Я шукаю...

Чи варто ігроману купувати iPhone?

Айфон для ігор

У 2010-2011 роках, коли компанія Apple лише починала завойовувати всесвітній ринок технологій, багато людей вірили, що iOS стане новою ігровою платформою, але чомусь в один момент все пішло не так. Спочатку виходило багато популярних франшиз та їх клонів, що приносило користувачам Apple велике задоволення. Щомісяця можна було знайти в Apple Store, щось нове, а зараз весь він засмічений однотипними, примітивними іграми, в яких розробники змагаються за гроші. 

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Apple Arcade для ігромана

Компанія Apple вирішила виправити цю ситуацію та створила сервіс Apple Arcade, який став доступний з iOS 13. Ігри в ньому славляться своєю високою якістю. Apple наглядає те, що потрапляє в бібліотеку сервісу, відбір тут строгіший чим в Apple Store. В Apple Arcade ви знайдете ігри за улюбленими критеріями, адже тут надзвичайно великий асортимент. Також вас не турбувати під час гри ні реклама, ні платіжки, ні купівля любого ігрового непотребу. Також ви можете скористатися безплатною місячною пробною версією і самостійно обрати для себе чи варто купувати подальшу підписку. А якщо ви боїтеся, що під час роздуму ваші досягнення будуть анульовані, то поспішаємо вас проінформувати, що усі досягнення автоматично зберігаються в хмару iCloud. Також можна грати на будь-яких пристроях Apple, враховуючи Apple TV. А ще багато ігор підтримують gamepad. 

Рекомендуємо до прочитання: як увімкнути режим енергозбереження?

Що вибрати геймеру iPhone чи Android?

Ставлячи це питання, усі прихильники Apple одразу вигукнуть на користь свого улюбленця «оптимізація» та чи насправді вона існує? Так, вона направду існує, проте не в такому вигляді, в якому яблучники собі це уявляють. Більшість з цих людей вважають, що розробники Apple володіють всевишньою силою та ідеально розробляють свою продукцію під критерії певних ігор. Хоча насправді все з точністю навпаки. Через велику популярність продукції Apple, розробники ігор створюють їх, опираючись на критерії самих Apple гаджетів. Тому Apple  володіє настільки крутою оптимізацією. До речі розробники розробляють свої ігри не лише для нових моделей iPhone, а й для старих, бо знають, що Apple довго підтримує свої пристрої, на відмінно від Android, який забуває про свої гаджети вже на наступному релізі. Отже, власник iPhone 6 S, який був випущений у 2014 році, зможе завантажити новітні ігри, нехай і з низькою якістю. Тому розробники Android повинні також оптимізувати старі пристрої, наздоганяючи в цьому компанію Apple. 

Ще один суттєвий момент, який варто обговорити стосовно оптимізації на Android - це різні виробники заліза та різні технічні характеристики. iPhone їх налічує близько восьми штук. Натомість актуальних Android гаджетів велетенська кількість, розпочинаючи з нікнеймів, закінчуючи топовими телефонами, які вартують не менше за iPhone - це Samsung, Sony, Xiaomi. Через таке велике різноманіття заліза, розробника важко оптимізувати свої ігри. Але для запеклих ігроманів, які являються прихильниками Android придумали процесор «Qualcomm». Він дозволяє бавитися в ігри, які краще оптимізовані, дуже довгий час. Проте і він не зміг стати гідним конкурентом для Apple, який одноголосу лідирує. Під Apple пристрої створюють набагато більше ігор, чим на Qualcomm, проте все-таки, якщо ви бажаєте ігровий пристрій на Android, то рекомендуємо купувати гаджети з процесором Qualcomm.

Володіючи цією інформацією, можна зробити висновок, що для геймера iPhone повністю переважають за гаджети від Android, особливо своєю оптимізацією.  Тому якщо вам потрібен телефон для ігор, то купуйте яблуко і не прогадаєте. 

Також варто наголосити на серверах, де можна завантажити ігри. На Apple платформі - це Arcade, про який ми розповідали вище. А ось подібний сервер для Google на цей момент доступний лише на території США і коли буде доступним у нас наразі невідомо.  Так само як невідомо, коли у нас з‘являться Google pixel, Chromebook та інші гаджети компанії Google. 

Ще одним важливим критерієм для геймера може слугувати ексклюзивність ігор, адже, як усім відомо, для iPhone та iPad, їх випускають дуже багато. Деякі ігри направду можуть адаптовуватися на Android понад рік часу і власникам їхніх гаджетів доведеться кусати лікті та злісно спостерігати за грою користувачів Apple. 

Отже, для геймера найкращим гаджетом є iPhone і цей висновок ви самотужки можете зробити, проаналізувавши всю цю інформацію або ж провівши власне розслідування, яке нічим не різнитиметься з нашим. Тому якщо для вас важлива ігрова складова телефону, то купуйте iPhone нової моделі, наприклад 12 Pro Max, з великим екраном та отримуйте максимальне задоволення під час гри. Проте якщо такий варіант для вас надто дорогий і ви шукаєте бюджетний варіант, то сміло орієнтуйтеся на власний бюджет та вибирайте модель iPhone, опираючись на фінансову складову. Адже як ми знаємо, компанія Apple підтримує старі версії своїх гаджетів та продовжує їхнє життя якомога довше. Ну а якщо ви являєтесь заклятим шанувальником Android та не бажаєте переходити на OIS систему, то вибирайте гаджет Qualcomm процесором та качайте улюблені ігри.

Який саме iPhone слід вибрати?

При виборі смартфона для гри слід дивитися на низку факторів. Перше – це потужність процесора, друге – це тип і розмір екрану, третє – автономність та останнє – це бюджет. Якщо ви шукаєте смартфон з невеликим бюджетом, то хорошим варіантом може стати відновлений iPhone 11 або iPhone 12. Ціна на них не надто висока плюс якщо ви купуватимете відновлений iPhone на ICOOLA.UA зможете заощадити суттєву суму. Тож розберемо що краще у цьому ціновому сегменті.

  • Процесор iPhone 12 оснащений потужнішим процесором A14 Bionic, що забезпечує кращу продуктивність у порівнянні з процесором A13 Bionic, встановленим в iPhone 11. Це означає, що iPhone 12 працюватиме швидше і ефективніше, коли використовується для запуску ігор.
  • Екран: iPhone 12 має OLED-дисплей, що забезпечує більш насичені кольори та кращий контраст, що робить гру більш іммерсивною в порівнянні з IPS-дисплеєм iPhone 11.
  • Зазвичай iPhone 11 коштує менше ніж iPhone 12, що робить його більш доступним варіантом. Однак якщо ви в основному використовуєте свій смартфон для гри, то інвестування в iPhone 12 може бути найкращою інвестицією, оскільки він забезпечить найкращий досвід гри.
  • Якщо порівнювати автономність між iPhone 11 та iPhone 12, то можна сказати, що iPhone 11 має велику ємність батареї, але iPhone 12 має потужніший процесор, який більш ефективно використовує енергію. Однак, тривалість роботи батареї залежить від багатьох факторів, тому не можна однозначно відповісти на питання, який із цих смартфонів має найкращу автономність.

Якщо все ж таки вам не важливі засоби, то варто розглядати версії з приставкою Pro Max або в нових моделях 14 iPhone з'явилася нова приставка Max у них такі ж характеристики як 14-ти, але вони мають більший екран. 14 Pro Max в них стоять потужні процесори в 2024 плюс Apple додали відносно нову технологію 120 Гц екрани. Тому користування стане більш плавним, а ігри стануть динамічнішими та приємнішими для очей. Тож якщо не дивитися на цінник, то варто купити 14 Pro Max.

Як iPhone 14 поводиться під час роботи гри?

З першої секунди ви занурюєтеся з головою у яскравий світ графіки Apple. Всі кольори яскраві та насичені, деталі ідеально промальовані, проте вже за сім хвилин яскравість почне згасати. Це не так суттєво впливає на сам процес, але такого «вау ефекту», який був на початку вже не буде. Сам телефон сильно не нагрівається, незважаючи на колосальну роботу процесора, але це за умови, що ви гратимете без чохла. Тут відразу хочеться згадати про дизайн iPhone 14 та його форму, не комфортно відчувається в руці, особливо, коли граєш у ігри, тому більшість із вас, здогадуюсь, захочуть одягнути під цю справу чохол. У ньому пристрій почне трохи нагріватися, але все відбуватиметься в межах норми. А якщо ще паралельно підключити до нього зарядний пристрій, то ось тоді ваш iPhone 14 починає виявляти свою незадоволеність у такому нахабному знущанні. Якщо ви вже розчарували в iPhone, тоді поспішаю озвучити головну його перевагу, а саме: 60 fps, яку яблучний гаджет підтримував упродовж усіх цих махінацій. Такого показника важко досягти і розробники Apple у цьому плані молодці.

Яку версію iOS завантажити для ігор?

Відразу хочеться поговорити про iOS 16, досі залишається актуальною, хоч і зовсім скоро на зміну прийде довгоочікувана iOS 17. Так що змінилося в ігровій індустрії iPhone з iOS 16? Оскільки її попередник iOS 15 з ними мав серйозні проблеми. Ігри це не завантажувалися в нормальній графіці, то якість згасала вже після лічені хвилини, що проводяться за дисплеєм. У iOS 16 ці проблеми вирішили і стало відчутно краще. Прогнозуємо, що з релізом офіційної версії iOS 17, яка стане доступною вже цієї осені, ігровий світ iPhone колихнеться ще сильніше.

Apple Watch для запеклого геймера

Щойно ми з’ясували, що iPhone – найкращий ігровий телефон у світі. А тепер я пропоную вам ознайомитися із ще одним гаджетом від компанії Apple: Apple Watch – розумний годинник. У цьому випадку назва відповідає реальності, оскільки цей годинник не лише спроможний транслювати вам точну годину, створювати мобільний зв’язок та виконувати багато інших розумних функцій, а й може слугувати додатковим ігровим пристроєм до вашого iPhone. 

Також варто поговорити про розмір самого дисплея. Якщо ваші пальці не як у Дюймовочки, то бавити в ігри буде не просто. Тому або купуйте Apple Watch новіших моделей, в яких розмір екрану хоч і не на багато, але відчутно більший, або адаптуйтеся та наберіться терпіння. 

Щоб звантажити гру на Apple Watch потрібно під‘єднати їх до вашого iPhone і вже з нього переходимо в прикладну програму Apple Watch. І в ній вибираємо гру, яка сподобалась вам найбільше та завантажуємо її. 

А ще ми вирішили створити підбірку ігор на Apple Watch для вас:

  • Break this Safe:

Це одна із найстаріших ігор для Apple Watch, в якій необхідно зламати сейф, як ви могли зрозуміти з назви. 

  • Checkers:

Це звичайні шахи, проте які дещо різняться з українською версією цієї гри. З недоліків - не завжди попадаєш пальцем на задану шашку. 

  • 2048:

Вам необхідно заробити найбільшу кількість балів, які ви зароблятимете шляхом складання однакових цифр, що невідомому порядку з‘являтимуться на полі. 

  • Dare The Monkey:

Справжня пригодницька гра, схожа на Mario. Тут слова лишні, рекомендуємо спробувати кожному.

  • Square Bird Watch:

Це буквально копія Happy Birds, тому усім прихильникам полоскотати нерви рекомендуємо завантажити. 

  • Wordie:

Це захоплива вікторина, яка сподобається інтелектуалам. 

Чи варто ігроману купувати iPhone?

Ось ми дійшли до головного питання: чи все-таки варто купувати яблучний гаджет, якщо ти любиш побавитися в ігри на своєму телефоні? Мабуть, більшість з вас вже дали собі відповідь на це запитання. Купувати iPhone варто, оскільки саме він забезпечить вам комфортну та якісну гру, яку ви зможете зіграти одним із перших. 

А ви знали, що купити iPhone XR на сайті ICOOLA можна з безкоштовною гарантією 1 рік. Стильний гаджет з широким вибором кольорів.

Ваша оцінка: