Я шукаю...

10 кращих ігор про Маріо за весь час: від Super Mario Odyssey до Super Mario 64

Super Mario Bros

Super Mario Bros. – це легендарна відеогра видана 1985 року. Вона навіть була занесена до «Книги рекордів Гіннеса» як гра, що розійшлась найбільшим тиражем в історії. Існує безліч версій ігор Маріо, і ми хочемо поділитись 10-ткою найкращих. Щоб потрапити до списку, ігри повинні мати певні характеристики:

  • вони мали сильніший вплив на наступні ігри Маріо, які випускалися після них, вони зазвичай покращені новими елементами та креативними способами використання механіки;
  • у свій час гра викликала великий ажіотаж, але і досі залишилась популярною;
  • ігри які випробувані часом;

10. Нова Super Mario Bros. Wii (Wii 2009)

Почнемо наш список з кінця. Це відмінний Mario мультиплеєр, копії якого були продані понад 30 мільйонів разів на Wii. Гра зазнала успіху не через інноваційність, а завдяки успішному перенесенню сайд-скролера в стилі ретро в сучасний стиль, завдяки своїй 3D-графіці. Справжнім проривом було те, що ця гра підходила людям різного віку, вона була веселим способом провести час як з сім'єю, так і з друзями.

Super Mario Bros. Wii (Wii 2009)

Геймплей тримається на рівні та до цього часу. Він ідеально збалансовує рівень важкості та курси, які поступово ускладнюються. Успіх цієї гри запустив розвиток сайд-скролерів від Nintendo, тому згодом світ побачив New Super Mario Bros. 2, Super Mario 3D World та New Super Mario Bros. U.

9. Super Mario 3D World + Bowser's Fury (Switch 2020)

Сам Super Mario 3D World не приніс ніяких змін і покращень франшизі Mario, в якомусь сенсі це навіть був крок назад, оскільки Nintendo гналась за популярністю Нового Super Mario Bros Wii. Ми б не додали його до списку, якби не приєднана до нього Bowser's Fury. Звісно, пройти курси Маріо з можливістю приєднання 4 гравців, це справді весело, але це також складне завдання.

Чому ж саме версія Bowser's Fury Switch краща за Super Mario 3D World і виводить його в топи? Не зважаючи на те, що це автономна невелика гра, пригоди в цій версії дозволяють гравцям дослідити карту відкритого світу повністю, замість того щоб використовувати хаб для доступу до різних курсів. Елементи керування схожі на  Super Mario 64, проте вони працюють плавніше, на додачу під час гри в Super Saiyan Mario, ви можете стикнутись з вогняним браузером Godzilla-esque. Ця гра є надзвичайно епічною і перспективною в розвитку наступних версій Mario.

8. Super Mario Maker 2 (Switch 2019)

Попри те, що оригінальна Super Mario Maker мала деякі обмеження які стримувала гру, вона все одно була однією з найкращих новаторських ігор, випущених на Wii U. І коли вона була покращена до Super Mario Maker 2 сотнями додаткових предметів та функцій, усі недосконалості в грі були заповнені. Гравці відчули більше простору для креативу з встановленням своїх пасток смерті.

Через Nintendo Switch Online ви можете перейти до інтернет-спільноти, яка дозволяє вам ділитись своїми курсами з іншими гравцями, а також спробувати фантастичні рівні, яких ви не побачите у реальній грі Mario.

Ще одною чудовою функцією є сюжетний режим. Користувачам не потрібно створювати свої власні курси, або переходити на чужі, оскільки у гру одразу вбудовано 100 курсів. Але саме можливість створювати власні курси робить Super Mario Maker 2 однією з найкращих ігор Mario.

7. Paper Mario: The Thousand-Year Door (GameCube 2004)

За сьоме місце в списку боролися три гри: Paper Mario: The Thousand-Year Door, оригінальна Paper Mario і Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars. Проте переможець лише один, і це TYD. Вона заслуговує на це місце з ряду причин.

Paper Mario: The Thousand-Year Door (GameCube 2004)

Вона відрізняється від типових Mario ігор, ти що це 2D-рольова гра, яка включає нетрадиційні RPG-елементи. Сюжет крутиться навколо загубленої принцеси Піч, яка знаходиться в Rogue Town. Її рятівником стає Маріо зі своїми новими, незвичайними друзями. Але не все так просто як здається…

Ця гра є ідеальним поєднанням унікальної історії сюжету та дивовижної механіки ігрового процесу. Гравці отримують змогу проводити розслідування, вирішувати головоломки та боротися з ворогами новими способами.  Завдяки стилю розповіді «зустріч глав книги», ми стаємо свідками розкриття таємниці тисячолітніх дверей. Під час подорожі, Mario допомагають нові персонажі з особливими здібностями.

Хотілося б трохи більше ігор в подібному стилі, але на жаль, дуже мало ігор підпадають під цей критерії. Винятком є лише Paper Mario: The Origami King, який є наближеним до Paper Mario: The Thousand-Year Door.

Також рекомендуємо ознайомитись з Топ AR-ігор на iPhone.

6. Super Mario Galaxy (Wii 2007)

Після того, як Super Mario Sunshine залишив фан-базу розділеною, Wii об’єднала Грибне Королівство Super Mario Galaxy. Це гра яка підняла 3D-платформу на новий рівень, вона запозичила у Mario 64 все найкраще, і додала свою родзинка. Вона вирішила одну з проблеми ігор Mario – керування рухами, та чудово справляється.

Цього разу Боузер знову викрадає принцесу Піч разом з її замком, але він покидає межі Грибного королівства та тікає у відкритий космос. Маріо, разом з чарівницею Розаліною, та її Люмами повинні повернути вкрадені Power Stars, врятувати принцесу, та відновити обсерваторію Розаліни.

Хоча сюжет не сильно вирізняється, геймплей вийшов на вищий рівень. Існує багато різних світів, в яких можна досліджувати планети, збирати зірки, проходити місії, та перемагати босів. В грі використовується гравітація, і Зірковий вказівник показує вам шлях потягом гри. На додачу, ви можете грати персонажем – Бджола. Ця гра прокладає шлях до початку серії нових ігор у світах поза галактикою.

5. Super Mario Odyssey (Switch 2017)

Ця гра Mario займає досить важливу роль у становленні компанії Nintendo. Вона допомогла повернути довіру, після провалу з Wii U, коли люди з підозрою почали ставитися до консолі. Super Mario Odyssey заставила гравців повірила що це не кінець, а лише початок.

Super Mario Odyssey (Switch 2017)

Зі стартових сцен видно що на нас чекає захоплива гра. На початку ми стикаємось з бійкою Маріо проти Боузера. Маріо програє, а далі ми слідуємо звичним сюжетом Маріо прямо до Королівства Кап. Там Маріо об’єднує сили з Кетпі, щоб зібрати Power Moons. Але це лише вершина айсберга.

Всі найкращі частини ігор Маріо поєднані у Super Mario Odyssey. Гра включає інноваційний дизайн та покращену механіку володіння Кетпі. В цій версії можна грати за Буллет Білла, Гумбу або Т-Рекса. Маріо має здатність керувати різними істотами, щоб запозичити навички, які будуть потрібні для успішного подолання різних перешкод та розв’язування головоломок.

Не можливо не згадати про унікальність та чарівність світів. Кожен з них розроблений майстерно, з увагою до деталей, яскравою графікою та унікальними NPC. Що не менш важливо, вони справді величезні. На платформах є спеціальні 2D-майданчики з секретними областями. Power Moons розкидані, і їх потрібно шукати по всій карті. На додачу, у гру включені різноманітні мініігри. Наприклад, онлайн змагання "Світ повітряних куль Луїджі". Гравці можуть розблоковувати спеціальні предмети колекціонування: костюми, наклейки та знімки, зроблені у режимі фотографії.

4. Super Mario Galaxy 2 (Wii 2010)

Ідея оригінальної Super Mario Galaxy полягала в тому, щоб досліджувати космос і переходити між планетами. Гра виявилась успішною серед фанатів, тому було випущене продовження - Super Mario Galaxy 2. В покращеній версії були ускладнені умови та творчі завдання.

Однак, у другій версії залучено менше сюжету. Це не належать до негативного аспекту, все залежить від гравця. Тому гравці одразу переходять з курсу на курсу не зупиняючись на вставки.

3. Super Mario 64 (N64 1996)

А ось і гра, про яку ми вже згадували раніше в нашому чарті. Вона була першою 3D грою Маріо. Nintendo довела тривимірний світ до ідеалу, вона креативно підійшла до таких курсів, як піратські кораблі, пустелі, химерних годинників з відпрацьованою механікою. Маріо покращили багатьма новими здібностями, гравці могли використовувати хитрі маневри, щоб збирати Зірки та Монети.

Super Mario 64 (N64 1996)

Сюжет також крутиться навколо замку принцеси Піч. Згодом багато розробників намагалися повторити нововведення Super Mario 64, вона вплинула на тогочасні ігри, які повпливали на інші ігри в майбутньому. Саме тому ця гра є важливою в історії розвитку ігор і займає третє місце в списку.

2. Super Mario World (SNES 1990)

Одна з найкращих ігор Маріо, що є прямим продовженням Super Mario Bros.3. Цього разу Маріо разом зі своїм Братом потрапили на землю динозаврів, щоб врятувати принцесу Піч, друга Йоші, та всіх його братів і сестер. Але не все так просто, їм намагається завадити Бовзер.

До речі, Super Mario World є найпродаванішою грою на SNES. Як і всі інші ігри, гра має широку карту потойбічного світу, де можна переміщатись по рівнях, долаючи перешкоди на шляху до мети.

Особливо привабливим в грі є дизайн. Проходити гру дуже весело, а світ надає естетичне задоволення. Для проходження гри не достатню просто слідувати за сюжетом, потрібно продумувати оригінальні стратегії, які допоможуть пройти секретні рівні та зони. Чудове поєднання кольорової гами та музики не залишить байдужим жодного з гравців. Не лише Super Mario World, а і її продовження Yoshi's Island справді заслуговують на увагу та звання одних з найкращих ігор.

1. Super Mario Bros.3 (NES 1988)

Лідер нашого списку - Super Mario Bros.3, 2D гра яка поклала початок безлічі світів, картам потойбічного світу, чудернацьким костюмам і унікальним персонажам.

Дія відбувається у Грибному світі. Лідери семи царств були перетворені на тварин Копалінгами та Бовзером. Для того, щоб перетворити володарів назад у людей, потрібно відбирати викрадені чарівні палички у Коопалінгів.

Super Mario Bros 1988

Протягом гри, гравці потрапляють в різні світи зі своїми унікальними випробуваннями. Наприклад вам потрібно втриматися на небі у світі хмар, або тікати від розлюченого сонця. Складність рівнів збільшується поступово, кожен з них по-своєму цікавий та має яскраву графіку. Можна грати одному або разом з другом, допомагаючи або конкуруючи один з одним.

Ось чому фанати так полюбили Super Mario Bros.3

Ексклюзивні ігри серії Mario для консолей Nintendo та їх недоступність на інших платформах

Ігри серії Mario, включаючи Super Mario Bros. Wii та Super Mario 3D World + Bowser's Fury, є ексклюзивами для консолей Nintendo, таких як Wii, Wii U та Nintendo Switch. Проте, багатьом гравцям серія Маріо цікава не тільки через ігри, але й через багато інших аспектів, таких як персонажі, сюжет та навіть музика. Нещодавно, було оголошено про випуск нового фільму про Маріо - Super Mario Bros., який може зацікавити фанатів серії. Також слід зазначити, що деякі ігри серії Маріо доступні для гри на портативних пристроях Nintendo, таких як Nintendo DS та Nintendo 3DS.

Варто додати, що ігри серії Маріо, такі як Super Mario Bros. Wii та Super Mario 3D World + Bowser's Fury, не доступні на інших ігрових консолях, окрім продуктів Nintendo. Це означає, що гравці не можуть грати в ці ігри на консолях, таких як PlayStation чи Xbox. Оскільки ігри серії Маріо є ексклюзивами для продуктів Nintendo, це є одним з головних приводів для покупки консолей Nintendo, якщо гравці зацікавлені в цій серії ігор.

Ваша оцінка: