Я шукаю...

Коли буде 5G в Україні?

Коли буде 5G в Україні? - icoola.ua - фото 1

Українці вже напевно чули про мережу нового покоління 5G. Різноманітні чутки щодо системи 5G та конспірологічні теорії вже давно давним заполонили світ.

Що таке 5G?

5G - це найкраща мережа для передачі даних у світі на цей момент. Майбутнє світового мобільного зв'язку буде за новим стандартом 5G, який вже зайшов в деякі країни цього світу.

Особливістю 5G є надзвичайно висока швидкість, яка іноді досягає до 10 Гбіт в секунду, а також має дуже малий час затримки передачі інформації. Нова мережа в десять разів перевищує за своєю якістю минуле покоління (LTE) та забезпечує передачу даних практично в реальному часі.

Як працює 5G?

Новий стандарт мобільного зв'язку не став принципово новітньою технологією. 5G передає дані абсолютно так само як і два минулі покоління мереж (3G та 4G), тобто в тому самому діапазоні частот - 2ГГц. Окрім 2ГГц, 5G використовуватиметься також в новому діапазоні від 3,4 до 3,7 ГГц з більш короткими хвилями, завдяки чому швидкість передачі даних суттєво скорочується.

Переваги 5G

Що стосується переваг 5G, то новий стандарт переважає над своїми попередниками в плані надійності та швидкості мобільного інтернету. Таким чином, 5G відкриває незліченну кількість нових можливостей в майбутньому. Користувачі отримають вигоду від нової мобільної мережі в дуже великій кількості областей, наприклад:

 • швидший мобільний інтернет для спілкування;
 • більша швидкодія під час використання мобільних додатків (мобільні ігри, потокова передача даних, відтворення відео в 4К якості);
 • витримування більшої навантаженості на мережу при надзвичайних ситуаціях;
 • контроль над безпілотними автомобілями та доповненою реальністю;
 • краща стабільність мережі під час масштабних подій (великих музичних фестивалів, футбольних матчів та ін.).

Чи необхідно змінювати смартфон для користування 5G

Що необхідно зробити, щоб мати можливість користуватися 5G? Щоб користуватися новою технологією мобільного зв'язку, вам буде необхідно мати пристрій із відповідним чіпом, який буде підтримувати новий стандарт.

Компанії почали вставляти чіпи, що підтримують технологію 5G, в смартфони, які почали випускатися приблизно з 2018 року, тому якщо ваш девайс був випущений починаючи з цього року, то з великою великою вірогідністю - він підтримує 5G.

Чи шкодить 5G здоров'ю?

За довгий час, в світі з'явилося чимало конспірологічних теорій, що є пов'язаними з можливою шкодою 5G здоров'ю людини.

У 2017 році група лікарів та вчених 5G Appeal запустили петицію, яка закликала Європейський союз накласти мораторій на впровадження технології 5G на території ЄС. Основною аргументацією вчених було те, що новий стандарт зв'язку може підвищувати ризик виникнення раку та провокувати генетичні пошкодження.

З початком пандемії коронавірусу в світі, багато хто почав прив'язувати нову хворобу до мобільних веж 5G. В якийсь момент,  фанати конспірологічних теорій почали спалювати антени по всьому світу, адже вважали, що саме вони сприяють розповсюдженню коронавірусу.

Пізніше вчені підтвердили, що і мобільні телефоні і телекомунікаційні антени випромінюють електромагнітні хвилі, незалежно від того, для якої мережі вони використовуються.

Тому всі теорії навколо можливої шкоди здоров'ю зі сторони веж 5G - так і залишаться теоріями, не отримавшими остаточного підтвердження. 

Де вже використовується 5G

Мобільна мережа 5G вже розгорнута на двох континентах та працює в кількох країнах світу, серед яких:

 • США;
 • Південна Корея;
 • Німеччина;
 • Італія;
 • Швейцарія;
 • Велика Британія;
 • Монако;
 • Саудівська Аравія;
 • Сан-Марино;
 • Канада.

Скільки ще чекати до появи 5G в Україні?

Поступове впровадження 5G в Україні почалося ще в 2017 році, коли тодішній Президент Петро Порошенко затвердив указ, що стосується введення технології пятого покоління.

Через два роки, Президент Володимир Зеленський зустрівся з мексиканським інвестором Пітером Фойо, який спеціалізується на різноманітних телекомунікаційних технологіях. Північноамериканський інвестор заявив, що для нього є дуже важливим те, що Україна прагне до побудови співпраці.

В Серпні 2021 року Кабінет Міністрів схвалив рішення, що стосується дослідження технології 5G в Україні, а через два місяці був розгорнутий фрагмент мережі 5G в технологічній зоні 5G Lab. Даний проект був підтриманий Міністерством цифрової трансформації у співпраці з компаніями Vodafon та Huawei.

Стандарт мобільного зв'язку 5G обов'язково підтримується і в усіх нових моделях телефонів від компанії Apple. Наш матеріал допоможе вам обрати який iPhone найкращий в 2024 році.

Ваша оцінка: