Я шукаю...

У Samsung є потужний союзник, для розробки нового процессора на основі ШІ

Розробка нового процесора на основі ШІ - icoola.ua - фото

Samsung хоче покращити масове виробництво своїх нових чіпів за допомогою тринанометрової літографії. Для цього компанія об’єднала зусилля з Synopsys.ai, новим партнером, який допоможе їй у виробництві цих процесорів за допомогою набору оптимізацій ЦП на основі ШІ.

Метою угоди є розробка чіпсетів із потужнішим ЦП, які працюють за процесом GGA та тринанометровим літографічним процесом. Samsung шукає відповідного стрибка зі своїми процесорами Exynos, які історично на крок відстають від пропозицій Qualcomm.

Samsung не змогла виграти гонку за три нанометри проти TSMC , хоча остання також не мала потужностей для їх виробництва. Лише Apple гарантує їх до 2025 року через постійні проблеми з продуктивністю, які TSMC має з цими вузлами. Процес літографії, який не дуже зручний для виробників, хоча боротьба за лідерство з цими мікросхемами триває.

Synapsys.ai і Samsung оголосили про партнерство для початку масового виробництва 3-нм чіпів. Synpasis — це компанія, що спеціалізується на автоматизації електронного проектування, тому співпрацює над виробничою лінією для «високопродуктивного процесора з флагманським CPU та GPU». Іншими словами: новий процесор Exynos вже йде.

«Ми не тільки продемонстрували, що рішення на основі штучного інтелекту можуть допомогти нам досягти цілей PPA навіть для найпередовіших технологій процесу GAA, але завдяки нашому партнерству ми створили надвисокопродуктивну систему проектування, яка стабільно забезпечує вражаючі результати».

Ця співпраця дозволяє Samsung використовувати технології Synapsis.ai для оптимізації дизайну та виробництва чіпів, гарантуючи, що обидві компанії досягають очікуваних показників продуктивності для цього літографічного процесу. Хоча не уточнюється, коли процесор буде готовий, це відбудеться лише після появи Samsung Galaxy S25, коли очікується поява трьох нанометрів від Samsung.

Також корисно дізнатись, що таке р-сім?

Ваша оцінка: