Я шукаю...

В 2021 році стало відомо, що деякі зарядки не підходять для нових пристроїв Apple

Види зарядок на Айфон в 2021 році

Створення власної екосистеми компанією Apple - стало безсумнівною фішкою даного бренду. Тому, при придбанні iPhone або iPad користувач може бути впевнений, що зможе заряджати два гаджети однієї й тієї ж зарядкою. Але, останнім часом навіть сумісність аксесуарів компанії ставитися під сумнів.

Плутанина і різні проблеми з адаптерами Apple виникли у 2020 році, коли компанія випустила різні гаджети, які не здатні працювати добре з різними адаптерами даного бренду.

Варто прочитати Чи варто чекати восени 2021 року iPhone 13 Mini.

Чим представлена технологія MagSafe

Ще 15 років тому компанією був представлений MacBook Pro з новою раніше невідомою технологією MagSafe. І головною фішкою даного пристрою було те, що на кабелі були присутні магніти, завдяки чому він з легкістю приєднувався і від'єднувався від ноутбука. При такій зарядці не варто боятися за те, що ноутбук випадково можна зачепити. Навіть якщо це і відбувалося, він завжди залишався на місці, а провід просто висмикувався.

Безпровідна зарядка

У порівнянні зі старими роз'ємами й адаптерами, MagSafe значно відрізнявся. Але, замість даної технології компанія вирішила у 2016 році перейти на використання нового USB-C. Не всіх користувачів вразили такі зміни. Заряджати Mac стало можливим з різних сторін, але все ж магніту не вистачало.

До 2020 року багато хто вже і забув про MagSafe, але компанія знову вирішує повернутися до даної технології. Зарядний пристрій отримав зовсім інший вигляд, і був представлений на додаток до Айфон 12.

Незручності нового пристрою

У Айфон 12 MagSafe зовсім інший, він представлений рядом магнітів, які розподілені певним чином. Все це зроблено для зручного і надійного кріплення аксесуарів.

Саме зарядний пристрій, який виконано в такій технології зручно кріпитися до Айфона і виконує ряд інших функцій, але магії, такий як раніше з MacBook Pro неї сталося.

Не зручність MagSafe

Компанія витратила багато коштів на рекламну компанію, в якій даний зарядний пристрій представлено, як щось нове і зручне, але насправді це не зовсім так. В першу чергу, користувач повинен забути про те, що кабель можна буде від'єднувати від зарядки однією рукою, тут так не вийде. Айфон надійно кріпитися.

А якщо власник продукції раніше користувався вертикальними бездротовими зарядками, то даний варіант йому також не сподобатися.

Не останнім фактором є і швидкість. Так, Lightning дозволяє заряджати Айфон 12 з потужністю 20 Вт, а ось MagSafe всього лише 15 Вт. Таким способом заряджати пристрій необхідно значно довше.

Але, якщо порівнювати нову технологію зі звичайними бездротовими зарядками, то варіант від компанії Apple можна назвати найкращим.

Які зарядні пристрої здатні підтримувати MagSafe

Першим зарядним пристроєм, з яким почали виникати проблеми у користувачів, виявилася MagSafe зарядка. Після виходу Айфона 12 з'ясувалося, що зарядка буде заряджати смартфон на потужності 15 Вт тільки при наявності 20-ватного адаптера. А якщо використовувати інші пристрої, то процес підзарядки буде виконуватися, але повільно, швидкість значно впаде.

Особливості зарядних пристроїв

Все це стосується не тільки зарядних пристроїв від інших виробників, але і фірмових від компанії Apple. Серед їх числа:

  • Apple 30 Вт USB-C - 15 Вт MagSafe;
  • Apple 18 Вт USB-C - 13 Вт MagSafe;
  • Anker 30 Вт USB-C - 75-10 Вт MagSafe;
  • Google Pixel USB-C - 7,5-8 Вт MagSafe і багато інших.

Трохи пізніше з'ясувалося, що користувачі також скаржаться на проблеми в роботі MagSafe Duo. Їй виявилося мало стандартного варіанту з 20-ватного адаптера. Щоб скористатися перевагами такої зарядки знадобитися цілих 27 Вт. І що найцікавіше, 29 Вт, який з'явився разом з MacBook 12 сюди зовсім не підійде. Перше покоління також не підійде, а ось 30 Вт повністю буде сумісний.

Чому брендовий зарядник не здатний заряджати швидко

Як виявилося, на сумісність різних блоків живлення впливають різні причини. Один з експертів стверджує, що фірмові зарядні пристрої з недавнього часу перестали підтримувати технологію USB-C PD, а також здатні підтримувати далеко не всі можливі профілі електричного живлення.

USB-C PD призначений для швидкої зарядки. А профілі електричного живлення - це потужність, яка видається блоком живлення.

Брендова зярядка для Айфону

Для MagSafe Duo необхідний профіль 27 Вт. 29 Вт не підійде через те, що був випущений набагато раніше, в процесі розробки даний момент не був врахований. А 30 Вт підтримує й ідеально підходить.

Те ж саме і зі звичайним MagSafe. Для нього використовується потужність 20 Вт, бо він відповідає необхідному профілю електричного живлення. А при підзарядці одночасно двох гаджетів потрібно інший пристрій, тому для Duo не може підійти 20 Вт. Все логічно, але факт того, що користувачам, які мають відразу два види таких пристроїв, знадобиться купувати різні зарядки, дуже засмучує.

Кращим варіантом в такому випадку буде придбання універсальної зарядки з хорошою потужністю, яка підійде до різних пристроїв.

Проблеми із зарядними пристроями

В першу чергу проблеми з вибором зарядних пристроїв почалися після того, як в Apple заявили, що більше не будуть комплектувати смартфони блоком живлення. Своє рішення вони спробували пояснити тим, що піклуються про природу.

У чому полягає проблема зарядних пристроїв

А також представники компанії вважають, що практично всі мають зарядні пристрої різної потужності, і додаткові блоки приведуть до того, що користувачі будуть не дбайливо і менш акуратно ставитися до них.

Мало хто зміг звернути увагу на те, що компанія досить хитро вчинила таким чином. Прибравши з комплектації Айфон 12 звичайний блок було прийнято рішення замінити класичний Lightnin - USB-A на новий Lightning - USB-C.

І якщо у користувачів залишилися старі гаджети, то навіть в такому випадку заряджати новий смартфон не вийде. Тому, в будь-якому випадку доведеться купувати нову зарядку.

Ваша оцінка: