Я шукаю...

В Україні відклали запуск 5G: причина

Запуск 5G

Нацкомісія, яка заснована у 2011 році, та відповідає за державне регулювання у сфері зв'язку та комунікації (НКРЗІ), відтермінувала запуск 5G в Україні. Нацкомісія не просто відтермінувала довгоочікуваний запуск 5G, але й не затвердила нові терміни щодо його ймовірного запуску. Чому, та що далі?

Запуск 5G

Варто прочитати про рейтинг ігор з Mario.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Необхідність доопрацювання проєкту щодо запуску 5G в Україні

На одному з останніх засідань, що датоване 27 квітням 2021 року, НКРЗІ відмовилась затвердити проєкт урядового розпорядження. На офіційному сайті комісії зазначається, що проєкт, який надісланий Міністерством цифрової трансформації України, та підготовлений згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України щодо впровадження мобільного зв'язку п'ятого покоління, не погодили, оскільки були зауваження та пропозиції. Перш ніж остаточно затвердити проєкт, потрібно оперативно опрацювати додаткову інформацію, яка стосується запуску 5G. 

Та найбільшу увагу громадськості привернула інша причина відмови погодження проєкту. Вона має відношення до набуття чинності закону про електронні комунікації з 1 січня 2024 року, що не врахував Кабмін, спрямовуючи такий проєкт на погодження, про що йшлося на засіданні. 

Інтернет-видання UBR.ua направили запит у Міністерство цифрової інформації на коментар щодо ситуації, яка склалась навколо запуску 5G в Україні. Представники Міністерства відмовляються її коментувати до того, як буде отримана офіційна відповідь від НКРЗІ. За словами неофіційних джерел UBR.ua, у Міністерстві планують переглянути терміни проведення тендерів на 5G та видачі ліцензії, оскільки за такий короткий термін провести 5G-аукціони в принципі майже неможливо, а погоджені терміни є занадто оптимістичними. 

Запуск 5G

Варто прочитати про прискорення Face ID.

Згідно з указом 2019 року

За указом Петра Порошенка, п'ятого Президента України, ще у 2019 році почався процес запуску 5G в Україні. Згідно з його указом, вже у 2020 році мав би визначитись графік запуску зв'язку п'ятого покоління. У самому документу зазначалось, що планується проведення перших тендерів вже у кінці 2020 року, та не було ще ніякої конкретики. 

17 травня ООН проголосила Всесвітнім днем телекомунікацій та інформаційного суспільства, тому підписання указу Порошенка саме у цю дату є способом наголосити на важливість телекомунікацій та інформаційних технологій у всьому світі. Ба більше, такий указ ілюструє той факт, що Україна йде в ногу з часом, адже у країнах ЄС 5G має з'явитися вже у 2020 році. 

Вже Володимир Зеленський, чинний Президент України, вже перейшов до іншого етапу впровадження, та заспокоював громадян України, що підготувати петицію щодо заборони 5G в Україні, що мобільний зв'язок п'ятого покоління є цілком безпечним для здоров'я людини, спираючись на безпечність 2G, 3G, 4G з огляду показників випромінювання.

Петиція щодо заборони 5G з'явилася ще у квітні 2020 року. Окрім реакції Офісу Президента Зеленського на петицію, де розкривається більш детальна інформація щодо відсутності доказів впливу 5G на поширення епідемії COVID-19 у світі, на сайті Нацкомісії можна знайти ще більше інформації щодо впливу 4G та 5G на здоров'я людини. 

Запуск 5G

Занепокоєння на фоні пандемії COVID-19

Попри те, що не існує доказів зв'язку пандемії коронавірусної хвороби з запуском 5G, доступ до мобільного зв'язку п'ятого покоління викликав занепокоєння й серед жителів країн Європи. Зафіксовані факти атаки на вежі 5G, та активно збирались підписи небайдужих під петиціями, які направлені проти запуску 5G. Тому поява такої петиції в Україні є виправданою та цілком логічною.

В Україні петиція щодо заборони впровадження 5G через негативний вплив на здоров'я людини набрала понад 25 000 підписів, що є досить переконливою цифрою, адже потрібно не менше 25 000, щоб петиція була розглянута. Якщо йдеться про Болгарію, схожа петиція отримала підтримку тисячі громадян, але у ній, як у петиції, оприлюдненій в Україні на офіційному сервісі петицій Президента України, не згадується про зв'язок 5G з коронавірусом, хоча саме це припущення (адже немає доказової бази) викликало найбільше занепокоєння серед жителів Європи та неприйняття факту запуску 5G. 

Запуск 5G

Мобільний зв'язок п'ятого покоління

Запуск 5G тісно пов'язаний з розвитком хмарних мереж та віртуалізації даних, тому й впровадження мобільного зв'язку п'ятого покоління є на часі. На відміну від 2G, 3G, 4G, з приходом 5G уможливлюється існування мережі, де всі пристрої пов'язані між собою, та відома під назвою Інтернет речей, є реальністю. Завдяки збільшенню швидкості обміну даними між мобільними пристроями, гаджетами суспільство знаходиться на етапі глобальної віртуалізації. 

Попри те, що 5G відкриває двері у майбутнє, потрібно розуміти, що впровадження зв'язку п'ятого покоління суттєво відрізнятиметься від зв'язку третього або ж четвертого покоління. Адже у випадку з 5G йдеться про цілісний підхід до його розбудови, що є надзвичайно важливим. Під час запуску 5G неможливо долучити нового постачальника або виробника до роботи без надання доступу до всієї системи у цілому, адже все у ній взаємопов'язане. Питання безпеки стає дійсно критичним, адже якщо хтось втрутиться в її роботу, наслідки будуть помітними.

Виходячи з того, що 5G має своє особливості роботи, у Китаї на фоні цього вже почались проблеми у глобальних корпораціях, що мають відношення тим чи іншим чином до мобільного зв'язку. Так ось компанію Huawei, що є одним з основних постачальників обладнання для розбудови 5G, звинуватили у шпигунстві на користь китайської влади, тому США та Нова Зеландія відмовились співпрацювати з нею.

Хоча у Huawei відкидають усі звинувачення, та це, звісно, не могло не вплинути на глобальну позиції глобальної корпорації у всьому світі. Окрім Huawei, є ще Nokia, Ericsson, Samsung та ZTE.

Але до скандалу з Huawei з можливим шпигунством на користь китайської влади, є й інші фактори, що унеможливлюють прихід Huawei на ринок країн Європи та США без економічних наслідків та зміни геополітичної ситуації. Якщо Huawei стане монополістом на світовому ринку, постраждають європейські та американські постачальники. Та й у випадку з впровадженням зв'язку шостого покоління питання про вибір постачальники взагалі перестане виникати.

Ваша оцінка: