18 Вересня 2020

Як зберегти заряд батареї на холоді

Щороку з настанням холодів усі власники телефонів Apple зіштовхуються з проблемою, що їх смартфон починає дивним чином себе поводити на вулиці, а коли температура опускається нижче -20 градусів, то і взагалі – вимикається без попередження навіть на 50% заряду акумулятора.

Винуватцями є літій-іонні акумулятори смартфонів Apple, які перестають віддавати необхідний для роботи смартфона струм, адже не розраховані для роботи за низьких температурних умов, і iPhone просто фізично не може продовжувати працювати.

Але чому тоді один iPhone з 50% заряду спокійнісінько працює на холоді, а інший з 70-80% вимикається в таких же умовах? Справа в тому, що літій-іонні акумулятори мають обмежену кількість робочих циклів, після перевищення яких їх ємність зменшується. Для середнього iPhone кількість таких циклів складає близько 800-900. При активному використанні смартфона, «критичний» момент настає через два або два з половиною роки використання пристрою. Саме тому, чим старіша модель – тим більше шансів, що ваш телефон може підвести вас на морозі.

Також існує ще дві причини, які впливають на нестабільну роботу смартфону за температури нижче 0 градусів.

Перша причина – матеріали корпусу. Алюміній, з якого виконані корпуси декількох останніх поколінь iPhone, має високу теплопровідність (220 Вт / (м · K) і в результаті цього дуже швидко промерзає.

Друга причина – маленька товщина корпусів iPhone. В тонких смартфонах акумулятор починає працювати нестабільно набагато швидше, ніж в товстіших.

Проте, засмучуватись не варто! У наш час існує безліч способів, як боротись з цією проблемою!

Як же уберегти свій айфон від раптового вимкнення в період низьких температур на вулиці?

  • Тримайте свій смартфон ближче до тіла.

Як би це не звучало банально, але тепло вашого тіла – це найкращих спосіб уникнути впливу морозу на акумулятор телефону. Тому, забуваємо про телефон в карманах джинсів або в сумочках і намагаємось тримати їх в кишенях. І безпека від крадіжки, і захист від холоду.

  • Заряджайте iPhone до 100% перед виходом на вулицю.

Чим більше заряду у вашого iPhone, тим довше часу він пропрацює на морозі. В ідеалі, перед виходом на вулицю iPhone необхідно заряджати до 100%, щоб навіть при стрімкій розрядці акумулятора через холод, у батареї все ще залишалися ресурси.

  • Користуйтесь гарнітурами.

Найчастіше iPhone на морозі вимикається під час дзвінків. Використання гарнітури, навіть найпростішої (наушники), дозволить вам приймати дзвінки не дістаючи смартфон з теплого кишені і залишатися на зв’язку навіть в найхолодніші дні.

  • Чохол – як панацея від холоду для телефону.

Банально, але саме цей аксесуар робить ваш смартфон «товстішим» і алюмінієвий корпус не таким піддатливим до низьких температур. Більше того, в наш час існує безліч варіантів чохлів з різними додатковими функціями «зігрівання» для айфону. Чого лише варті аксесуари зі штучного хутра чи з вбудованим додатковим акумулятором!

Поділитися: