Я шукаю...

Як відключити відстеження додатків на iPhone в iOS 15

Відстеження додатків на iPhone в iOS 15

Більшість людей цікавить питання, як відключити відстеження додатків на iPhone в iOS 15. Ваш телефон абсолютно не здатний зберігати особисту інформацію. Він готовий показати її в будь-який момент: пересування, переваги, смакові пристрасті, інтереси, відвідувані закладу, адреса та навіть пошукові запити. Від цього нікуди не дітися, адже так було завжди. Але в якийсь момент компанія Apple вирішила, що анонімність користувача повинна бути на першому місці. Розробники придумали можливість захисту даних.
Покращена конфіденційність в iOS 15

Кожен гаджет має рекламний ідентифікатор. Він являє собою унікальний шифр, який потрібен будь-якому девайсу, завдяки чому надається можливість виходити в мережу інтернету. По ньому можна відстежити різні дії, на підставі отриманої інформації формуються віртуальні портрети. Згодом вони отримують всі необхідні дані про людину, стають більш об'ємними, дозволяють рекламі дізнатися про нас більше, навіть не знаючи справжнього імені, щоб при можливості підсунути відповідні ролики.

Як відключити відстеження додатків на айфон

Для відключення відстеження компанія Apple у 2021 році ввела в дію нову вимогу, призначену для розробників різних програм. Вона змусила їх запитувати дозвіл у користувачів на співпрацю з ідентифікатором реклами. Воно набрало чинності одночасно з появою iOS 14.5, тому в 15 версії вже дійсно. Щоб заборонити розробникам звертатися до особистого рекламного ідентифікатора, необхідно виконати ряд дій:

  • зайти в розділ з налаштуваннями та вибрати пункт «конфіденційність»;
  • відкриється вікно з вкладкою «відстеження»;
  • вимкнути опцію «трекінг-запити додатків»;
  • в пункті «більше» надається можливість більш детально ознайомитися, від чого ви вирішили відмовитися.

Таким чином, можна повністю вимкнути опцію, що дозволяє додаткам здійснювати запит на дозвіл відстеження. Ви перестанете бачити повідомлення з даними запитом через те, що воно буде остаточно заборонено. Позитивна сторона відключення полягає в тому, що програми більше не зможуть збирати про людей індивідуальні дані, показувати непотрібну рекламу.
 Вимкнення опції «трекінг-запити додатків»

Як відбувається стеження за користувачами айфонів

Швидше за все, Apple навмисно замаскувала функцію, що відповідає за заборону трекінг-запитів. Це обумовлено тим, що абоненти стали виконувати блокування доступу для розробників до особистих рекламних ідентифікаторів. Якщо всі користувачі почнуть відключати доступ, творцям це не сподобається. Тому скористатися цією можливістю може мінімальна кількість користувачів. В наші дні не дуже зведено стежити за своєю анонімністю.

Сам заборона не надає 100% захисту від стеження. Вебсайти та програми можуть стежити за вашими пересуваннями, як і раніше. Вони отримують інформацію від Wi-Fi, до якого ви практично завжди підключені. Також Apple не ввела заборону на звернення до служб, які відповідають за геолокацію. Розробники також можуть вас відстежити, просто не знатимуть фактичного імені.
Також читайте: ТОП 5 бездротових зарядних станцій для iPhone 12

Варто враховувати, що компанія не вважає стеженням такі дії:

  • збір та аналіз інформації про вас та мобільний пристрій локально, без передачі їх стороннім програмам або якщо представлені дані не придатні для ідентифікування;
  • обмін з метою підвищення заходів безпеки та виявлення шахрайства;
  • якщо брокер, який отримав інформацію, являє собою засновника, який займається оцінкою кредитоспроможності.

Запит можна віднести до простої дії, що дозволяє погоджуватися чи ні. Якщо ви не хочете з кимось ділитися даними, то досить його просто відключити в налаштуваннях для всіх додатків. Надається можливість абсолютного блокування запитів на доступ до ідентифікатора. Згоду можна зберегти або відкликати в будь-який час.

Налаштування безпеки в новій операційній мережі iOS 15

Дане нововведення було представлено 7 червня 2021 року. Налаштування безпеки в iOS 15 були істотно вдосконалені. Наприклад, тепер користувачам будуть приходити звіти про конфіденційність. Apple поглиблено пропрацювала тему, подбала про закриття слабких місць.

Безпека в iOS 15

Кожен знає, що продавці здатні вставити в розсилки спеціальні рекламні пікселі. Вони знаходяться всередині листа, повідомляють відправнику, коли та в якому місці воно було прочитано, а також інші різні подробиці. Тепер додаток «пошта» дозволяє відключити доступ пікселям до даних про власника смартфона.

Браузер Safari може приховувати особисту інформацію (наприклад, ip-адресу) від сайтів, щоб вони не могли вести стеження про пересування абонентів мережею інтернет. Також з'явилися спеціальні звіти про анонімність. Натискання на відповідальну за них іконку дозволяє побачити перелік сайтів, які подавали запит на дані користувачів.

Голосовий помічник Siri почав ще більше обробляти запитів на пристроях. Дана зручність вже давно «просилося», але внесли її тільки зараз. Крім цього суттєво збільшилася швидкість оброблюваних запитів.
Цікава інформація: Apple піклується про захист екології

У налаштування був внесений новий пункт під назвою «звіт про конфіденційність програм». З його допомогою можна побачити програми, які користуються дозволом відстежувати дані. Вам надається можливість контролювати скільки разів та коли ви застосовували мікрофон або камеру, звіряти, чи був здійснений дзвінок в той чи інший час. Різні несанкціоновані дії повністю виключені.

Також компанія впровадила щось досконале повністю нове. Наприклад, відновлення доступу до Apple ID можна через довірену особу. Ця функція корисна в тому випадку, якщо ви забули пароль та не маєте доступу до номера телефону. Довірена людина заздалегідь може додати ваш профіль в налаштування, при відновленні пароля вона отримає код, який необхідно передати власнику (тільки він може ним скористатися).

Ще одне нововведення полягає в «цифровій спадщині». Функція дозволяє вибрати користувача заздалегідь, якому буде надано доступ до всієї особистої інформації власника в разі летального результату. Це дуже зручно, адже раніше було треба звертатися в службу підтримку, робити запит та підтверджувати смерть власника, щоб співробітники відкрили доступ до його телефону.

Цифрова спадщина в iOS 15

Нововведення локальної мережі iOS 15

Локальна мережа iOS 15 отримала ряд різних удосконалень. Найбільш помітне – головний екран iPad, який дозволить розміщувати віджети в будь-яких місцях. Також оновився метод взаємодії повідомлень та користувачів. Компанія пропонує оновлений дисплей блокування та додаткові способи захисту особистої інформації. Система дозволить налаштовувати звук виходячи з поточного статусу. У центрі управління для цього призначене спеціальне меню, що знаходиться на екрані. Залежно від чинного статусу можна відповіді відправляти автоматично.

Значно посилилися методи, що відповідають за контроль виходячи з дотримання правил приватності користувачів. Система буде повідомляти, якщо який-небудь додаток таємно почне збирати про нього інформацію навіть у фоновому режимі. Ця функція цілком може викликати конфлікт з деякими сервісами.

Крім перерахованого вище з'явилася можливість додавати фото людей до контактів, значки тепер більші, їх простіше впізнавати. Збирається зведення нетермінових повідомлень та доставляється в зручний для користувача час. Пропонуються більш потужні інструменти. Наприклад, фокусування – являє собою функцію, відфільтровує додатки та повідомлення виходячи з того, на чому конкретно користувач хоче сфокусуватися в даний проміжок. Можливість «онлайн-тест» застосовує інтелект пристрою для розпізнавання фотографій або тексту, дозволяє здійснювати з ними різні дії. Центральне місце в браузері Safari відводиться контенту. Тепер робота з елементами здійснюється тільки однією рукою завдяки новій панелі вкладок, яка отримала компактний та лаконічний вигляд.

 Фокусування

Карти наблизилися до мети стати кращими завдяки новим методам підбору маршрутів та надання більш точної інформації. Більш детально почали зображатися височини, райони, квартали, знаки, дороги та інше. Оновилися такі додатки як «замітки» та «погода». У першому можна застосовувати теги, створені користувачем, у другому з'явилося більше графічно представленої інформації, оформлення почало змінюватися виходячи з кліматичних умов.

Ваша оцінка: