Я шукаю...

Чому пластиковий пакет екологічніше паперового

Застосування пакетів

У сучасному світі пластик оголошений злом № 1. Особливо дістається одноразовим пластиковим пакетам, які знаходять навіть в океані на багатокілометровій глибині. Так, проблема є. Давно минули ті часи, коли пластикові пакети були розкішшю. Їх мили, сушили, використовували повторно. Зараз вони стоять так дешево, що простіше купити новий пакет, а старий викинути.

Викинуті пакети, підхоплює вітер, вони розлітаються зі звалищ на багато кілометрів. Пластик потрапляє до ґрунтових вод, а через них в харчові продукти.

Як альтернатива пластику пропонується використання пакетів з паперу. Вони вважаються більш безпечними для навколишнього середовища. Це пов'язано з тим, що папір - екологічно безпечний матеріал, який розкладається практично миттєво. Але яка ситуація насправді? Адже оцінювати ситуацію потрібно в комплексі, а не тільки один аспект.

Ще радимо почитати про радіацію в iPhone.

Але загальний аналіз показує те, що паперові пакети для природи шкідливіше пластикових. Головна шкода наноситься на стадії їх виробництва. Чомусь це захисники природи не враховують.

Папір виготовляють з дерев, а значить, вирубують ліси - легені планети, які зв'язують вуглекислий газ.

Другий важливий аспект - витрати енергії. Чим більше енергії витрачається, тим більше вуглецю викидається в атмосферу. Про шкоду вуглецю, про те, що таке вуглецевий слід, ми писали в одній з наших статей. Так ось, при виготовленні паперу витрати енергії на 90% вище, ніж при виготовленні пластика.

Обсяг води, що споживає виробництво паперу, у 20 разів перевищує той обсяг, який «з'їдає» пластик. Для виготовлення паперу застосовуються хімічні речовини, які не тільки забруднюють прилеглі водойми, а й викликають кислотні дощі.

Радимо прочитати про рейтинг міст по забрудненню атмосфери.

Так що оцінюючи всі плюси й мінуси, вчені дійшли висновку, що звичайний поліетиленовий пакет не такий шкідливий для довкілля, як паперовий. Один паперовий пакет створює таку ж шкоду для довкілля, як кілька поліетиленових.

Непоганою альтернативою обом видам пакетів могли б стати полотняні сумки. Але є ряд істотних факторів, що обмежують їх застосування. Перший фактор - це звички споживачів. Погодьтеся, пластиковий пакет зручний. Другий фактор - це небажання торговельних мереж міняти пластикові пакети на полотняні сумки.

Так що залишається одне - масово налагоджувати лінії по утилізації пластику і заохочувати населення здавати його в пункти перероблювання, а не викидати в сміттєві баки.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ваша оцінка: