Наприклад, юзери обговорювали питання безпеки в Гонконзі, незалежність Тайваня та так званий Синьцзянський «табір перевиховання.

Звісно ж, розробників і користувачів не зупинила заборона сервісу, через що вже за короткий проміжок часу у Китаї з’явилося багато додатків, схожих за своїм функціоналом на Clubhouse. Більше дюжини схожих додатків почали свою роботу, що вкотре доводить, що речі, пов’язані зі свободою слова, не можна так просто заборонити. До того ж роботу над одним з аналогів розпочала відома китайська компанія ByteDance, яка володіє платформою TikTok.

Попри популярність та практичність сервісу, у ньому все ж є кілька спірних моментів:

  1. Одразу ж після завантаження Clubhouse юзери отримують сповіщення, в якому додаток хоче отримати доступ до всіх контактів, записаних на телефоні. Після цього додаток дає вам вибір: надсилати запрошення всім вашим контактам чи ні. На жаль, при випадковій розсилці у користувачів немає можливості видалити завантажену в додаток інформацію.

Користувачі відмітили, що було б набагато безпечніше і зручніше, якби запрошення відсилалося одному конкретному контакту. Адже надавати доступ до цілої телефонної книги захоче далеко не кожен.

  1. Шахраї знайшли в Клабхаусі вигоду, так само як і в багатьох інших сервісах чи соціальних мережах. Зловмисники продають запрошення в чати на різних сайтах. Звісно ж, що при спробі скористатися інвайтом користувач нічого не отримує, проте витратить на покупку досить велику суму грошей.
  2. Сервіс недоступний для Android, тому багато користувачів не можуть до нього долучитися. Щоправда, шахраї й тут встигли придумати план для заробітку: зловмисники створюють пусті платні додатки, які ззовні виглядають як Clubhouse, а всередині не містять жодного функціоналу.

Цей додаток, як і багато інших, не є ідеальним, проте кожен користувач сам в праві вирішити чи варто ним користуватися, чи ні. 

Ваша оцінка: