Я шукаю...

Секрети незгасаючої популярності SnapChat

СнепЧат

Після першого кварталу 2020 року месенджер Snapchat зробив такі заяви:

  • Кількість щоденних активних користувачів збільшилася на 20%;
  • Прибуток за перший квартал зріс на 44%;
  • Більш ніж на 109% зріс операційний грошовий потік.

Соціальну мережу Snapchat щомісяця використовують більше 200 млн осіб по всьому світу. У США вона стала справжнім феноменом серед підліткового покоління. Головною фішкою додатка є самознищуючі відео і фото, таким чином переписка в Snapchat створює більш щиру і довірливу атмосферу для спілкування.

Чому СнепЧат не популярний в Україні

На початку своєї появи Snapchat далеко не був найзручнішим і інтуїтивно зрозумілим месенджерем, але за останні роки він значно змінився від дивного сервісу для гіків до повноцінного майданчика для спілкування. А також перетворився в місце, де провідні компанії та популярні в усьому світі бренди заводять власні сторінки. Відзначимо, що ви легко можете користуватися снапчатом на бу iPhone Х у Львові.

Обліковий запис молодого хлопця або дівчини в соціальній мережі - це окремий світ, який вже точно не хочеться показувати батькам. Проте старше покоління досить швидкими темпами освоює сучасні технології і можливості, які вони надають, і самостійно додається в друзі до своїх дітей. Останні ж, як правило, цьому не дуже раді, адже таким чином доведеться обмежувати контент, який би міг бути викладений у мережу, адже навіть невинний жарт, може викликати невдоволення і стати причиною сімейних розбірок. СнепЧат став сховищем від подібних обмежень, адже відправлене фото або відео існувало не більше 10 секунд, після чого зникало без сліду.

Саме конфіденційність вважається головною причиною популярності Snapchat, але проведене GlobalWebIndex опитування показало, що більшість використовують додаток з першочерговою метою розважитися і повеселитися.

Зараз Snapchat в Україні не користується особливою популярністю і на це може бути декілька причин, наприклад, можливо його час ще просто прийшов. Користувачів може відлякувати відсутність архіву контенту, лайків, підписників і подібних, вже звичних нам атрибутів соціальної мережі, які заведено вважати «мірилами крутості».

Зареєструвавшись в СнепЧат і перейшовши до списку контактів, можна виявити, що вони повністю відсутні, або користувач заходив дуже давно. Простіше кажучи, користувачі з України не сидять в Snapchat, тому що мало хто в ньому реєструється, а не реєструються, тому що там ніхто не сидить, ось таке замкнуте коло.

Інші новини Apple з блогу ICOOLA

Snapchat - це весело

СнепЧат - це весело, бо платформа користується особливою популярністю у підлітків, сучасні бренди або медіа, які націлені на цю аудиторію, зобов'язані поступово освоювати додаток і розширювати свої можливості коштом безпосередньої комунікації. Деяким може здатися дивним, що на початку Snapchat було прийнято вважати месенджерем для «секстінґу» (обмін пікантними фотографіями). Зараз же, це повноцінний ресурс, що володіє своїм унікальним, і в тому числі корисним контентом. Говорячи про унікальність і фішках неможливо не згадати фільтри і маски Snapchat, які вже встигли стати легендарними.

Снепчат маски – використання AR, VR

У 2015 році в Snapchat вперше з'явилися маски з доповненою реальністю, на перших етапах їх впровадження створювати маски могли тільки розробники, і тільки в 2017 році було випущено декстопний додаток Lens Studio, за допомогою якого користувачі могли робити власні AR-ефекти.

Щоб створити AR-маску потрібно відкрити камеру через додаток СнепЧат і натиснути на кнопку «Create», яка розташована в нижній частині екрана на панелі з VR і AR компонентами. Намалювати маску можна зверху Селфі, зробленим на передню камеру смартфона, або на фотографії через основну камеру пристрою. Після процесу малювання ефектів, додаток конвертує їх в AR-елементи.

Основний екран Snapchat вельми простий у використанні, щоб зробити знімок досить торкнутися білого кола, як в звичайному додатку камери на смартфоні, для запису відео, коло потрібно утримувати. За допомогою елементів управління в правому верхньому куті можна перейти в нічний режим зйомки, включити спалах або перемикатися між камерами.

Для зміни зображення, додавання малюнка, тексту або готової наклейки існують спеціальні інструменти. Також під час надсилання повідомлення друзям в Snapchat користувач може вибрати час існування контенту. Натискання в будь-якому місці готового зображення відкриє меню фільтрів, які надають користувачеві величезні можливості для реалізації своїх ідей. Звичайно ж, візитною карткою Snapchat є смішні фільтри з вушками, носами, очима милих тварин, звучить звичайно дурнувато, але саме ця фішка припала до душі більшості користувачів. Кількість фільтрів і ефектів постійно збільшується, а їх різноманітність дозволяє кожному користувачеві знайти або створити маску, відповідну його індивідуальному смаку.

Також радимо дізнатися про те, як обрати найкращі колонки для iPhone!

Перші Stories в соціальній мережі

Снепчат історії – перші історії в соціальних мережах, і це дійсно правда, адже саме тут Instagram і Facebook «позичили» ідею для звичних нам Stories. Snapchat історія - своєрідний аналог стрічки в соціальній мережі. Зображення та відео зберігаються в ній 24 години, після чого, самовидаляються.

Про те, скільки часу залишилося до видалення історії вказує круговий індикатор на аватарці, що працює за принципом «піци». Перегляд історій має ряд особливостей, наприклад, ви можете переглядати відео і зображення в заданий автором при постінгу час, а можете просто дотиком по екрану переходити до наступного елементу.

Власну історію можна розділити на сюжети, натиснувши для цього на три точки, або скачавши все відразу в Camera Roll. Якщо відео кілька, збережені вони будуть окремими файлами. Щоб побачити список користувачів, що переглянули вашу історію, натисніть на значок ока з відповідною до кількості переглядів цифрою. Зберегти свої історії в додатку, а також історії контактів, вам, звичайно ж, не вдасться. Відреагувати на stories можна за допомогою подвійного тапа, це буде особистим повідомленням, а не коментарем, адже Snapchat це все ж таки месенджер.

У додатку активно розвивається не тільки користувальницький контент, але і каталог з вибраними медіавиданнями, такими як MTV, BuzzFeed і т.п. Ознайомитися з Discover контентом можна в довільному режимі. За своєю суттю, це такі ж історії, але набагато кращої якості і виглядають вони дійсно цікаво і по-новому.

Переваги та унікальність Snapchat

Перед тим як SnapChat скачати на айфон важливо розуміти особливості програми, а саме:

  1. Тут відсутні фоловери, лайки і коментарі, тому навіть тільки що зареєстрований користувач нічим не відрізняється від популярного «блогера». Стати популярним в Snapchat можна лише за рахунок якісного і креативного контенту. Вимірюється аудиторія переглядами історій, кількість яких може бачити тільки автор, тому ця цифра не буде впливати на сприйняття людьми вашого контенту;
  2. Всі повідомлення видаляються відразу після їх прочитання або перегляду, тому знайти ваші невдалі фотографії або відео, компрометуючого або особистого характеру буде неможливо, на відміну від більшості інших месенджерів. Якщо користувач робить скріншот екрану в переписці, ви про це дізнаєтеся і зможете попросити не поширювати «контент» далі;
  3. Snapchat відмінно працює на будь-якому пристрої без будь-яких затримок, не дивлячись на велику кількість відео- і фотоматеріалів;
  4. Після освоєння інтерфейсу СнепЧата вам буде вкрай легко їм користуватися і можливо, не захочеться повертатися до інших месенджерів.

Додаток постійно змінюється, вводяться нові функції, дизайни і призначені для користувача інтерфейси.

Інтерфейс Snapchat унікальний в своєму роді, тому питання про те, як користуватися на iPhone дуже актуальне, хоча нічого складно немає, досить лише один раз розібратися в основних діях і значенні іконок. Щоб додати контакт потрібно зробити швидкий перехід в ваш профіль, де натиснути на піктограму настройки в верхньому правому куті. Більше половини на екрані буде займати кнопка Snapcode, по суті є QR-кодом для людей, які бажають додати ваш контакт.

Для відправки повідомлень потрібно свайпнути вліво перейшовши в розділ повідомлень, в СнепЧат є три види повідомлень: фото, відео і текст. По іконці поруч з ім'ям контакту можна зрозуміти який саме це тип повідомлення. Фіолетова іконка означає відео, синя - текст, червона - картинку.

Для збереження вашого контенту в Snapchat ви можете використовувати функцію Memories (хмарне сховище), при цьому, як і куди будуть зберігатися матеріали, буде залежати від вашої настройки відповідних параметрів. Доступ до збережених матеріалів будете мати тільки ви, адже вони будуть захищені паролем.

Цікаво також прочитати, як Річ Посполита почала вирубувати ліси в Сколе

Прогноз на майбутнє

Безліч компаній, що займаються випуском медіа-контенту бачать в даній мобільній платформі величезний потенціал. З компанією Snap співпрацюють провідні бренди, особливо ті, які мають відношення до спорту, розваг, їжі, поп-культури. Для СнепЧата створюються унікальні відео- та фотоматеріали, адже таким чином у рекламодавців є прямий доступ до цільової аудиторії, яка готова давати зворотній зв'язок.

Снепчат в першу чергу призначений для розваги і веселощів, якщо від месенджера ви очікуєте встановлення ділових контактів і публікацію серйозних постів, не варто скачувати цю програму. Але якщо ви любите обмінятися смішними фотографіями, записати веселе відео і просто поспілкуватися в неформальній атмосфері - Snapchat одне з кращих рішень на цей час.

Ваша оцінка: