Я шукаю...

Як правильно в перший раз зарядити iPhone? Рекомендації, які допоможуть продовжити термін служби акумулятора

зарядка iPhone

Практично 90% всіх користувачів заряджають свої телефони хаотично і неправильно, все це призводить до швидкого зносу зарядного акумулятора і це стосується не тільки смартфонів від компанії Apple. Особливо погано позначається на пристрої, так зване заряджання на ходу. Дивіться також програми для бігу.

Крім цього, багато хто залишає Айфон заряджатися на ніч по 7-8 годин. А цей не найкращим чином впливає на гаджет, на думку багатьох користувачів.

Є пару цікавих нюансів, про які знає далеко не кожен користувач. Але, саме завдяки виконанню певних правил можна вберегти свій смартфон від майбутніх проблем з батареєю.

Правильно заряджати Айфон потрібно почати вже в після придбання. Перший процес підзарядки також досить важливий.

Перша зарядка Айфона, інструкція

Після придбання гаджета, а особливо від компанії Apple деякі користувачі прагнуть максимально продовжити роботу даного пристрою. І тому шукають різні інструкції, які не завжди здатні допомогти продовжити термін служби гаджета.

Але, стосовно зарядки пристрою, все ж є деякі правила, які необхідно враховувати. Так, новий смартфон необхідно:

 1. Під'єднати до зарядки і підключити до електроенергії.
 2. Заряджати потрібно протягом 12 годин.
 3. Телефон потрібно зарядити на всі 100% і після цього рекомендується повністю розрядити його до виключення, і знову приєднати до зарядки.
 4. Під час нової підзарядки не використовувати смартфон.

Рекомендується виконати дану послідовність кілька разів. А вже після цього працювати з гаджетом в звичайному режимі.

Чи можна залишати Айфон заряджатися вночі?

Щоб детально розібратися в даному питанні необхідно зрозуміти, що відбувається зі смартфоном після того як підключається до харчування. Потрібно відзначити, що в iPhone за підзарядку відповідає вбудований в гаджет контролер.

Дана опція запобігає перезарядку, а також спрямована на те, щоб пристрій якомога швидше проходило даний процес. Цікавим фактом є те, що перші 80% набирається швидко, а ось наступні 20% набагато повільніше.

Після того, як телефон повністю зарядився, контролер припиняє живлення. І гаджет в даний момент починає працювати автономно.

А якщо власник телефону не вимикає кабель від подачі електроживлення, то з Айфоном в даний час нічого не відбувається. Тому, можна стверджувати, що смартфон не зможе зарядитися більше ніж йому це необхідно. Цілодобово він не споживає енергію.

Якби все було по-іншому, то батарея могла піддаватися зносу, і швидко втрачала свій первісний режим роботи. Але, як виявилося, це не приносить нікому користі.

Але, є ще один важливий факт. Так кожен акумулятор, за умови, що він не підключений до живлення, має властивість до самозарядки. Але даний процес відбувається тільки при значній втраті зарядки. Так, все це здійснюється, якщо акумулятор розрядився і має показник менше 2%. Але, все це відбувається вкрай рідко.

Можна навіть стверджувати, про те, що залишивши телефон на зарядці на кілька тижнів, йому нічого не буде. Батарея буде піддана повторному циклу тільки 1-2 рази.

Тому, з усього цього випливає висновок, що Айфон можна залишати на зарядці і в нічний час. Це ніяк йому не зашкодить.

Як правильно підібрати адаптер живлення?

Стандартний оригінальний адаптер на 1А, 5W, 5V може зарядити пристрій за 1 годину і 30 хвилин. Всі вони заряджають телефон на напрузі 5 вольт, але мають різну силу струму.

Так, наприклад, якщо користувач має зарядний пристрій до іншого гаджету компанії, наприклад iPad, то його можна застосувати і до Айфону. На сайті компанії є інформація з даного питання. Там сказано про те, що незважаючи на те, що блок живлення призначений для iPad, його можна використовувати і для iPhone.

Деякі користувачі впевнені, що цього робити не можна, так як дія просто «угробить» акумулятор смартфона. Але, це неправда, так як адаптер стандартного типу – це не якийсь там зарядний компонент, а звичайний пристрій.

Акумулятор в Айфоне представлений у вигляді контролера, знаходиться всередині смартфона. І саме даний модуль вирішує, з якою силою струму заряджати гаджет.

Існує ще один неправдивий міф, за яким заряджаючи Айфон зарядкою від iPad даний процес буде збільшений в 2 рази. Але, це не зовсім так. Тільки починаючи з гаджетів шостого покоління, є можливість швидкої зарядки, і то далеко не в два рази. Інші ж пристрої не мають даної функції. Стаття про як перевірити новий айфон, перед покупкою.

Чи не зашкодить смартфону Китайський адаптер?

Практично всі зарядні пристрої, які були зроблені китайськими компаніями мають сумнівну якість, тому краще уникати, їх використання. Перевагу варто віддати оригінальним пристроям, так користувач буде повністю спокійний за свій смартфон і зможе не переживати.

Звичайно, використовувати дані адаптери чи ні – справа кожного користувача. Але, якщо раптом станеться ситуація, що смартфон почне пускати дим або щось в даному роді, то китайці малоймовірно, що захочуть компенсувати вартість смартфона. Тому краще не ризикувати.

Використання неоригінального кабелю

Навіть якщо шнур не оригінальний, він повинен мати спеціальний чіп для аутентифікації пристрою. Без нього Айфон не буде приймати кабель і відповідно заряджатися.

Apple співпрацює відразу з декількома компанія, які спеціалізуються на випуску аксесуарів для смартфонів. І продукція, як правило, має спеціальне маркування MFI.

Але, китайці також вже вміють робити підроблені чіпи і використовувати дані шнури. Вони продають їх за низькою вартістю, ціна в даних інтернет-магазинах становить 1 Долар, а іноді навіть менше.

Найкраще купувати дані кабелі за більш адекватною ціною. Не варто довіряти аксесуару вартість 1 долар. Не відомо, як він буде працювати, і чи буде взагалі виконувати необхідні функції.

Варто відзначити, що неоригінальні аксесуари можна і навіть потрібно застосовувати, але вибирати перевірених виробників. Тоді можна з упевненістю заряджати Айфон і не бояться за нього.

Зарядний пристрій для автомобіля

Не рекомендується ризикувати і використовувати дешеві автомобільні зарядки з Піднебесної, так як є шанс зіпсувати контролер заряду, яким оснащений Айфон.

Все це пов'язано з тим, що електроживлення в машині не завжди має стабільну подачу напруги. Дешеві пристрої не зможуть вберегти смартфон від стрибків напруги.

Наприклад, якщо користувач стикається з тим, що його смартфон не заряджається, не може прийняти зарядку або ж заряджається занадто довго, то, швидше за все все це пов'язано із зіпсованим контролером.

У 90% випадків винуватцями даної проблеми виступають підроблені Зарядні пристрої для автомобілів.

Якщо власник Айфона велику кількість часу проводить в автомобілі і йому необхідно заряджати гаджет, то краще вже переплатити, але купити якісний пристрій, який захистить смартфон.

Як продовжити термін служби акумулятора?

Особливих правил стосовно зарядки немає, але є кілька рекомендацій, які можна врахувати для тривалого терміну служби гаджета.

Які поради дає компанія Apple з приводу збереження акумулятора

Серед головних рекомендацій можна виділити:

 1. Постійне оновлення ПЗ. Досить часто воно володіє вдосконаленими технологіями стосовно енергозбереження.
 2. При заряді пристрою краще знімати чохол, щоб смартфон не перегрівалося.
 3. Не потрібно перегрівати пристрій, і це стосується також планшетів і ноутбуків.
 4. Є кілька способів, які допомагають продовжити час роботи без зарядки. Один з них, це включення автоматичного регулювання яскравості, таким чином, гаджет буде самостійно регулювати освітлення. Також не потрібно вимикати Wi-Fi адже даний спосіб вимагає менше енергоспоживання.

Розробники рекомендують особливу увагу звернути на рекомендацію стосовно перегріву. Так якщо гаджет перевищить показник 35°С, то акумулятор може постраждати. Оптимальна температура становить 16-23 °с.

Як зберегти акумулятор якщо смартфоном ніхто не користується?

Якщо Айфон необхідно відкласти на зберігання і гаджетом тривалий час ніхто користуватися не буде, то потрібно враховувати наступні рекомендації:

 • необхідно зарядити пристрій приблизно на 50%, якщо акумулятор буде мати цілих 100%, то це може привести до втрати початкового типу ємності акумулятора, якщо ж навпаки, то він може перейти в стан глибокого розрядження;
 • здійснити вимикання пристрою;
 • зберігати смартфон потрібно в повністю сухому місці з нормальним режимом температури, який не перевищує 32 °С;
 • якщо телефон буде лежати на полиці тривалий час, то необхідно заряджати його хоча б на 50% кожні півроку.

Немає конкретного визначення, як саме потрібно заряджати iPhone, так як там встановлений спеціальний контролер, який допомагає зберігати в хорошому стані акумулятор тривалий час.

І навіть якщо звертати увагу на поради від самої компанії, то всі вони носять тільки рекомендаційний характер, тому власник Айфона може вирішувати самостійно, користуватися ними або ж ні.

Так, наприклад, якщо телефон при холоді вимкнутися акумулятора це ніяк не зашкодить.

Варто врахувати, що велику роль відіграють супутні компоненти, так неважливо як саме заряджати гаджет, головне щоб всі аксесуари були якісними. Краще переплатити, але не переживати за безпеку смартфона. А на все інше можна і не звертати увагу. Дізнавайтесь також як додати ще один фейс айді.

Ваша оцінка: