Я шукаю...

Як увімкнути режим енергозаощадження на iPad і Mac

Енергоощадження

Починаючи з операційної системи iOS 9 на пристроях Apple був запроваджений режим низького енергоспоживання. За підрахунками експертів, така опція повинна підвищити час автономної роботи до 2-3 годин.

Користувачі можуть активувати дану функцію коли заманеться. Також сама система також пропонує включити режим заощадження енергії у випадку позначки батареї нижче 20%. В нових айфонах, iPad і Mac режим низького енергоспоживання давно вже став офіційною утилітою, тому власники гаджетів Apple мають змогу швидко економити  час автономної роботи, якщо активована така опція.

Але не на всіх «яблучних» пристроях є така функція. І з цим ми також розберемось в нашому матеріалі.

Варто прочитати про гру «Burrito Bison: Launcha Libre».

Енергоощадження

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Для чого потрібен режим енергозаощадження

Така опція на пристроях від Apple потрібна для економних витрат енергії при низькому заряді акумуляторної батареї. При активації енергоощадного режиму спостерігається економія енергії, але щоб виконати деякі функції гаджет може запросити більше часу. Також деякі опції будуть недоступні до накопичення енергії на пристроях до позначки у 80%.

Також режим збереження енергії може впливати на наступні процеси:

  • Завантаження повідомлень з електронної пошти;
  • Апдейт додатків у фоновому режимі;
  • Автоматичні завантаження;
  • Деякі видимі ефекти;
  • Автоматичне блокування;
  • Тимчасово зупиняється функціонування iCloud.

Коли користувач або сам пристрій вмикають режим заощадження енергії, то позначка акумулятора стає жовтим. Власник гаджету зможе побачити цю позначку. А поряд цифри у відсотках, відповідно до поточної кількості енергії в батареї. Коли рівень заряду доходить до 80%, режим енергоощадження буде деактивований.

Варто прочитати про налаштування камери iPhone.

Енергоощадження

Як активувати режим енергозаощадження на айфоні

На смартфонах від Apple режим економії енергії назвали «Режимом енергозаощадження». Щоб його увімкнути потрібно відкрити вікно налаштувань гаджету та обрати пункт «Акумулятор». В цьому розділі є також вся інформація про користування батареєю та про час її експлуатації після колишнього поповнення енергії.

Також активація або деактивація режиму збереження енергії відбувається за допомогою відповідної команди в системі Siri. Також необхідно зазначити, що вже в 12-й версії iOS «Сірі» почала підтримувати увімкнення режиму енергозаощадження. Також в 11-й версії «яблучної» операційної системи режим заощадження енергії можна виключити з налаштувань.

Коли користувач переводить свій iPhone в режим заощадження енергії, система запроваджує автоматичні обмеження активності пристрою, деактивує анімаційні елементи інтерфейсу та знижує загальну продуктивність гаджету. Іконка заряду енергії стає жовтого кольору.

А ви знали, що купити iPhone XR на сайті ICOOLA можна з безкоштовною гарантією 1 рік. Стильний гаджет з широким вибором кольорів.

Енергоощадження

Режим зниженого споживання енергії на айпадах

Процес заощадження енергії на планшетах від Apple не відрізняється від процедури, яка є на айфонах. Цікаво, що режим енергоощадження впроваджений в iPad, на якому встановлена система iPadOS 15.

Все що потрібно власнику «яблучного» планшету, так це відкрити додаток «Налаштування», обрати пункт «Батарея» та активувати параметр «Режим низького споживання енергії». Є ще інший спосіб активації режиму заощадження енергії на айпаді. Для цього треба перейти в Центр керування для швидкого доступу або зробити запит в Siri на пристрої. Після активації такої опції індикатор живлення батареї з білого перетвориться на жовтий.

Заощадження енергії на Mac

Сама концепція комп’ютерів від Apple, які називають Mac, передбачає енергетичну ефективність пристрою та досягається завдяки деяким опціям, зокрема «Стиснута пам’ять» та AppNap. Але на Mac є ще інші засоби заощадити рівень енергії:

Засинання

Якщо активувати цю опцію, то сам пристрій вважається ввімкненим, але споживання енергії зменшується. Комп’ютер прокидається протягом невеликого часу.

Щоб негайно перевести Mac у режим «Сну» треба зайти до меню Apple та обрати опцію «Спати. Сплячий режим активується ще після деякого часу, коли Mac не був активний.

Енергоощадження

Затемнення дисплею

Також для заощадження енергії на батареї Mac можна максимально затемнити екран, але так, щоб яскравість монітору була комфортною. Для цього можна використати клавіатуру або зайти в налаштування дисплею. На ноутбуці можна включити опцію, щоб екран сам стає темним під час роботи від акумулятора.

Вимкнення модулів Wi-Fi та Bluetooth

Якщо Вам не потрібен Інтернет або не маєте потреби перекидати файли з пристроїв на комп’ютер, то можна деактивувати Wi-Fi або Bluetooth. Щоб скористатись цією можливістю треба зайти в меню Apple, обрати відповідну опцію та вимкнути їх.

Від’єднання пристроїв та закривання програм

По-перше, треба відключити від Mac периферійні пристрої, наприклад флешки або зовнішні жорсткі диски. По-друге, витягти оптичні диски з дисководів. По-третє, закрити додатки та програми, які наразі не використовуються. Цікаво, що деякі програми навіть у фоновому режимі споживають багато енергії.

Максимізація часу роботи батареї

На своєму пристрої власник повинен обрати в меню пункт Системні параметри, потім обрати «Акумулятор», далі клацнути на «Акумулятор» або на «Живлення  від мережі».

Також система передбачає різні набори функцій залежно від підключення компа до системи живлення. Наприклад, можна активувати затемнення дисплею під час активного живлення від акумулятора.

Енергоощадження

Інші параметри заощадження енергії

Тут треба обрати пункт «Збереження енергії» та зробити налаштування, завдяки яким поліпшується енергозаощадження. Тобто, можна дозволити іншим компам доступ до Маку, коли на останньому активований сплячий режим.

Щоб це зробити, треба зайти в меню Apple, вибрати пункт «Системні параметри» та виконати потрібну операцію. На «яблучному» ноутбуці треба обрати пункт «Акумулятор», а далі схема однакова.

А ви знали, що якщо ємність вашої батареї менше ніж 80%, то ваш смартфон навряд витримає повний робочий день. Радимо скористатися заміною акумулятора iPhone 7 Plus в ICOOLA.

У підсумку зазначимо, що режим заощадження енергії користувач може увімкнути або сам, або сама система Apple запропонує його активувати під час низького рівня заряду батареї. Пристрої споживають менше енергії, але і деякі програми також працюють повільно, або зовсім відключаються, і про це треба пам’ятати.

Ваша оцінка: