Я шукаю...

Соціальні мережі помирають

Соціальні мережі помирають - icoola.ua - фото 1

З самого початку, більшість відомих платформ були покращеними месенджерами. Потім розробники додали можливість демонструвати користувачам свою особистість. Соціальні мережі стали особистими щоденниками та анкетами. Функціонал кожного ресурсу був, буквально, заточений для знайомств та спілкування.

Зі зростанням популярності соціальних мереж змінився і формат подачі інформації. Маркетологи побачили у нових інтернет-ресурсах перспективу. І не помилилися. Реклама у соціальних мережах працювала краще ніж на телебаченні чи у газетах.

Взяти до прикладу Snapchat. Спочатку це була платформа для спілкування. Але розробники піддалися сучасним трендам і сильно змінили функціонал свого додатка. 

Шаблон, який, здається, приречені повторити всі програми соціальних медіа — відхилитися від початкової обіцянки місця для спілкування та обміну інформацією з друзями та родиною до чогось зовсім іншого.

Засновники платформ зробили свої додатки безкоштовними, щоб збільшити спільноту. Однак, як виявилося, цього не достатньо. 

Потреби соціальних груп кардинально відрізняються. Користувачі хочуть аби платформа виконувала усі їхні бажання. Ускладнення роботи алгоритмів пов’язано саме з адаптивністю штучного інтелекту, вбудованого у ресурс. Чим більше запитів у користувачів, тим складнішим стає формат взаємодії. У визначених групах, з’являються підгрупи, до яких потрібен свій підхід. 

Соціальні мережі зараз це радше рекламні майданчики, ніж спільноти по інтересах. Люди відмовляються витрачати свій час на нескінчений колообіг контенту і все більше видаляють свої сторінки. Для обміну повідомленнями є окремі ресурси. А от надлишок контенту стає причиною відмови від соціальних медіа.

Загальна кількість користувачів також відмічають відсутність довіри до інфлюенсерів. Оскільки найчастіше “лідери думок” продають свою аудиторію певним брендам і транслюють виключно рекламні продукти. 

Чи будуть у майбутньому користуватися соціальними мережами - невідомо. Теперішня тенденція каже нам, що скоріше за все формат інтеренет-спілкування сильно зміниться і набуде нових форм.  

Ваша оцінка: