Я шукаю...

Найкращі програми для обробки фотографій

best photo processing apps

Коли людина бачить щось гарне, їй обов'язково хочеться це зберегти в пам'яті.  Під руки часто попадається камера смартфона.  Яке ж буває розчарування, коли бажані знімки виходять тьмяними, невиразними, розмитими. Як би ви не намагалися вгадати з освітленням, положенням і зробити кадр, пам'ятайте, що жоден професійний фотограф не обходиться без фото редакторів.

Для отримання якісних знімків не потрібна новітня дзеркальна фотокамера. Сучасні телефони оснащені різними фото модулями й системою автоматичного підбору функцій в залежності від умов. Про різкість знімків більше не варто турбуватися. Не зважаючи на це, дбайлива обробка та коригування деяких моментів завжди необхідне.

Якщо у вас фірмовий магазин, блог, або звичайний профіль в Instagram, вам обов'язково потрібні красиві, привертають увагу фотографії.  Нижче ви знайдете додатки, які обов'язково допоможуть вам у досягненні мети:

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Вбудований редактор Apple

Самий банальний спосіб обробити фотографії для власників iPhone.  Який максимум можна з нього витягти?

Плюси:

 • Доступний і простий у використанні.  Безкоштовний. Не має потреби в звантаженні додаткових програм.
 • Прив'язаний до Apple і дозволяє швидко синхронізувати оброблені знімки між пристроями системи без сторонніх маніпуляцій.  При цьому зберігається якість фото.
 • Редагувати фото можна великою кількістю параметрів. У доступі є налаштування експозиції, світла, тіні, насиченості, різкості, видалення чорних крапок, деталізація і шумозаглушення.
 • Обробляє файли з форматами RAW, TIF, HEIC і JPEG.
 • Доступні фільтри дозволяють змінювати температуру фотографій або надавати їм відтінки чорного і білого.
 • В редакторі можна обрізати фото до обраного співвідношення сторін, повернути фото або зробити дзеркальне відображення.
 • Крім того, він дозволяє малювати і писати на картинках за допомогою вбудованих інструментів: маркер, ручка, ластик і т. д.

Мінуси:

 • При редагуванні файлів RAW створюються видимі недоліки.  Наприклад, тіні стають нерівномірно яскравішими.  У редактора спостерігаються проблеми з обробленням деталей.
 • Стислі файли виглядають краще, але і тут робота алгоритмів слабкіше, ніж в спеціальних програмах для ретуші фото.

Проте, фоторедактора від Apple достатньо для невибагливого користувача.

Snapseed

Один з найбільш просунутих додатків.  Уявіть собі, ви сидите в ресторані, в красивому вбранні, приємному освітленні й відчуваєте себе на мільйон.  Ви прибрали все зайве, створили композицію на столі, і ... Чоловік на тлі прямо за вашою спиною зіпсував увесь кадр.  Прикро.  А тепер уявіть ту ж картину без цієї людини.  Нічого складного.  І все це завдяки інструменту «ремонт», який дозволяє видаляти непотрібні предмети.

Ще одним вигідним інструментом є «портрет». Він дозволяє скорегувати обличчя - прибрати недоліки, освітлити, затемнити його, згладити, підвищити виразність очей.

Плюси:

 • Має велику кількість інструментів, і шаблонів, які можна налаштувати під себе.
 • Кожна наступна зміна створює один шар, який можна знову скасувати.
 • Найбільшою перевагою цього додатка є можливість освітлення, затемнення, зміни експозиції, температури, насиченості тільки обраної ділянки фото.

VSCO

Ця програма в основному відома своєю базою різних пресетів, розділених на категорії.  Ці категорії засновані на заданих фільтрах. Налаштування в кожній категорії відрізняються. Відмінності видно в кольорі, тематиці та насиченості, навіть в буквах і цифрах, які можна додати на знімок. Користувач може відрегулювати інтенсивність заданого пресету на свій розсуд. VSCO найбільше цінується за те, що ви можете робити фотографію в самому додатку і відредагувати її в той же момент. В цілому, воно схоже з іншими додатками в списку. З його допомогою також можна налаштувати яскравість, температуру, різкість експозиції.

Adobe Lightroom CС

Відомий для користувачів ПК Adobe Lightroom, доступний і в версії адаптованої під телефон.  Більшість опцій в цьому додатку безкоштовні.  Навіть якщо вам потрібно пограти з вибраними кольорами або вирізати з фото певний об'єкт, ви може скористатися платною версією.  Однак, в цьому нема потреби, адже в нашому списку є ще багато корисних додатків.  Характерною відмінністю цього додатка є це обробка одного заданого відтінку на фотографіях.

Photoshop Express

Ще один додаток від Adobe і ще одна мобільна версія всім відомого софта.  Як виявилося, він пропонує навіть більше можливостей, ніж Lightroom. Photoshop Express дозволяє вам виправити експозицію, підвищити різкість фотографій, а також видалити туман або зайвий шум. Також користувач має можливість видалити з фотографії непотрібні елементи.

Переваги:

 • Можливість обрізати фотографію до найпопулярніших форматів - фонових фотографій на Facebook, ескізів на YouTube або публікації в Twitter.
 • Велика база креативних фільтрів, які знаходяться в безкоштовному доступі.
 • Цікаві ефекти можна отримати, застосувавши до фотографій текстури, вбудовані в додаток. Наприклад, краплі дощу або різні типи блискавок.  Завдяки цьому, ми можемо домалювати на фото природні ефекти, яких насправді не було.

Darkroom

Darkroom - додаток, який намагається кинути виклик Adobe.  Схожий за своєю назвою і функціями, він призначений для редагування фотографій, а з недавніх пір також і відеоматеріалів з покупкою Darkroom +.

Плюси:

 • Базовий функціонал програми доступний безкоштовно, а решту можна розблокувати, сплативши підписку або заплативши повну вартість відразу.
 • Darkroom може багато чого запропонувати навіть у безкоштовній версії. Від обробки через великий набір інструментів і корисних функцій, таких як оптимізації світлих тонів та тіней, до великих опцій експорту форматів JPEG, HEIF PNG, TIF.
 • В рамках додаткових опцій користувач, серед іншого, отримує доступ до преміум фільтрів, редагування відео.
 • Є можливість створення і розміщення власного водяного знака на фотографіях.

Мінуси:

 • На жаль, Darkroom виглядає блідо, в порівнянні з Lightroom. При обробці світлих ділянок, тіней, або підвищенні контрасту, редактор робить предмети плоскими і помітно знижує яскравість.
 • Платні функції доступні в інших, безкоштовних додатках.

Instagram

Здавалося б, існує стільки спеціальних інструментів для обробки фото, а багато користувачів до сих пір обробляють фото тут, безпосередньо перед публікацією.  У Instagram є багато хороших опцій і фільтрів, досить простих у використанні.  Тому, коли ви робите гарну фотографію, яка не потребує дуже великої корекції, ви можете легко змінити її саме тут.

Плюси:

 • Не потрібно використовувати інші додатки, це заощадить ваш час.
 • База цікавих фільтрів, вбудованих в додаток, плюс, як і в більшості випадків, регулювання їх інтенсивності.
 • Використання одних і тих же фільтрів допоможе вам підтримувати цілісність загального вигляду профілю.
 • Якщо ви не хочете додавати фотографію в свій профіль, а хочете лише відредагувати її, просто відключіть мобільні дані і Wi-Fi на своєму телефоні, натисніть «додати», потім «скасувати», і фотографія з'явиться у вашій галереї.

  Мінуси:

 • Оброблені фото складно назвати професійними через імпорт їх з програми. Їх формат годиться для публікації в соціальних мережах, але ніяк не для повторного використання або роздруку.

Facetune

Назва говорить сама за себе.  Додаток створено в основному для поліпшення обличчя.  Незважаючи на це, ви можете використовувати його інструменти в будь-яких цілях.  Опція відбілювання, яка використовується для відбілювання зубів, може використовуватися для відбілювання обраних фрагментів фото. А опція «фарба» може використовуватися для зміни кольору, заданої ділянки.  Наприклад, кадр не передає насиченості кори дерева і б'є в зелений.  Додаток допоможе змінити його на коричневий.  Крім того, тут присутня маса різних фільтрів.

Prisma

Prisma перетворює звичайні фотографії на справжні витвори мистецтва.  Змінюються не тільки основні параметри - колір, насиченість, температура, а й зовнішній вигляд фотографії.  Ви можете вибрати один з різних дизайнів, створених за мотивами робіт відомих художників, таких як Пікассо, Мунк або Сальвадор Далі.

Безкоштовна версія програми пропонує доступ до багатьох фільтрів, але, щоб розблокувати інші, а також зберегти фото в HD якості, вам необхідно придбати подпіску. Prisma, як і VSCO, пропонує вбудований фоторедактор, але його робота викликає деякі сумніви. До прикладу, спроба компенсації  відблисків або тіней може призвести до неприродніх ефектів.

Remini

Останній, але не менш важливий – фото редактор Remini.  Додаток, який буквально покращує розмиті фотографії шляхом використання особливих алгоритмів.

Плюси:

 • Його функціонал дозволить підвищити різкість ваших фото і відео.
 • Додаток «оживить» старі фотографії. Воно в силах прибрати потертості і тріщини з кадру, а також розфарбувати чорно-біле фото.
 • Є доступ до фото- та відео ефектів.

Мінуси:

 • При безкоштовному використанні деякі функції приховані. Обробляти в день можна до 5 фото.
 • При поганому освітленні додаток може додати небажаної різкості деталям, зробити їх більше або перестаратися з фоном.
 • Оброблене фото неможливо доопрацювати або керувати рівнем поліпшень.

Обробка фотографій не обов'язково повинна виконуватися в одному редакторі.  Перевірте кожен, спробуйте той, який вам найбільше сподобався.  У кожного з них є свої переваги і недоліки.  Багато з цих програм мають схожі параметри: яскравість, насиченість і т. д. Правда в тому, що кожен з них відрізняється і по-своєму зробить ваше фото краще.  Успіху в створенні власних шедеврів!

 

Ваша оцінка: