Я шукаю...

Використання маячків AirTag з пристроями на ОС Android і старими моделями iPhone

AirTag

Після майже двох років очікування, безлічі чуток і домислів американська корпорація Apple нарешті випустила пошукову мітку Air Tag. Не встигнувши толком вийти на споживчий ринок, мініатюрний пристрій вже став каменем спотикання між шанувальниками iOS і шанувальниками Android. Для останніх стало сюрпризом те, що маячок може працювати з даною операційною системою, але в досить обмеженому режимі. Це ж можливо сказати й про старі моделі iPhone. В даному матеріалі мова піде про функції нового пристрою та його сумісність з операційною системою Android, більш давніми моделями iPnone.

Маячок AirTag

Ще радимо почитати про квадрокоптер для iPhone.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Основний функціонал і переваги Air Tag

Високотехнологічний пристрій призначений для пошуку втрачених предметів. Мініатюрні габарити та портативність маячка дозволяють прикріплювати його практично до будь-якої речі, це може бути гаманець, валіза, ключі, рюкзак і т. д. Пошукову позначку можливо навіть пристебнути до нашийника домашнього улюбленця і, якщо тварина загубиться, швидко відшукати його.

В основі роботи пристрою стоїть чіп U1, завдяки чому маячок можливо відстежити з іншого гаджета з підтримкою функції NFC. Як і передбачалося, повноцінно Air Tag працює лише в рамках екосистеми Apple. Для того, щоб речі з прикріпленим пристроєм доступно було відстежити, потрібно додати позначку в профілі iCloud.

Починати користуватися Air Tag потрібно наступним чином:

  •  відкрити програму «Локатор» та зайти до розділу «Предмети»;
  •  відшукати необхідний маячок і натиснувши відповідну кнопку прив'язати пристрій до облікового запису;
  •  прикріпити Air Tag до будь-якої речі.

Після перерахованих вище елементарних маніпуляцій власник маячка завжди зможе відстежити предмет на карті та дізнатися його місце розташування. Смартфон або планшет, пов'язаний з маячком, покаже точну відстань між пристроєм і міткою. Щоб швидко знайти загублену річ, можливо активувати звуковий сигнал, що повідомляє де саме лежить рюкзак, навушники або гаманець. Для користувачів з порушеннями зору передбачені голосові підказки, що направляють їх в потрібну сторону.

Маячок AirTag

Безсумнівно пошукова позначка Air Tag – дуже корисний та цікавий пристрій, що відрізняється наступними перевагами.

  • Компактність – маячок маленький і дуже легкий, його можливо прикріпити куди-небудь і більше не переживати, що річ загубиться.
  • Довговічна батарея. У пристроях стоїть знімна батарейка (тип CR2032), якої вистачає на 1 рік. Після цього можна самостійно замінити її, просто повернувши алюмінієву основу маячка.
  • Захищеність від пилу та вологи. Корпорація присвоїла маячку стандарт IP67. Це означає що гаджет не боїться пилу і занурення у воду. Але варто пам'ятати, що знаходження мітки під водою не повинно бути понад 30 хвилин (максимальна глибина – 1 метр) з огляду на те, що це не вологонепроникний предмет.
  • Оригінальний, привабливий зовнішній вигляд. Дизайн пристрою дуже симпатичний, він буде мати гарний вигляд на будь-якому предметі, в як дармовис на ключі тощо.

Ще однією, мабуть, найважливішою перевагою можна назвати можливість отримувати повідомлення, навіть якщо гаджет на iOS вийшов із зони дії позначки. Завдяки тому, що Apple зв'язується з колосальною кількістю пристроїв, мережа використовує їх для передачі даних власнику загубленого Air Tag у фоновому режимі.

Установка режиму пропажі, який передбачений в пристрої, також дуже ефективний спосіб відшукати зниклий предмет. Людина, яка знайшла річ з прикріпленим на неї маячком, за допомогою телефону переходить на сайт. Там вказана вся інформація, яку побажав залишити власник (контактні дані, розмір винагороди тощо.).

Маячок AirTag

Чи правда, що Air Tag працює з Android і старими iPhone?

Як вже говорилося вище, пошукова позначка інтегрована в екосистему Apple, і для її роботи необхідний пристрій на системі iOS. Всі процеси, включаючи настройку та відстеження, здійснюються за допомогою спеціального додатка «Локатор». Все це робить маячок непотрібним для користувачів операційної системи Андроїд. Однак розробники Air Tag прагнуть, щоб якомога більше людей змогли знайти втрачені речі.

Робота пошукової позначки з андроїда обмежена. Вона можлива лише, коли володар гаджета на даній ОС знаходить предмет з прикріпленим маячком. Він може піднести телефон до позначки, і якщо вона знаходиться в режимі пропажі, то через NFC буде отриманий сигнал з посиланням на сторінку з повідомленням, яке залишив власник. Це ж можна сказати про власників старих iPhone. Для коректного функціонування пошукової позначки та сумісності з чіпом U1 рекомендовані пристрої на iOS 14.5, (моделі від iPhone 11).

Повноцінна взаємодія Air Tag і смартфонів, планшетів на Android неможлива. Для власників пристроїв на даній операційній системі є різні пошукові гаджети від інших виробників.

Маячок AirTag

Ще радимо почитати про Signal на iPhone.

Що робити, якщо знайдений Air Tag

Коли людина знайшла предмет з прикріпленим до нього Air Tag, компанія Apple рекомендує виконати певні дії.

  • Потрібно доторкнутися білою частиною маячка до верхньої ділянки смартфона або планшета, що підтримують функцію NFC. У такому положенні потрібно потримати пристрої кілька секунд.
  • На екрані телефону з'явитися повідомлення, на яке треба натиснути. Після цього відкриється сайт з основними відомостями про пошукову позначку, включаючи її серійний номер.
  • Якщо маячок в режимі пропажі, людині, що його знайшла, буде представлена інформація, яку вказав власник Air Tag для зв'язку з ним.

Ці елементарні дії дозволять повернути загублену річ власнику. Головне, щоб маячок був перемкнутий в режим пропажі, тоді пристрій передає в простір сигнали. За 24 години на сервери компанії Apple надходить величезна кількість таких сигналів, завдяки чому можливо відстежувати навіть переміщення втраченого предмета. А допомогти відшукати втрату можуть не тільки власники пристроїв на iOS, але і власники пристроїв на Android, що дуже приємно.

Ваша оцінка: