Я шукаю...

Idle Slayer: захоплива гра, або ж черговий третьесортний клікер?

Idle Slayer

Клікери, клікери, клікери. Всі ми їх знаємо, всі ми в них грали, так чи інакше, багато їх люблять. І це не дивно. Адже нехитрий геймплей, в комбінації з цікавим сетінгом, робить клікер приголомшливим способом вбити парочку зайвих годин у добі.

Але, на жаль, знайшовши більшу популярність, клікери стали тереном для не самих сумлінних розробників, які вирішили, що на них можна робити непогані гроші. Жанр сильно деградував, а знайти якісні проєкти стало практично неможливо. Це як ритися в тонні сміття, в надії знайти там діамант.

Але, навіть не дивлячись на це, моя любов до цього жанру залишається сильною. Описати її словами неможливо. Напевно, добра половина додатків, за запитом «clicker», або «idle» були звідані мною. Однак, завжди перед очима мерехтіла одна гра, яку, з якоїсь причини, постійно пропускала. І мова йде про Idle Slayer.

ідл геймплей 1

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що ж таке Idle Slayer?

Idle Slayer - це гра, в якій ви купуєте буквально все. Саме так її можна описати коротко.

Але, якщо говорити про те, що це за гра докладніше, то тут буде хороша аналогія зі старою браузерною іграшкою. У тій грі вам потрібно було будувати гру з нуля, купуючи різні поліпшення, щоб у фіналі отримати повноцінний продукт. Тут же все трохи лояльніше до гравця. Гра, графіка, загальний інтерфейс у вас є відразу. У вас немає ворогів, у вас немає зброї. Вам просто потрібно бігти та збирати монетки. Далі, ви можете придбати меч, щит, броню. Але виникає питання: «А що ж далі?». Ви вже всіма силами готові до того, щоб знищувати натовпи ворогів, але їх так і немає.

Вони є. Просто їх потрібно купити. Так, вам потрібно заплатити, щоб вороги з'явилися. Чи це не чудово? У цьому вся суть клікерів! Ну, а коли з'являються вороги, гра трохи змінюється. Ви вже не просто підстрибуєте, щоб збирати монетки, а й винищуєте мерзенних ос, големів та черв'яків. А з них, звичайно ж, ви отримуєте монетки й душі. Але не зовсім. Отримання душ залежить від того, чи купили ви необхідну навичку.

А душі дають вам переродитися, що робить гру, за фактом, нескінченною. І це круто.

ідл геймплей болото

Геймплей

Що ж, говорити про геймплей досить важко. Адже це клікер.

Однак, з самого початку гра ніби обманює вас. Вона дає вам щось схоже на аркаду. У вас є герой, який нескінченно біжить, а вам потрібно стрибати, щоб отримувати монетки, або ж бити ворогів в майбутньому. Але в назві ж є «idle». Щось не так. І тільки потім, гра дає зрозуміти, що обманює не назва, а загравання до аркади.

Вам потрібно купувати різні артефакти, які будуть підвищувати кількість одержуваних в секунду монет. Це і мечі, і палиця, і кинджали. Відмінно. Потім, у вас відкривається вкладка поліпшень, на якій ви можете поліпшити раніше придбані артефакти, або ж, купити щось незвичайне, що допоможе вам в дорозі.

Ви можете нескінченно рухатися вперед, проте, гра тоді не дасть вам можливості отримувати новий контент швидко. Саме для цього створена система душ, яка спрямована на те, щоб «переродитися» і отримати унікальну валюту - ті самі душі, за допомогою яких можна буде купити нові поліпшення.

Ось, в цілому, і все. Аркадний клікер, який змушує купувати навіть ворогів.

Читайте також: Пригоди і веселощі з Leo's Fortune

ідл інвентар

Переваги гри

Що ж, поговорити є про що. Гра має у своєму арсеналі фішки, які можуть зачепити гравця.

Почати варто з графіки. Вона приємна, переносить в часи тренду на піксельні гри. Це круто. Її не можна назвати якоюсь химерною, або ж вишуканою. Ні. Все цілком просто і не напружує очей. Саме графіка спочатку змушує зануритися в гру.

Далі, простота всього, що відбувається. Все вкрай просто. Хочеш підібрати монетки зверху - стрибай. Хочеш бігти вперед - біжи. Та й покупка поліпшень і артефактів неймовірно проста. У магазині всього дві вкладки з покупками, вкладка з квестами, які також потрібно купити. І все. Нічого складного, ніякого подвійного дна. Чисто клікер, який не напружує увагу гравця, та який не відвертає увагу на щось непотрібне.

Що також варто відзначити - гра чудово оптимізована. Хоч там iPhone XS бу, що відносно новий iPhone 11 - все працює чудово. Картинка файна, жодних лагів. 

Ну і, звичайно ж, відсутність реклами. Це дивно. Нічого не відвертає від покупки артефактів, від покупки поліпшень і бігу по прямій.

Але на цьому і все. А ось недоліки гри куди більш об'ємні.

ідл навички

Недоліки

А ось тут починається найцікавіша частина. Та частина, яка відвертає від гри, і не дає насолодитися нею повною мірою.

Почати варто з банального. А це система переродження. У більшості клікерів вона організована так, що вам потрібно відмовитися від усього, що у вас є, на користь отримання унікальної валюти, за яку ви купите все і вся. Але ось тут в грі починаються проблеми:

  • Баги (куди ж без них). Коли я збиралася переродитися, в найперший раз, між іншим, то гра просто відмовлялася це робити. Вона заявляла, що для першого разу потрібно 20 душ. Але ось біда, у мене їх було близько сорока. Чому гра не давала мені цього зробити, я не розумію. Не допомагав навіть перезапуск. Але це дрібниця.
  • Після переродження стає занадто нудно. Ось ви розібралися з усіма тонкощами, розблокували купу всього, у вас банально з'явилися вороги, а гра це все забирає. Так, звичайно можна придбати перманентне поліпшення, яке додасть ворогів, але це дорого, я к для початку. Цілих 4 душі.

Та й взагалі, гілка поліпшень за душі досить велика. Вона додає безліч контенту в гру. Але біда в тому, що до цього потрібно ще дійти. А це проблема.

Гра банально нудна. Від самого початку. Вона занадто повільна. Занадто нерухома і незграбна. Вона годиться для медитативного спостереження, але я не уявляю хто буде готовий провести в ній кілька годин до ряду, після того, як розбереться з азами. А після переродження, коли все стає хоча б мінімально весело, вас змушують все віддати, щоб почати все заново. І тут вже відпадає бажання грати далі.

Але не в цьому лише проблема. Анімації. Гра заграє з вами аркадними механіками, показуючи, що клікер - це не все, чим можна похвалитися. Однак, проблема в тому, що анімації ну дуже незграбні. Персонаж не встигає зробити банальний удар, а ворог вже вмирає. А стрибки - це особисто моя ненависть. Ну чому під час стрибка не зробити перекид? Гра прямо налаштовує на те, щоб персонаж робив сальто під час стрибка. А він його робить тільки в разі прискорення. Я бачу, яка гарна анімація, як вона додає грі якийсь динаміки, але я не можу нею насолодитися під час звичайного геймплею.

А що стосується зовнішнього вигляду, а точніше, кастомізації? Все бідно. Проблема в тому, що ви купуєте меч, кинджал, сокиру, посох. Так навіть лук! А він не дає жодного ефекту при атаці. А якщо ви думаєте, що з'явиться щит, або броня, то ви також помиляєтесь. І ось ви просто купуєте все, а прогрес відчуваєте тільки в лічильнику монеток в секунду. Але зате можете вибрати жіночого персонажа, замість чоловічого.

Читайте також: гра Limbo для iPhone: як скачати, огляд, особливості

ідл геймплей зима

Чи варта гра уваги гравців?

Що ж, відповісти на це питання досить складно. Для мене гра видалася відверто нудною. Справжнім випробуванням стало проходити до етапу, коли довелося купувати різні характеристики за душі. Мене це просто вбивало.

Але комусь гра явно сподобається, адже є медитативний процес, загравання з фанатами аркад, спроби зробити щось цікаве. Це явно когось зачепить. Та й те, що гру ви створюєте, по факту, самі, теж не може не порадувати. Але особисто мені ця гра зовсім не зайшла і продовжувати в неї грати я, швидше за все, не зможу.

Ваша оцінка: