Я шукаю...

Топ AR-ігор на iPhone

AR-ігри

AR-ігри з кожним роком стають все популярніші. Вони використовуються не лише у сфері ігор, а й у медицині чи маркетингу. Будь-які карти чи локації, що оточують людину у реальному часі можна використати як середовище для AR-технології.

У широкому значенні AR-технології поєднують дійсність навколо та комп’ютерні технології. Це дозволяє отримувати емоції та від реального світу, і від уявних об’єктів. Ви можете сидіти вдома на дивані й бачити біля себе персонажа улюбленого фільму. Все, що для цього потрібно – це встановити додаток на смартфон та навести камеру на якийсь предмет поруч, або ж надягнути спеціальні окуляри.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Різниця між AR та VR іграми

VR (Virtual reality) — технології віртуальної реальності, суть яких – це повна візуалізація дійсності, що може бути схожою на реальність, або ж докорінно відрізнятися. За допомогою спеціальних девайсів, зокрема, шоломів, навушників, окулярів чи рукавичок люди можуть зануритись в абсолютно новий світ. Максимально поринути в уявну реальність дозволяють останні технічні розробки – VR-костюми чи VR-кімнати у розважальних центрах.

AR (Augmented reality) — технології доповненої реальності, що поєднують реальне відображення дійсності та уявні елементи комп’ютерної графіки. Усі нові об’єкти зображені у 3G вимірі в режимі реального часу.

Саме можливість торкнутися реальних предметів та бачити їх без додаткових приладів відрізняє AR від VR.

Як створити AR-гру

На перший погляд здається, що ігри у жанрі аугментованої реальності програмують лише професіонали.  Проте це не так. Кожен охочий має змогу створити свою нескладну AR-гру до допомоги спеціальних безкоштовних або платних додатків. Їх існує величезна кількість на iOS та Android. Створити фото, зображене на якому може рухатися – вже не ідея зі світу фантастики, а дія, підсильна навіть для школяра.

Останні кілька років AR-технології застосовують для вдосконалення соціальних мереж. У Snapchat ще з 2018 року можна створювати AR-маски. Пізніше це стало можливим і в Instagram.

Як завантажити AR-гру на телефон

Потрапити у такий віртуальний світ можна не витрачаючи зайвих коштів на спеціальні окуляри чи шоломи, варто лише встановити додаток на iOS чи Android за допомогою Google Play чи App Store. Для того, щоб грати було цікавіше, створені різноманітні шоломи із вмонтованими камерами, навушники, окуляри тощо.

Всього кілька хвилин, витрачених на скачування додатку, і ви зможете вступити в поєдинок із незвичними істотами, пройти цікавий квест чи відчути себе володарем дивовижного замку у грі із сюжетом, який створюєте саме ви.

Кращі AR-ігри на iPhone

Ігри доповненої реальності почали з’являтися як окремий жанр від віртуальної реальності ще у 1990-х роках. Перші профільні розробки із застосуванням AR-технології датуються 1992-м роком. У лабораторіях США розробили пристрій Virtual fixture з екзоскелетом, окулярами та навушниками. Це творіння Луїса Розенберга дозволило керувати технікою на значній відстані. Пізніше почали з’являтися ігри із додатковими девайсами для керування. Зокрема у 2000-х презентували ряд відеоігор Quake. Їх суть полягала у тому, щоб шукати монстрів на вулицях свого міста. Але проблема полягала у тому, що грати треба було у шоломі з камерами та комп’ютером у руках. Тому гра не набула популярності, адже громіздке обладнання заважало рухатись.

Відтоді галузь віртуальної та доповненої реальності почала стрімко розвиватися. Традиційні ігри на телефоні почали набридати користувачам, тому індустрія AR спробувала їх замінити.

Редакція ICOOLA підготувала для вас найцікавіші AR-ігри, які допоможуть весело провести вільний час.

1. Pokemon GO

Версія iOS 12.0 чи новіша.

Одна із найпопулярніших ігор доповненої реальності від Niantic. За кілька років розробники заробили зі створення гри мільйони доларів та зафіксували рекорди Гіннеса завдяки користувачам.

Pokemon GO — захоплююча пригодницька гра для смартфонів, яка накладає уявні анімовані об'єкти на реальну територію навколо. Простий на яскравий геймплей сподобається новачкам, так і досвідченим геймерам. Технології GPS та AR дозволяють користувачам ловити покемонів вдома, на вулиці, у громадських місцях чи деінде. Пізніше ці покемони потрібні для боїв з іншими гравцями. Також можна об'єднуватися та грати з друзями.

2. Angry Birds AR: Isle of Pigs

Версія iOS 11.0 чи новіша.

На безлюдному острові з’явились жадібні зелені свині, що крадуть яйця. Для гравців доступні 40 різних за складністю рівнів, щоб покарати злочинців. Наведіть екран смартфону на вільну територію поруч та крокуйте вічною мерзлотою, посушливою пустелею, непролазними джунглями тощо. Створюйте пастку, заманюйте туди свиней і стріляйте в них з рогатки. Ви можете розглядати уявні декорації з різних боків, при тому шукати зручне положення для атаки зелених монстрів. Повсюди заховані приємні бонуси, що допомагають знищувати свиней та заробляти якнайбільше зірок. Змінюйте розмір гри, підлаштовуйте її під реальність та насолоджуйтесь!

Ця кумедна гра розрахована на користувачів будь-якого віку. Особливо, якщо ви шукаєте щось нескладне із 3D графікою. Все, що потрібно для початку – встановити додаток і пересвідчитись, що ваш смартфон має справну камеру та гіроскоп, а також надійне інтернет-підключення.

3. Zombie Gunship Revenant AR

Версія iOS 11.0 чи новіша.

Одна із найкращих шутер-ігор доповненої реальності для iOS. У вашому розпорядженні – військовий вертоліт зі зброєю для знищення зомбі у полі зору.

  • Політ здійснюється завдяки рухам вашого тіла.
  • Щоб наблизитись до зомбі – піднесіть телефон ближче до землі.
  • Для хорошої видимості у нічний час гри – вмикайте інфрачервоного світла.
  • Перевага гри – напружені реалістичні бої, простий інтерфейс, якісна графіка.

Озброюйтесь гарматами, ракетами та снайперськими гвинтівками – і вперед!

4. Zombies, Run!

Версія iOS 11.0 чи новіша.

Якщо вам подобаються реальні спортивні ігри, спробуйте «Zombies, Run!» у доповненій реальності. Наразі у вільному доступі є кілька різноманітних сезонів гри.

Ранкову пробіжку чи похід до магазину можна перетворити у захоплюючу боротьбу із зомбі, що атакують ваше місто. Варто скористатись навушникам, щоб слухати музику та завдання по ходу гри.

Ви – уособлення персонажа під назвою «Гравець 5». Основне завдання – виконати місію за допомогою повільної ходьби чи бігу. Потрібно збирати вказані предмети навколо та тікати від зомбі, що вас переслідують. 

5. Knightfall AR

Версія iOS 11.0 чи новіша.

Відеогра цікава тим, що поєднує у собі елементи стратегії, пригодницьких та ігор та бойовиків. Події відбуваються за часів існування ордену Тамплієрів. У центрі подій – кам’яний замок із схованим всередині Священним Граалем. Його охороняє добре озброєна армія, із якою вам доведеться битись.

Усі персонажі розміщуються там, куди ви наводите камеру смартфону. Причому їх можна переміщати з одного місця на інше. Гра можлива лише для одного користувача.

6. Jurassic World Alive

Версія iOS 10.0 чи новіша.

Гра, створена спеціально для прихильників динозаврів та Парку Юрського періоду. Тварини оживають на екрані вашого ґаджета та вирушають подорожувати вашим містом. Ця AR-гра дозволяє побачити динозаврів різної будови та розмірів, що набагато страшніші, ніж усі досі анімовані кінематографі.

Щоб почати гру потрібно створити особливу послідовність ДНК, що стане основою формування динозавра-мутанта. Ви можете створити свою армію динозаврів та почати поєдинок із тваринами друзів у режимі реального часу.

7. ARia’s Legacy

Версія iOS 11.3 чи новіша.

ARia’s Legacy — одна із перших ігор у жанрі втечі з кімнати із застосуванням AR-технології на iOS. Камера на смартфоні гравця формує віртуальне середовище навколо нього. Користувачу потрібно не стояти на місці, а рухатись по кімнаті, щоб побачити нові уявні елементи.

Гравець ходить по кімнаті та шукає підказки і ключі для відкриття спеціальних дверей та вирішення завдань. Основна ціль – це знайти та відкрити за допомогою підручних засобів скриню. І коли ви це робите, перебуваєте одночасно у своїй знайомій кімнаті вдома та у чужій моторошній кімнаті, яку видно через камеру телефону.

У останній оновленій версії гри є безліч виправлень, видалені рекламні оголошення та надано доступ до необмежених підказок.

8. AR Dragon

Версія iOS 11.0 чи новіша.

Віртуальна симуляція догляду за домашніми тваринами. Сподобається тим, хто має або ж хоче завести домашнього улюбленця.

Кожен гравець має змогу створити свого маленького дракона. За ним кожного дня треба піклуватися та годувати. Тому з часом дракон перетвориться на підлітка та дорослого з великими крилами. Також свою тварину можна перенести у реальний світ і гратися з нею.

9. Math Ninja AR

Версія iOS 12.0 чи новіша.

Цікава гра, що допоможе вивчити математику. Відбувається розвиток довготривалої пам’яті завдяки стимуляції розумових можливостей мозку та фізичної сили тіла. При виконанні простих рухів, як от присідання, ходьби та нахилів вбік, розв’язувати математичні завдання легше.

10. Army of Robots

Версія iOS 11.3 чи новіша.

Платна гра у жанрі шутер, коли на користувачів нападають роботи у режимі реального часу.

Гравці мають відбиватися від роботів, які мають на меті знищити людство та перейняти на себе управління планетою. Вам потрібно знищити ворога, до того, як він встигне вистрелити. У грі представлено 12 різних етапів та є можливість обрати робота-суперника.

Вище представлений перелік одних із кращих ігор доповненої реальності для яких не потрібно купувати додаткове обладнання. Хоча всі вони доповнюють реальність, але абсолютно різні. Сподіваємось, вам сподобалась принаймні одна гра. Завантажуйте на смартфон та насолоджуйтесь!

Ваша оцінка: