Я шукаю...

Кому не обійтись без MacBook

MacBook

Одні з найбільш гарячих дискусій на комп'ютерну тематику виникають на тему «PC проти Mac», суперечки про те, що ж все-таки краще не вщухають і донині, оскільки люди продовжують приводити все нові аргументи на користь того чи іншого варіанта. Чи існує єдино правильна позиція, або все залежить виключно від особистих переваг? Відповісти на це питання і вирішити для себе, чи варто купувати макбук, можна лише ознайомившись з характеристиками та експлуатаційними особливостями, якими наділили даний пристрій його розробники з Apple.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Чому Варто перейти на Mac

Багато професіоналів вибирають Mac по причині того, що деякі необхідні для роботи інструменти доступні виключно на цій платформі, наприклад, програмісти, діяльність яких полягає в створенні програм і додатків для macOS або iOS.

Чому варто купувати Mac

Операційна система макбука надає користувачеві кращу екосистему на ринку, адже основною її перевагою є тісна інтеграція між різними пристроями від Apple. Наприклад, власники MacBook можуть з'єднати його з iPhone або Apple Watch і таким чином розблокувати пристрій автоматично, дзвонити або приймати дзвінки по стільникового зв'язку без використання самого телефону. У разі необхідності, за наявності Apple TV, передати на його екран зображення можна практично миттєво. Звичайно ж, бувають і випадки, коли та чи інша функція може працювати некоректно або пригальмовувати, але як правило, це відбувається зі старими пристроями, яким властиві проблеми з сумісністю.

Стабільність роботи та висока надійність MacBook забезпечується тим, що компанія розробник придає особливу увагу оптимізації свого ПО під використовувані в пристроях комплектуючі. Це сприятливо позначається на загальній продуктивності роботи та мінімізує виникнення збоїв в системі. Існує думка, що Apple використовує кілька застаріле залізо, і в деякому сенсі це навіть так, наприклад, в макбуках дійсно може застосовуватися не найновіший процесор, але це з лишком компенсується обсягом оперативної пам'яті та одним з найшвидших SSD-дисків. Вдале поєднання комплектуючих і оптимізація ПО під конкретну систему дозволяють комп'ютеру через роки експлуатації демонструвати таку ж швидкодію, як і в перший день після покупки.

Retina екран на MacBook

Причини купити Mac для когось можуть полягати у високій якості екрану, адже якщо ваші повсякденні завдання пов'язані з читанням текстів, редагуванням фотографій або монтажем відео, дисплей, іменований Retina, дозволить робити це з максимальним комфортом. Насправді це знайома багатьом IPS матриця, однак вона характеризується підвищеною щільністю пікселів, які практично не видно неозброєним оком. Іншими перевагами екрану макбука є висока контрастність і максимально точне відображення кольору.

У MacBook дисплей Retina

Окрему увагу інженери Apple приділяють якості використовуваних у своїх продуктах шрифтів, наприклад, починаючи з MacBook Pro 2016 року застосовується спеціальна технологія, яка зберігає відмінну деталізацію шрифту незалежно від встановленої роздільної здатності екрану.

Людям, які багато часу проводять за екраном комп'ютера, стануть в пригоді такі функції як Night Shift - вбудований фільтр синього кольору, який, як стверджують експерти, дозволяє захистити очі від негативного впливу випромінювання. Також екран макбука адаптується під навколишнє освітлення і може автоматично виставляти оптимальну яскравість.

Пристрої управління та універсальність системи

Більшість користувачів, що мають навіть невеликий досвід використання ноутбуків від Apple, не будуть суперечити, що клавіатура і трекпад цих пристроїв, найкращі з тих, що зараз присутні на ринку. Клавіатура оснащується регульованим підсвічуванням, що, як і дисплей, може автоматично змінювати яскравість світіння залежно від рівня освітлення навколишнього середовища. Комфортний хід клавіш і надійний механізм натискання дозволяють демонструвати високу швидкість набору тексту, що особливо стало помітним після введення в останніх поколіннях MacBook технології Butterfly, яка зменшила і без того короткий хід клавіш.

Панель сенсорного вводу «трекпад» значно відрізняється від стандартних тачпадів, якими оснащуються ноутбуки від інших виробників, вона підтримує величезну кількість різноманітних жестів, що значно спрощує використання комп'ютера без окремої миші. Тому, якщо вам часто доводиться використовувати пристрій в портативному режимі, відповідь на питання чи варто купувати Apple MacBook Air стає вельми очевидною. В оновленій лінійці макбуків площа робочого простору сенсорної панелі була додатково збільшена, що зробило використання ноутбука ще зручнішим.

Панель сенсорного вводу «трекпад» на Mac

Наступна особливість менш важлива для пересічного користувача, але буде вагомою перевагою для більшості професіоналів. Попри явну спрямованість на власну платформу, пристрої під управлінням macOS володіють потрібним функціоналом для установки ОС Windows. До того ж це можна зробити декількома способами, наприклад, використавши вбудовану утиліту «Асистент Boot Camp» для установки повноцінної системи Windows скачаної перед цим з офіційного сайту Microsoft. А сама установка буде виконана в напівавтоматичному режимі. Варто також відзначити, що зробити зворотну дію, тобто, встановити macOS на Windows буде набагато складніше, через недостатній функціонал для такої операції з боку Microsoft.

Який макбук вибрати у 2021

В першу чергу вибір потрібно здійснювати опираючись на ті завдання, які ви будете виконувати на ноутбуці. Наприклад, для роботи з документами, набору тексту, базових завдань з обробки фотографій і написання програмного коду оптимальним рішенням буде MacBook Air 2020 року, оснащений процесором Core-i3. Більш складні завдання: робота з 3D графікою, монтаж відео, вимагають більш потужної системи, якою володіють пристрої версії Pro.

MacBook Air з процесором Core-i3

Також необхідно враховувати портативність, тому якщо для вас вона в пріоритеті, рекомендується вибирати MacBook з 13-дюймовим екраном. Альтернативним рішенням може бути покупка минулих версій пристроїв від Apple, які вже були у вжитку, але через те, що ціна навіть на таку продукцію падає досить повільно, складно стверджувати чи буде таке рішення правильним.

MacBook - чи коштує він своїх грошей? Багато користувачів інших фірм ноутбуків заявляють, що їх пристрої володіють потужнішим залізом, а коштують дешевше, по суті, так і є, але ж оптимізація програмного забезпечення і налагоджена до дрібниць робота ОС, які вже згадувалися вище, в більшості своїй зводять нанівець фактичну різницю в цих аспектах.

MacBook найкращий вибір

MacBook не особливо підходить для ігор, адже не завжди розробники випускають версію свого продукту для системи macOS, та й існують спеціальні ігрові ноутбуки, які краще впораються з подібними завданнями. Якщо ви все ж таки бажаєте використовувати пристрій від Apple для відеоігор, рекомендується вибирати найбільш потужну версію MacBook Pro, характеристики якої нічим не поступаються конкурентам. Але треба наголосити, що Макбук - це перш за все стабільність роботи, надійність і комфорт використання, це один з кращих інструментів для роботи та повсякденних завдань.

Ваша оцінка: