Я шукаю...

Зміна клімату в Україні: причини та наслідки. Електротранспорт та зачинення фабрик

Зміна клімату в Україні

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Як виглядає зміна клімату в Україні?

Факт швидкої зміни клімату в Україні вже нікого не дивує. У всьому світі регулярно стається незліченна кількість природних катаклізмів. Переважна більшість вчених вважає, що головним фактором їхнього утворення є дії людини. Є й науковці, які вважають, що процеси змін у навколишньому середовищі мають природне походження. Їхня теорія має право на існування, проте варто визнати, що зміна кліматичних умов почала відбуватися значно швидше. На це значним чином впливає індустріалізація та розвиток промисловості загалом. 

Науковці переймаються за екологічну ситуацію в Україні, тому вже багато років відбуваються регулярні дослідження зміни клімату. Дані західноєвропейських джерел допомагають зробити аналіз природних явищ набагато глибшим та точнішим.

З кожним роком ми помічаємо все більше і більше змін у нашій погоді: шквали, град, смерчі та інші явища, які не є характерними для певної місцевості, відбуваються дедалі частіше. Раніше вони з’являлися раз на кілька десятків років. Потепління в зимовий період може негативно відбиватися на врожаї.

Зміна клімату в Україні

Наприклад, льодові кірки, що утворюються на полях та підпадають під вплив морозів, призводять до 50-тивідстоткової втрати весняного та осіннього урожаю.

У чому полягають причини зміни клімату?

Розглядаючи причини зміни клімату, варто пам’ятати про те, що вони можуть бути спровоковані як природою, так і людською діяльністю. Перш за все, на такі зміни впливають процеси, які відбуваються в атмосфері Землі.

У двадцятому столітті почався активний розвиток промисловості, який поступово став загрозою для клімату у всьому світі. У впливі людської діяльності на природу можна виділити кілька головних факторів:

  • утворення парникового ефекту через надмірне виділення CO2 та інших газів, що утворюються внаслідок роботи фабрик
  • надмірна маса атмосферних аерозолів
  • виділення великої кількості теплової енергії, яка потрапляє в атмосферу

На думку дослідників, найвагомішим чинником є утворення парникового ефекту. В земній атмосфері містяться спеціальні гази. Вони затримують тепло в нижніх атмосферних шарах, тому мають велике значення для підтримання життя на нашій планеті. Якби ці гази не виділялися, звичайна температура поверхні Землі була б нижчою на 30 градусів за Цельсієм. Вуглекислий газ (CO2), метан (СН4), азот (N2O) і т.д. – це так звані парникові гази. Їхня надмірна концентрація на земній поверхні призводить до утворення «газової завіси». Вона блокує потрапляння надмірного інфрачервоного випромінювання в космос.

Зміна клімату в Україні

Читайте також: Чому потрібно турбуватися про екологію: охорона навколишнього середовища

 У нормальних умовах випромінювання просто відбилося б від поверхні Землі. Через утворення завіси, певна кількість енергії залишається в шарі, що знаходиться недалеко від земної поверхні. Цей процес і призводить до неминучого потепління.

Загалом, основною причиною потепління є вуглекислий газ, що становить 65 відсотків від усіх джерел. На посилене виділення CO2 впливає спалювання пального на кшталт вугілля або нафтопродуктів. На жаль, припинення постачання надмірної кількості цього газу в найближчі десятиліття є неможливим. Це пов’язано з технічним аспектом роботи сучасних підприємств.

Ми вже сьогодні можемо відчути, як з року в рік клімат нашої планети значно змінюється, а середня температура повітря стає дедалі вищою. Хоч клімат сам по собі є непостійним, проте людська діяльність призводить до значного пришвидшення його змін.

Якими є наслідки зміни клімату у світі?

Наслідків зміни клімату насправді набагато більше, ніж може здатись, на перший погляд. Вже в другій половині минулого століття можна було простежити, що нагрівання Земної атмосфери відбувається в досить швидкому темпі. ООН прогнозує, що цього століття температура може підвищитись на кілька градусів за Цельсієм.

Зміна клімату в Україні

Важливо знати найголовніші наслідки глобального потепління. Перш за все, рівень світового океану значно підвищиться. На це впливатиме танення льодовиків та полярної криги, які вже встигли скреснути на 10-25 см за останні сто років. Цей процес призведе до затоплення територій, зменшення кількості прісної води у водоймах та втрати потенційних місць для проживання. Також значно зміниться кількість опадів: у північній частині Європи вони збільшаться, а у південній зменшаться. Змін зазнає кількість та якість водних ресурсів у гідросфері. Усі екологічні системи також зміняться. Через потепління тварини дикої фауни почнуть масово мігрувати, а кліматичні зони змістяться. Зазнає впливу сезонність деяких рослинних культур та врожайність загалом.

Ні для кого не є таємницею, що усі ці наслідки можуть мати суттєвий негативний вплив на якість нашого життя. Під загрозу потраплять усі сфери нашого життя від здоров’я до економіки. Сільське господарство у деяких точках світу занепаде, адже засухи можуть призвести до кризи цієї сфери. Результат – порушення стабільності в громадах та загроза масового голоду. У країнах з теплим кліматом важливо підтримувати правильне водопостачання. У разі його відсутності, зі швидкими темпами поширюються тропічні та субтропічні хвороби.

Зміна клімату в Україні

Разом з посиленим потеплінням все сильнішими ставатимуть природні катаклізми. Погодні умови погіршуватимуться настільки, що будуть приносити великої шкоди сільським господарствам.

Громадський електротранспорт в Україні

В рамках Національної транспортної стратегії в Україні планують замінити весь міський громадський транспорт на електротранспорт. Для цього також планують створити відповідну інфраструктуру, про що заявив Владислав Криклій. Варто відзначити, що в офіційному документі не йде мови про повну заміну звичайного транспорту електричним аналогом. Теперішню частку електротранспорту планують оновити та підняти до 75 відсотків.

Попри необхідні зміни в інфраструктурі, електротранспорт загалом починає набувати популярності у різних колах суспільства. Жителів великих міст вже не дивують електросамокати, адже їх кожного дня можна побачити просто в центрі. Проте чи є вони настільки корисними, як здається на перший погляд?

На жаль, ми живемо в той час, коли щодня відбуваються зміни на світовому ринку. Наша економіка побудована так, що ціни в будь-якому випадку не залишаються стабільними, а поступово збільшуються. Закупатися пальним стає дедалі важче, тому з’являється альтернатива – електротранспорт. Одним з найпопулярніших транспортних засобів такого типу є електросамокат.

Зміна клімату в Україні

 Такий девайс не потрібно заправляти, адже він працює завдяки заряду від мережі. Електротранспорт є доволі ергономічним та легким, тому з ним майже не виникає проблем під час пересування. Не підводять тут і показники швидкості: бюджетний вид електротранспорту може розігнатися до 35 км/год, а девайси середнього сегмента аж до 90 км/год.

Екологічність такого транспорту знаходиться під питанням. Так, використання електроенергії не провокує настільки великих емісій шкідливих газів, як при використанні звичайного транспорту. Проте суттєвою проблемою є те, що у більшості випадків люди не заміняють електротранспортом звичайний. Тими ж електросамокатами користуються не водії, а звичайні пішоходи. Через це важко простежити їхній позитивний вплив на навколишнє середовище.

Відстані, які люди долають на самокатах не є великими. У більшості випадків до пункту призначення можна дістатися трамваєм, тролейбусом або пішки. Звичайний велосипед є хорошою альтернативою електросамокату. Він не шкодить ні природі, ні вашому здоров’ю. 

Також варто відзначити, що створення акумуляторів для таких девайсів провокує збільшення вуглецевого сліду. Вуглецевий слід від виробництва одного такого акумулятора становить близько 30 кілограмів CO2.

Зміна клімату в Україні

Варто прочитати: 5 порад з очищення свого пристрою від цифрового сміття

 Автомобілю потрібно проїхати близько 100 кілометрів, щоб сталася емісія 20 кілограмів вуглекислого газу. Тобто на такому транспорті варто проїхати близько 170 кілометрів і вся емісія CO2 нейтралізується.

Загалом електросамокати мають більший екологічний баланс, ніж звичайні автомобілі. Проте для поліпшення екологічної ситуації на них мають перейти водії, а не пішоходи.

Зачинення фабрик через зміну клімату

Зміна погодних умов призводить не тільки до підняття рівня світового океану, але й до зачинення цілих фабрик та підприємств. Не так давно в США пройшов страшний сніжний шторм. Такий природний катаклізм є дуже нетиповим для Америки, а виною йому  - зміна клімату. Через пандемію більшість компаній не мали достатнього бюджету, щоб правильно захистити своє виробництво. У результаті ці компанії просто знищились.

Уявіть, що ви живете в містечку штату Техас. Ви – володар Tesla, проте цілий тиждень у вас немає можливості від’їхати надто далеко від свого дому через відключення електропостачання. Як результат – ви прив’язані до одного місця і не маєте змоги щось змінити. Такі ситуації регулярно відбувається з сотнями людей через неконтрольовану зміну кліматичних умов.

Зміна клімату в Україні

У тому ж Техасі розташовані два виробництва Samsung. Вони займаються створенням SSD, мобільних процесорів та оперативної пам’яті ПК та серверів. Під час зупинки енергопостачання зупиняються усі конвеєри таких виробництв. Якщо така фабрика простоїть без роботи хоча б один день, великі компанії втрачатимуть прибуток у неймовірних сумах, а на ринку відчуватиметься нестача деталей. В Техасі знаходиться досить багато заводів з електроніки й за порушення погодних умов всі вони перестають функціонувати.

Для розв'язання проблеми й збереження прибутку компанії почнуть виготовляти резервні запаси продукції на випадок неочікуваного катаклізму. Звісно, це вплине на вартість компонентів, адже зберігання сумується з собівартістю товару.

Головне в проблемі зміни клімату – не закривати на неї очі. Парникові гази, глобальне потепління, надмірна емісія CO2 – це те, з чим людству доведеться поборотися. Наше головне завдання полягає в тому, щоб залишатися свідомими й зрозуміти, що у реальному житті відсутня кнопка «скасувати».

Ваша оцінка: