Я шукаю...

Айфон не вмикається що робити - гайд

фото айфон

Коли Айфон не вмикається – це стає справжньою проблемою для його власника. Перше, що спадає на думку, девайс остаточно зіпсовано. Але не слід одразу панікувати, цілком можливо, що проблема на поверхні, і вона не така серйозна, як може здатися, на перший погляд. Що робити, якщо Айфон не вмикається, а висить яблуко?

Ознаки поломок Айфона

На жаль, проблеми з Айфоном доволі поширені. І проявлятися вони можуть по-різному, все залежить від того, яка саме несправність трапилася.

 фото айфон1

 1. Екран світиться чорним, а телефон перестає реагувати на будь-які дії, в тім числі на натискання кнопок;
 2. Айфон дуже сильно нагрівається, і це відчутно навіть при найменшому дотику до нього, при цьому батарея швидко розряджається, попри те, що телефон довго стоїть на зарядці;
 3. Батарею заряджено, але сам телефон не вмикається, блимає логотип, і система не запускається;
 4. Телефон сам по собі вимикається, не вмикається і при цьому вібрує і пищить.

Інколи трапляються ситуації, коли неможливо ввімкнути телефон після того, як з вулиці заходите в приміщення. Особливо проблема актуально в зимовий час. Так телефон реагує на мороз, і це цілковито нормальне явище, тому що батарея призначена для роботи в певному температурному режимі. Просто почекайте трохи, доки акумулятор прогріється, потім можна запустити діагностику телефона, якщо це потрібно.

Вам може бути цікаво: Що може зіпсувати ваш гаджет?

Що робити, якщо Айфон не вмикається і горить яблуко?

Власники Айфонів достатньо часто стикаються з проблемою, коли смартфон не вмикається, а на екрані то з’являється, то зникає яблуко. Зазвичай причиною є невдале відновлення iOS чи збій при відновленні телефону в резервної копії або встановленні нових програм. Але трапляються й інші причини та ситуації.

 фото айфон2

 1. На екрані з’являється яблуко. Можливо, телефон просто розряджений. В цьому випадку його треба лише підключити до мережі. Через декілька хвилин повторити спробу ввімкнути. Інша причина – перепади напруги в той час, коли телефон заряджався. В цьому випадку може зламатися контролер.
 2. Телефон висне при ввімкненні. Вірогідно, проблема стосується кнопки вмикання. Перевірити здатен майстер.
 3. Проблеми з материнською платою. При цьому інколи телефон може навіть сам вмикатися і деякий час працювати. З часом проблема буде з’являтися частіше і врешті решт девайс остаточно вийде з ладу. Щоб цього не допустити, краще одразу звернутися до сервісного центру.

Коли на екрані горить яблуко, є два шляхи розв’язання проблеми:

 1. Здійснити примусовий перезапуск. Якщо все пройде вдало, телефон знову запрацює у звичному режимі.
 2. Перепрошивання. Якщо перший метод не допоміг – залишається тільки перепрошити телефон і повернути його до заводських налаштувань. Зробити це можна самостійно, але краще звернутися до фахівця.

Айфон розрядився і не вмикається

Ще одна часта проблема, причина якої, скоріш за все, збій у схемі живлення, помилка ПЗ чи поломка мікроконтролера. Такі внутрішні проблеми краще вирішувати спеціалісту.

 фото айфон3

Але причина може бути й більш банальною. Перевірте зарядку, підключить телефон до мережі та залиште на 15-20 хвилин. Якщо все нормально, цього часу буде достатньо, щоб Айфон увімкнувся і запрацював у звичному режимі.

У Айфона закінчилася зарядка, і він не вмикається

Буває, що девайс не реагує на підключення зарядного пристрою. Спробуйте наступне:

 • затисніть Power і Home на 10 сек;
 • відпустіть при появі логотипу;
 • дочекайтеся, поки ОС завантажиться.

Не слід використовувати несертифіковані зарядні пристрої – вони не підходять для Айфонів, не подають необхідний рівень напруги. Якщо тривалий час використовувати такі прилади, конектори стають несправними, стираються, і це відображається на адекватній роботі телефону.

iPhone заряджається, але не вмикається

Коли Айфон 11 не вмикається (чи будь-якого іншого покоління), але при цьому зарядка йде, слід перевірити чи замінити шнур Lightning. Якщо це не допоможе, можливо, доведеться міняти батарею.

 фото айфон4

Часто причиною стає використання неоригінального зарядного пристрою, пошкодження головних компонентів під корпусом, збої в роботі ПЗ, поламки порту USB.

Інші поширені проблеми

Якщо телефон не вмикається або інколи вимикається самостійно, треба обов’язково розібратися, в чому причина. Окрім описаних вище ситуацій, може трапитися і наступне.

По-перше, вийшов з ладу акумулятор.  «Симптомів» дуже багато. Наприклад, телефон все частіше став вимикатися на морозі, батарея дуже швидко розряджається, вимикається, коли на екрані ще світиться 20% зарядки. Все це – ознаки проблем саме з батареєю. Стається це при довготривалому використанні девайса або після 500 циклів зарядки. Елемент живлення не вічний і вірогідність, що він вийде зі строю через декілька років дуже висока. На щастя, вирішується проблема просто: достатньо замінити батарею на нову, це не займе багато часу, і телефон знову працюватиме, як новенький.

 фото айфон5

По-друге, зламатися можуть і мікросхеми, які відповідають за живлення. Звичайно, ця причина більш серйозна, але цілковито виправна. Найчастіше трапляється, що під час зарядки телефон раптово вимикається і більше не вмикається. Це може свідчити про зламані мікросхеми, контролери та інші внутрішні пошкодження компонентів. Причина – замикання на платі під час зарядки. Розв'язати проблему здатен лише майстер.

Ще одна причина полягає в зламаній кнопці ввімкнення, через що Айфон перестає вмикатися. Вирішення – заміна відповідного шлейфу.

Наостанок також слід сказати про використання неоригінальних аксесуарів, які нерідко призводять до замикання в системі й також стають причиною поломки або просто не підходять вашому пристрою. Перевірити останнє просто – підключити телефон до іншого, бажано оригінального кабелю.

Читайте також: Примха на ім'я «Avatarify». Що це?

Ваша оцінка: