Я шукаю...

Як за допомогою технологій можна зменшити викиди вуглецю та врятувати планету?

Як за допомогою технологій можна зменшити викиди вуглецю та врятувати планету?

Наша планета знаходиться у небезпеці. Вирубування лісів, забруднення океану, підвищення температури й це далеко не всі наслідки спричинені втручанням людини. Все це призводить до зміни навколишнього середовища. Й щоб зменшити вміст вуглецю та запобігти різким змінам клімату ми повинні адаптувати свої звички та спосіб життя.

Через наш спосіб життя здійснити необхідні зміни, які допоможуть планеті відновитися досить важко. Однак в ході розвитку сучасних технологій подібна можливість все ж з’явилася. У даній статті ми розповімо про технології, за допомогою яких можна зберегти навколишнє середовище.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ефективні технологічні рішення, що допоможуть зберегти навколишнє середовище

Відомі у світі бренди намагаються впроваджувати технології, які приносять користь планеті. Адже таким чином вдається не просто привернути увагу до свого бізнесу, але й змінити цей світ на краще. Звичайно технологічний прогрес по всьому світу не найкращим чином позначився на навколишньому середовищі. Та все ж не всі технології погано впливають на планету й сьогодні відомо відразу декілька інструментів, які скоріш за все допоможуть врятувати планету.

 • Пластик рослинного походження. Людство повинно перестати використовувати одноразовий пластик. До прикладу, у США з приводу цього реалізується ініціатива щодо суворого обмеження і навіть заборони. Внаслідок чого одноразові пакети зникли з обігу, а пластикові соломинки видаються лише за запитом. Однак це не означає, що пластикова продукція зникне. Її альтернативою стане пластик рослинного походження.
 • Несправжнє м’ясо. Виробництво м’яса не найкращим чином вливає на планету. І перші пропозиції щодо скорочення споживання м’яса почали з’являтися у 2017 році. Адже вирощування худоби потребує пасовищ, а це призводить до вирубування лісів. Що стає причиною викиду вуглецю в атмосферу. Та не все так погано, адже вже є компанії які готові запропонувати гідну альтернативу м’ясу.
 • Штучний інтелект. Можливо це станеться не у найближчому майбутньому, та однозначно штучний інтелект може допомогти у вирішенні ситуації у якій опинилося людство. Адже він ймовірно зможе впливати на методи ведення сільського господарства. Автономні транспортні засоби можуть стати значно ефективнішими й тим самим буде зменшено забруднення повітря.
 • Світлодіодне освітлення. Технологія світлодіодного освітлення поступово змінює традиційні лампочки у багатьох будинках. У чому особливість подібного освітлення? Воно споживає значно менше енергії й скорочує парникові викиди. До того ж світлодіоди не містять шкідливих речовин і фактично не спричиняють викид вуглецю в навколишнє середовище. 

Попри те що атмосфера планети переповнена великою кількістю вуглецю, все ще при застосуванні правильних технологій є всі шанси змінити цю ситуацію на краще.

Використання відновлювальних джерел енергії

Під відновлювальною варто розуміти енергію, отриману з природних джерел які поповнюються значно швидше ніж споживаються. До прикладу, такими джерелами енергії може стати сонце, або вітер. І головна їхня перевага полягає у тому, що вони навколо нас і їх є у достатній кількості.

А от такі ресурси як вугілля, нафта, газ – мають обмежену кількість, і для того, щоб вони утворилися знову повинно пройти мільйони років. Також варто зазначити, що при спалюванні таких ресурсів утворюються шкідливі відходи.

При відновлюваних джерелах енергії можна спостерігати зовсім іншу ситуацію. Вони спричиняють значно менше викидів. До того ж за вартістю обійдуться значно дешевше.

Варто зазначити, що компанія Apple також стурбована даною проблемою. Тому закликає своїх партнерів переходити на відновлювані джерела енергії. І щоб досягнути поставленої цілі, компанія готова співпрацювати з постачальниками для того, щоб підтримати їх перехід та інвестувати в об’єкти чистої енергетики по всьому світу.

Використання технологій для водоочищення

Без води неможливо уявити життя на Землі, адже 71% нашої планети заповнено саме нею. Однак, якщо людство збирається вижити, то у зв’язку з забруднення океанів мають бути винайдені технології які допоможуть розв'язувати проблему очищення води. На жаль, через свою жадібність та егоїзм люди знищують ресурс прісної води. І з кожним роком запасів стає все менше. Дефіцит води також посилюється і внаслідок зміни клімату.

Та все ж є люди які працюють над створенням технологій, які допомагатимуть очищувати воду. Зокрема допоможе у цьому:

 • Сонячна фільтрація. Сьогодні більшість країн має достатню кількість запасів води, однак значна частина з них є забрудненою через скидання стічних вод у джерела води. Й все це стало серйозною проблемою у країнах, що розвиваються. Для того, щоб змінити це було розроблено спеціальну систему фільтрації води на сонячних батареях. З її допомогою з використанням енергії вітру та сонця вдається очищувати 20000 літрів води щоденно протягом 10 років.
 • Вода з повітря. Дана технологія використовує сонячну енергію для очищення води до 10 літрів у день на 2-3 людини. Все це працює на гідропанелі: з допомогою сонячної енергії підігрівається матеріал, в результаті чого утворюється конденсат який збирається у 30 літровому резервуарі. Після чого вода проходить фільтрацію, додатково до рідини можуть додаватися мінерали для смаку та поживності.
 • Нанотехнології. Вважається найефективнішим методом, адже у порівнянні з іншими технологіями фільтрації не вимагає тиску. З його допомогою можна видаляти бактерії й навіть хвороботворні мікроорганізми.

Це лише декілька прикладів, однак сьогодні їх відомо значно більше. До того ж не виключено, що в ході досліджень будуть винайдені нові методи очищення.

Використання технологій для відходів та перероблення сміття

Очікується, що до 2050 року глобальні відходи складатимуть понад 4 млрд тонн. Все це передусім пов’язано зі стрімкою урбанізацією та зростанням споживчої культури. Для розв'язання даної проблеми також залучають різноманітні технології.

Експерти впевнені, що перший крок на шляху до розв'язання проблеми полягає у виявленні причини недієздатності вже наявних методів. І наведені нижче способи – це поєднання аналітичних даних та сучасних технологій.

 • Розумні урни для сміття. Було доведено, що люди не переймаються стосовно сортування власних відходів. У зв’язку з цим було розроблено спеціальну урну, яка оснащена штучним інтелектом та здатна в автоматичному режимі здійснювати сортування вторинної сировини. Таким чином за допомогою сучасних технологій вдасться виправити людські помилки.
 • Роботи зі штучним інтелектом для перероблення сміття. Важливу роль у зменшенні кількості сміття відіграють спеціальні центри перероблювання. Однак у зв’язку з пандемією, більшість компаній через відсутність робочої сили не встигали за попитом. Внаслідок чого були застосовані роботи зі штучним інтелектом.
 • Ущільнювачі сміття на сонячних батареях. З метою підвищення ефективності зберігання сміття та зменшення витрат на поїздки сміттєвоза було розроблено компактор, який здатен вміщувати до п’яти разів більше сміття завдяки стисканню.
 • Кіоск для електронних відходів. Як відомо, неналежна утилізація відходів може завдати школи не лише навколишньому середовищу, але й людині. Та на щастя більшість компаній вже розпочали програму перероблення й навіть готові не просто приймати старі пристрої, але й компенсувати їх вартість. Серед них і ICOOLA. Компанія підтримує ідею усвідомленого використання, тому здійснює відновлення гаджетів компанії Apple. На сайті можна придбати відновлений iPhone який нічим не відрізняється від нового пристрою. Також на сайті є можливість обрати та купити вживані iPhone.

По всьому світу міста впроваджують нові технології для боротьби зі сміттям й не лише з метою економії, але й збереження навколишнього середовища.

Використання екологічних матеріалів та зменшення викидів шкідливих речовин

Випуск нових моделей техніки кожних 2-3 роки – це механізм отримання прибутку. Проте все це не найкращим чином впливає на навколишнє середовище. Зокрема проблема полягає у ланцюгові постачання. До прикладу, для виготовлення смартфонів потрібні такі компоненти як золото, ітрій, паладій, срібло та інші. А, як відомо, видобуток даних ресурсів відбувається на нафті, що спричиняє викид вуглекислого газу. 

Кожен користувач хоче мати найновіший та трендовий гаджет. Однак що у такому разі відбувається зі старим пристроєм? Як правило, він потрапляє у смітник. До того ж термін служби смартфонів значно скорочується, через те що мобільні пристрої – гаджети, які не відрізняються легким ремонтом. А оскільки далеко не всі компанія занепокоєні даною проблемою – кількість електронних відходів все ще продовжує зростати.

Під час виробництва одного мобільного телефона у навколишнє середовище викидається понад 55 кг вуглецю. Що робити, щоб зменшити викиди шкідливих речовин? Перш ніж купити iPhone нової лінійки добре подумайте чи дійсно він вам потрібен. Адже в середньому термін служби смартфонів Apple складає від 2 до 5 років. І якби ми всі дійсно використовували пристрої протягом даного часу, то це б однозначно зменшило вплив на навколишнє середовище.

Замість того щоб купувати новий гаджет, чому б не звернути увагу на вживаний iPhone, або бу iPhone? Ви однозначно зекономите на придбанні такого смартфона, до того ж зменшите вуглецевий слід.

Купити відновлений iPhone ви зможете на сайті ICOOLA. За понад 8 років працівники компанії навчилися робити ремонт будь-якої складності й сумарно відновили понад 50 тис. смартфонів. На сайті ви зможете придбати відновлений або бу iPhone будь-якої лінійки, а також купити чохол для нього.

Відновлений iPhone компанією Айкула – це пристрій який нічим не відрізняється від нового смартфона. Однак, коштуватиме на 30% дешевше. В процесі відновлення використовуються лише оригінальні запчастини та сучасне обладнання. До того ж прийнявши рішення купити бу iPhone на сайті інтернет-магазину ви можете бути впевнені, що він працюватиме багато років. Тому давайте будемо дбати про навколишнє середовище разом й усвідомлено використовувати гаджети.

Ваша оцінка: