Скільки оперативної пам'яті потрібно телефону?

Скільки оперативної пам'яті потрібно телефону?

Щодо оперативної пам'яті, ринок смартфонів сьогодні дуже різноманітний. Ви ще можете знайти телефони з 1 або 2 ГБ оперативної пам'яті. Крім того, проте вже є смартфони з 12 і навіть 16 ГБ оперативної пам'яті. То скільки оперативної пам'яті потрібно телефону та чи вигідно купувати смартфони з максимально можливим обсягом цієї пам'яті?

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

МЕГА ЗНИЖКА
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green (Темно-зелений) Відновлений еко
19 710 грн -21%
15 700 грн

від 1570 грн/міс

На що впливає оперативна пам'ять у телефоні?

Пам'ять з оперативним доступом у вашому телефоні має те саме значення, що й на комп'ютері. Вона потрібна смартфону для зберігання даних та результатів операцій, виконаних будь-якої миті часу. Тому оперативна пам'ять не використовується для постійного зберігання інформації. Її мета - отримати дані, які в даний момент використовує операційна система телефону. Завдяки цій пам'яті смартфон може швидко керувати програмами, тому що обробляє дані без необхідності шукати їх у внутрішній пам'яті.

Скільки оперативної пам'яті потрібно телефону? - icoola.ua - фото1

Якщо ви не можете наважитися купити конкретну модель смартфона саме через різні варіанти оперативної пам'яті, спочатку подумайте, скільки оперативної пам'яті вам насправді потрібно? Тому варто знати хоча б приблизно мінімальний обсяг оперативної пам'яті, необхідний для нормальної роботи з телефоном. Сам смартфон не вимагає великого обсягу оперативної пам'яті для своєї основної роботи, але ви можете виявити, що як користувач захочете використовувати функції та програми, для яких потрібно набагато більше оперативної пам'яті.

Що дозволяють смартфони із малим обсягом оперативної пам'яті?

Tелефони з невеликим обсягом оперативної пам'яті (наприклад, 1 або 2 ГБ) можуть стати серйозною проблемою більшості звичайних користувачів смартфонів. Деякі програми потрібно буде дуже швидко видалити, а також регулярно вимикати у фоновому режимі. В іншому випадку смартфон зависає або працює дуже повільно. Для телефонів з 1 або 2 ГБ оперативної пам'яті також будуть проблемою  віджети, які на перший погляд здаються незначними, такі як анімовані шпалери та заставки. Невеликої оперативної пам'яті вистачить лише в тому випадку, якщо ви плануєте використовувати телефон лише для дзвінків або надсилання SMS.

Для користувачів смартфонів, яким важлива висока якість зображення та можливість грати у легкі ігри, 3 ГБ оперативної пам'яті – це абсолютний мінімум. З цієї причини оперативну пам'ять такого обсягу часто можна зустріти в нових смартфонах низької цінової категорії. Однак, якщо ви плануєте повною мірою використати потенціал, який пропонують сьогоднішні смартфони, вам слід прагнути більшого. Насправді, що більше оперативної пам'яті, то краще.

Чому варто вибрати телефон із великим обсягом оперативної пам'яті?

Телефон, призначений для підтримки ресурсомістких програм (таких як редагування відео або графіки), повинен мати від 6 ГБ пам'яті. З таким розміром ви відразу помітите, що такі програми, як Facebook або Instagram, працюватимуть набагато швидше та ефективніше. Також буде простіше використовувати веб-браузер із декількома відкритими вкладками. Навіть програми, що працюють у фоновому режимі, вас не турбуватимуть. Ви легко зможете повернутися до них навіть після тривалої перерви.

Скільки оперативної пам'яті потрібно телефону? - icoola.ua - фото2

Останнім часом створюється все більше телефонів із можливістю дуже великої оперативної пам'яті. У розпорядженні користувача не тільки 8, а й 12, а то й 16 ГБ оперативної пам'яті. Такі телефони часто називають «ігровими», тому що ви можете насолоджуватися вражаючою графікою під час ігор, не відволікаючись. Такий телефон іноді перевершує обчислювальну потужність навіть деяких ноутбуків або ПК. Той факт, що велика оперативна пам'ять часто йде пліч-о-пліч з ефективним процесором, вартий уваги. Зазвичай ви отримуєте інші розширені функції, такі як довговічна батарея та високоякісний дисплей із частотою оновлення 90 або 120 Гц.

Як оперативна пам'ять впливає на вартість телефону?

Слід пам'ятати, що часто обсяг оперативної пам'яті істотно впливає ціну телефону. Тому все більше і більше телефонів пропонується у варіантах Pro або Ultra, які пов'язані з цим параметром. З іншого боку, все більше брендів намагаються здобути популярність, пропонуючи смартфони з оперативною пам'яттю більше, ніж у набагато дорожчих флагманів популярних виробників. Саме тому іноді варто дати шанс такому телефону, адже незважаючи на нижчу ціну, у процесі експлуатації він може виявитися набагато ефективнішим.

Рекомендуємо також дізнатись про iPhone 11 в 2023 та чи акутальний він для покупки сьогодні?