Я шукаю...

Названа причина, чому заряджати телефон вночі погана ідея

Шкода для телефону від зарядки вночі

Технології продовжують розвиватися та вдосконалюватися з кожним роком, мобільні пристрої, зокрема смартфони, вже стали невіддільною частиною нашого життя, саме тому необхідність в їх регулярній підзарядці зростає прямо пропорційно розширенню їх функціоналу. Навіть пристроїв з великим об`ємом акумулятора вистачає всього на день-два активного використання, через те, що саме в цій галузі технології поки не можуть похвалитися помітним стрибком. Тому заряджати телефон доводиться досить часто, але мало хто замислюється про те, як правильно поставити мобільний телефон на зарядку. Найчастіше, смартфон ставлять на зарядку на всю ніч, щоб мати можливість використовувати пристрій весь наступний день, не турбуючись про кількість заряду. Таким чином девайс залишається підключеними до електромережі протягом тривалого періоду, навіть після того, як його батарея повністю зарядиться, але як це позначається на стані акумулятора та чи потрібно все ж змінити підхід до даної процедури, заради продовження терміну служби батареї, розберімось більш детально.

Зарядка телефона вночі

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Чи потрібно заряджати телефон всю ніч?

В сучасних мобільних телефонах застосовуються літій-іонні акумулятори, для повної зарядки яких в середньому достатньо близько двох годин. Якщо залишити телефон заряджатися на всю ніч, це не означає, що він накопичить надлишок заряду, про це можна не переживати, адже в більшості сучасних смартфонів встановлений контролер зарядного пристрою, який відключає подачу живлення при досягненні 100% заряду. Ще 10-15 років тому літій-іонні батареї не оснащувалися такими контролерами, тому мали набагато менші шанси на тривалу службу, а також могли здуватися або навіть вибухати, в тому числі через несвоєчасне відключення від електромережі.

У наш час ризики значно знизилися, багато в чому внаслідок впровадження спеціальних чіпів, які контролюють процес заряду та виконують ряд інших функцій:

 • Запобігання перезарядженню акумулятора;
 • Обмеження подачі струму;
 • Захист від перегріву;
 • Балансування батареї та захист від глибокої розрядки, яка тягне за собою втрату місткості.

Скільки часу потрібно заряджати телефон

Навіть попри те, що після досягнення повного заряду, пристрій самостійно відключить подачу живлення, він буде продовжувати утримувати себе на максимальному показнику заряду, а якщо залишати телефон заряджатися на всю ніч, повторюваних циклів зарядки, що компенсують невелику втрату місткості, буде досить багато. В таких умовах літій-іонна батарея буде швидше зношуватися та втрачати свою місткість. До того ж за словами фахівців, телефонні акумулятори не потребують повного заряду, а зовсім навпаки, адже при високій напрузі також відбувається підвищений знос батареї. У випадку з iPhone, рекомендується заряджати пристрій в діапазоні між 40 та 80 відсотками, саме так можна максимально продовжити життєвий цикл акумулятора.

Якщо відбувається ситуація, коли телефон всю ніч стояв на зарядці та не зарядився, цілком ймовірно, що акумулятор просто вже відслужив свій термін, особливо якщо ви користуєтеся одним пристроєм протягом 2-3-х років. Важливо розуміти, що кожен цикл зарядки зношує батарею, про це застерігають всі виробники, тому з часом телефон набагато швидше втрачає «відсотки» заряду, а в підсумку, може й зовсім перестати реагувати на підключення до джерела живлення.

Звичайно ж, якщо не заряджається телефон вночі, на це можуть бути й інші причини, а саме:

 • Несправний адаптер живлення або кабель;
 • Відсутність потрібної напруги в розетці;
 • Засмітилося гніздо зарядки;
 • Проблеми з програмним забезпеченням.

Чи можна заряджати телефон усю ніч

Ризики, пов'язані з перепадом напруги

Будь-які, підключені на тривалий час до електромережі пристрої, ризикують стати жертвою різких стрибків напруги, які можуть відбуватися в результаті аварій, надмірних навантажень або інших, випадкових факторів. При цьому, в такому випадку навіть спеціальні захисні засоби можуть виявитися марними. Тому залишаючи телефон на зарядці вночі, ви значно збільшуєте ймовірність такого, несприятливого результату.

Ризики неправильної зарядки або перезарядки акумулятора

Також має важливе значення якість аксесуарів, зокрема, зарядного пристрою. Краще зовсім не використовувати дешеві кабелі або адаптери для підзарядки смартфона, а виключно оригінальні, або ліцензовані виробником, адже таким чином ви піклуєтеся про збереження ваших девайсів. В іншому випадку, мобільний пристрій може надмірно нагрітися, або зависнути, що також призведе до небажаних наслідків, особливо якщо подібне відбувається на регулярній основі.

Чи можна вночі заряджати телефон

Як вже було сказано, сучасні акумулятори не потребують максимального заряду, а також вельми негативно переносять надмірну втрату місткості, тому краще не чекати досягнення нульових показників, а підключати телефон до мережі хоча б при 30% батареї. Для продовження терміну служби акумулятора найкраще підходять часткові підзарядки, адже таким чином вдається знизити знос. Якщо регулярно залишати телефон підключеним до мережі на всю ніч, пристрій буде зберігати повний заряд до самого ранку, хоча для його досягнення достатньо кількох годин. Внаслідок цього буде відбуватися не тільки зайвий нагрів, але й підвищений знос акумуляторної батареї.

Як правильно заряджати телефон

Відповідаючи на головне питання, чи допускається залишати телефон на зарядці всю ніч, можна лише порадити цього не робити, бо в будь-якому випадку це небажано, як для батареї, так і в цілому для самого девайса. Якщо існує гостра потреба, краще заряджати пристрій вночі при дотриманні наступних умов:

 • Використання захисних засобів від перепадів напруги в електромережі;
 • Виключно оригінальні або сертифіковані аксесуари;
 • Перевірка акумулятора на предмет надмірного нагріву при подачі живлення;
 • Нечасте використання швидкої зарядки.

Багато власників телефонів нехтують або просто не знають про найпростіші правила зарядки своїх девайсів, що в підсумку призводить до швидкого зносу батареї та необхідності в її заміні, або зовсім, стає фатальним для самого пристрою. Фахівці дійсно вкрай не рекомендують заряджати телефон всю ніч, а продовжувати це робити чи ні, вирішить кожен власник особисто.

Ваша оцінка: