Я шукаю...

Чому не працює мікрофон на iPhone? І як перевірити його справність

Мікрофон на Айфон

Під час виклику через телефон може виникнути ситуація, коли співрозмовник не чує, про що говорить інший абонент, в такому випадку може не працювати мікрофон на Айфоні.

Помітити погіршення в роботі можна і під час здійснення відеознімання. У записі будуть чутні перешкоди або звук зовсім буде відсутній. При появі даної несправності не варто панікувати, іноді проблема може мати й системний характер. А в деяких випадках, перш ніж звернутися в ремонт можна здійснити кілька дій самостійно, після чого телефон може знову почати добре працювати.

Читайте також: Російське ПО в iPhone: чому було прийняте таке рішення і як це вплине на українського користувача.

Чому не працює мікрофон на Айфоні

Можуть бути різні причини того чому не працює мікрофон на смартфоні. Серед найпоширеніших можна виділити наступні:

 • Збій програмного забезпечення. Це може вплинути не тільки на динамік, але і на програми, які були недавно встановлені на телефон.
 • Забруднення сітки. Виникає через постійне використання телефону. Для того, щоб уникнути цієї проблеми необхідно регулярно проводити чистку Айфона.
 • Апаратна поломка. Часто супроводжується переломом нижнього шлейфа. Дана несправність може впливати не тільки на працездатність мікрофона, а й зарядного акумулятора. В такому випадку є тільки одне рішення - замінити зламаний шлейф в сервісному центрі.

Як перевірити справність мікрофона на iPhone

У всіх моделях, які з'явилися в продажі в останні 3 роки, присутній відразу три мікрофони. А саме: зверху, ззаду і знизу.

Не працює мікрофон на Айфоні

У версії 4 і 4 с тільки два мікрофони. А, вже починаючи з Айфон 5, їх стало вже три. Перевірити їх справність дуже просто. Для цього потрібно записати невелике відео на фронтальну й основну камеру.

Щоб перевірити працездатність нижній частині потрібно включити «Диктофон» і зробити запис. В ідеалі звук буде гранично чітким, якщо ж ні, то ймовірно проблема саме з цим пристроєм.

Рекомендації, які допоможуть поліпшити роботу мікрофона

Можливо, погана робота пов'язана з причиною, яку з легкістю можна усунути. Тому, перш ніж панікувати й звертатися до фахівців, потрібно зробити деякі дії.

Переконатися в тому, що нічого не закриває мікрофон

Багато користувачів використовують захисні чохли для того, щоб уберегти гаджет. Але, тільки якісні аксесуари здатні не тільки виконувати важливі функції, але і не перешкоджати роботі інших.

Якщо користувач говорить: «Мене погано чутно на Айфоні», - необхідно зняти чохол і спробувати перевірити поліпшення ситуації. Якщо проблема виникла через захисний аксесуар, потрібно задуматися про покупку нового.

Не працює мікрофон на Айфоні в додатках

Якщо не працює мікрофон на Айфоні в додатках в таких як Скайп, WhatsApp і подібних, то причина може виникати через неправильні налаштування телефону. Користувач не надав доступ додаткам до динаміка. Все це можна з легкістю виправити.

Для цього потрібно перейти в «Налаштування» знайти «Конфіденційність» і вибрати «Мікрофон». Важливо переглянути всі програми, і перевірити, чи активований мікрофон.

Перезавантаження Айфона

Як і інші проблеми дану, можна вирішити звичайним перезавантаженням Айфона. Мікрофон може не працювати через наявність системних помилок. І тільки примусове перезавантаження їх може усунути. При цьому дані користувача залишаться недоторканими.

Скидання всіх параметрів

Якщо мікрофон все ж  не працює є ще одне рішення. Воно полягає в тому, що потрібно скинути всі налаштування на Айфоні до заводських.

При здійсненні дій дані не будуть стерті, але паролі доведеться вводити заново.

Для того, щоб це зробити необхідно:

 • Перейти в налаштування.
 • Знайти розділ «Основні».
 • Вибрати «Скинути всі налаштування».

Заміна аудиокодека iPhone

Найбільш часто заміна аудиокодека iPhone потрібна після механічних пошкоджень. Так на самому смартфоні можуть спостерігатися тріщини в склі, вм'ятини на корпусі та інші ушкодження.

Мікрофон на Айфоні

Особливо часто в ремонт з даною проблемою звертаються, якщо в iPhone 7 проблеми з мікрофоном виникають. Для того, щоб дізнатися, що проблема зі звуком виникла через аудиокодек потрібно:

 1. Перевірити сіточку динаміка.
 2. Перезавантажити Айфон і якщо під час включення він довго буде завантажуватися - це тривожний знак.
 3. Зробити дзвінок на один з номерів і перевірити чутно чи ні. Також рекомендується включити режим гучного зв'язку. Якщо кнопка і зовсім не активна, це також говорить про те, що проблема виникла через пошкодження аудиокодека.

iPhone 7 проблеми з мікрофоном і як зробити чистку

Як вже говорилося вище, найбільше часто проблеми зі звуком в смартфонах сьомого покоління від компанії Apple виникають через вихід з ладу аудиокодека.

Є кілька рекомендацій, які можуть допомогти уникнути поломки, а саме:

 • потрібно захистити гаджет спеціальними чохлами, які допоможуть зберігати цілісність під час падіння телефону;
 • намагатися більш дбайливо користуватися смартфоном;
 • здійснювати регулярне чищення мікрофона й інших роз'ємів.

Деякі користувачі стверджують, що легко почистити мікрофон на будь-якому смартфоні від компанії Apple можна за допомогою зубної щітки. Але, експерти рекомендують з обережністю підходити до даного методу. Також додатково використовують ватяні палички й зубочистки, які злегка змочують спиртом.

Якщо іншого варіанту немає, то використовувати зубну щітку потрібно тільки з м'яким ворсом. Всі дії потрібно робити акуратно, невміла чистка призведе до пошкодження сітки.

Також бажано використовувати тільки спиртні очисники, а не повноцінний спирт. Не можна використовувати воду, тому, що вона здатна окислюватися і тільки зашкодить роботі пристрою.

Не рекомендується під час чищення застосовувати розпилювачі, він приведуть до того, що рідина потрапить глибоко в корпус. Небезпеку для Айфонів несе і нашатирний спирт.

Як почистити мікрофон на Айфоні

Важливо щоб під час роботи з телефоном рідина не потрапила всередину, тому його потрібно постійно повертати.

Прочитайте також: Чи варто очікувати у 2021 році від компанії Apple новий роз’єм замість порту Lightning.

Як зробити так щоб не виникала ситуація «мене погано чутно на Айфоні»

Практично всі несправності гаджетів від компанії Apple виникають через неакуратне використання, тому важливо звернути саме на цей час увагу. Серед порад, які допоможуть уберегти смартфон можна виділити:

 • проведення регулярного чищення динаміків;
 • запобігання падіння з будь-якої висоти;
 • не допускати попадання в смартфон води;
 • придбання захисного чохла, скла або плівки.

Дані рекомендації допоможуть уберегти гаджет і продовжити термін його служби.

Ваша оцінка: