Що робити, якщо iPhone фотографує вверх ногами?

Що робити, якщо iPhone фотографує вверх ногами?

Власників комп'ютерів з Windows може чекати неприємний сюрприз після завантаження фотографій, зроблених на iPhone. Всі вони можуть бути розташовані догори ногами. Якщо повернути одну фотографію не проблема, то ручне обертання кожної з кількох сотень фотографій із відпустки займе багато часу. Як вирішити цю проблему?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

supersale

Power Bank REMAX Chinen Series 22W Fast Charging 50000mAh White (Новий)

2 673 UAH -13%
2 349 UAH
(1)
5.0

Чому iPhone фотографує навпаки?

Перші фотографії з iPhone, які зберігалися вверх ногами, почали з'являтися разом із телефоном з операційною системою iOS 5, тобто. в той час, коли Apple вперше увімкнула зйомку кнопкою збільшення гучності. У той час власники iPhone не усвідомлювали, що якщо вони триматимуть телефон у положенні, коли кнопка збільшення гучності спрямована вниз, їх фотографії можуть повернутися, якщо їх перемістити на комп'ютер з Windows.

Айфони не мають датчика для визначення повороту телефону. Тому вони просто зберігають зображення в тому положенні, в якому ви тримали телефон, коли робили знімок. Причиною такого технологічного рішення є швидкість зйомки серії фотографій. Якби iPhone перевертав кожну зроблену вами фотографію нагору ногами, обробка фотографії зайняла б набагато більше часу. Проте камера зберігає інформацію про фотографії, включаючи її поворот, метаданих, званих EXIF. Різне програмне забезпечення, наприклад, від Microsoft часто ігнорує цю інформацію, тому фотографії залишаються не повернутими.

Що робити, якщо iPhone фотографує вверх ногами? - icoola.ua - фото1

Як зробити так, щоб iPhone не фотографував нагору ногами?

Щоб повністю запобігти зйомці повернутих знімків,  тримайте iPhone кнопкою збільшення гучності вгору. Спочатку ця позиція може бути трохи складною під час зйомки, але вона заощадить вам час, який згодом вам доведеться витрачати на обертання фото після переміщення на комп'ютер.

Є ще один спосіб заборонити айфонам робити знімки у перевернутому вигляді. Просто завантажте програму «Камера + 2» з App Store і робіть знімки через неї. На відміну від оригінальної програми камери, що поставляється з iPhone, Camera + 2 автоматично повертає всі фотографії у правильне положення. Зверніть увагу, що фотографування займає трохи більше часу, а також ємності акумулятора. Крім того, майте на увазі, що програма не допоможе вам перевернути в правильне положення зняте догори ногами відео.

Як бути з поверненими фотографіями?

Якщо у вас вже є багато фотографій і відео, які ваш iPhone перевернув ногами, і ви не хочете перевертати кожне з них вручну, для вас є ще одне рішення. Ви можете встановити на свій комп'ютер програму, яка зможе коректно читати метадані, які містяться у EXIF. Наприклад, це програма під назвою Picasa. При відкритті фотографій у програмі просто виберіть усі фотографії та збережіть їх за допомогою клавіш Ctrl+S. Потім програма встановить фотографії у правильне положення, точно за інформацією EXIF.

Також вас може зацікавити стаття про програми для обробки фотографій...