Siri вперше з'явиться на сторонніх приладах HomeKit. Дізнавайтеся новини!

Siri вперше з'явиться на сторонніх приладах HomeKit. Дізнавайтеся новини!

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Управління сторонніми девайсами HomeKit з допомогою Siri

Smart девайси полонили людство та продовжують розширювати сфери свого впливу, в тому числі за допомогою штучного інтелекту Siri. Складно здивувати зараз когось розумними годинниками або незвичайними функціями гаджету. А ось розумний будинок поки зустрічається не так часто. Хоча останні пару років все більше людей наповнюють свій будинок купою smart пристроїв.

Окремо прилади не можуть функціонувати. Їм необхідний якийсь загальний командний пункт – програмне забезпечення, яке буде ставити необхідні завдання. Корпорація Applе створила передову програмну платформу, щоб автоматизувати роботу всіх сумісних гаджетів – Apple Homekit.

Управління девайсами за допомогою Siri

Командувати смартбудинком допомагає персональний голосовий асистент Siri. Як це все працює, з якими девайсами поєднується? Розберемо все послідовно.

Як працює Homekit

«ХомКіт» – це не цілісна система з готовим набором необхідних датчиків, а програмний пакет Apple, до якого приєднуються необхідні аксесуари. Вона об'єднує в одну загальну мережу всі розумні сумісні побутові прилади та синхронізує їх роботу. Керувати ними можливо за допомогою голосової програми Siri.

Взаємодіє програмне забезпечення з пристроями на iOS. До них відносяться iPad, Apple Watch і Apple TV, iPhone. Підтримується «ХомКіт» і в macOS. До пристроїв, які здатні приводитися в дію програмними командами, відносяться:

 • датчики;
 • камери;
 • контролери;
 • лампи;
 • вмикачі;
 • регулятори;
 • кондиціонери та інше побутове устаткування.

Управління девайсами за допомогою Siri

Читайте також: Режим низького енергоспоживання в версіях macOS Monterey і iPadOS 15

Компанія Apple не займається випуском всіх пристроїв, які забезпечують роботу смартбудинки з підтримкою HomeKit. Тільки кілька девайсів виробляється в «Епл». Серед них можна виділити HomePod і Apple TV. Інші прилади – вироби сторонніх виробників.

Щоб не виникало проблем з програмним забезпеченням і взаємодією між елементами смартсхеми, в Apple використовується спеціальне ліцензування.

Центри управління HomeKit

Мозковим центром смартбудинків з HomeKit може виступати Apple TV, HomePod, Raspberry pi (окремий мінікомп'ютер) або iPad. Кожен з них має свої особливості.

Щоб привести в дію необхідні пристрої всередині приміщення за допомогою Айпада, доведеться бути дуже близько до домашньої smart-мережі.

Для віддаленого доступу до управління житлом слід скористатися HomePod або Apple TV. Ці варіанти вимагають постійного підключення до інтернету і дають можливість задавати команди навіть із-за кордону.

З їх допомогою можна об'єднати smart-пристрої, створити певний графік роботи і завдання через iPhone.

Переваги HomeKit

Не тільки «Епл» займається впровадженням системи «Розумний дім». Кілька конкурентних фірм теж активно працюють в цьому напрямку. Але компанія має певні переваги, які дозволяють утримуватися на провідних позиціях:

 • продукція Apple (зокрема iPhone) поширена по всьому світу, а програмне керування вже інтегровано в гаджетах;
 • можливість роздавати команди за допомогою голосової програми Siri;
 • зручний і простий інтерфейс, складнощів з освоєнням не виникне.

Управління девайсами за допомогою Siri

Розробники «Епл» не зупиняються на досягнутому результаті, а продовжують удосконалювати свій продукт. Основний мінус – мало аксесуарів корпорації поєднуються з «ХомКіт».

Siri – що це

Siri – це QA (питально-відповідна) система, в основі якої складний алгоритм. Він обробляє голос людини і розуміє задані команди. Тандем персонального асистента з Homekit створює цілісну систему розумного будинку зі зручним управлінням голосом.

По суті, це штучний інтелект, здатний виконувати завдання, які ставить власник. Крім того, Siri відповідає на питання як людина. Програма здатна обробляти великі обсяги інформації за кілька секунд.

Спочатку цю програму закачували як окремий додаток для iPhone з AppStore. Але з 2011 року Siri входить в базове програмне забезпечення айфонів.

Але вау-ефекту не сталося, особливо на пострадянському просторі. Проблема полягала в тому, що «Сірі» підтримувала тільки чотири мови: німецьку, англійську, японську та французьку.

Управління девайсами за допомогою Siri

Варто прочитати: Як Apple Watch врятували життя своїм власникам

Через пару років, після виходу iOS 9, мовний бар'єр був подоланий, і Siri заговорила не лише російською, а й на багатьох інших мовах. Але повноцінно працювати програма могла лише на 6 iPhone і моделях, які випускалися пізніше.

Можливості Siri

Штучний інтелект має широкий функціонал. Складно знайти операцію, з якою б вона не впоралася. Можна виділити деякі функції, які частіше задаються «Сірі».

 1. Навігатор. Досить назвати адресу, і маршрут буде прокладений до точки призначення.
 2. Будильник. Треба звернутися до Siri, вказати в який час розбудити або через якийсь проміжок.
 3. Повідомлення. Набір електронних листів і повідомлень в ручному режимі займає час. Набагато простіше надиктувати текст.
 4. Календар. Ті, хто живуть за графіком, проводять ділові зустрічі, особливо оцінять цю можливість. Програма планує телефонні дзвінки, не допускає збігів двох дій одночасно.

Існують ще функції, з якими справляється штучний інтелект, але вони менш актуальні.

Управління Homekit за допомогою Siri

Раніше Siri могла командувати девайсами тільки компанії «Епл». Але корпорація оголосила, що тепер Siri з'явиться на сторонніх приладах HomeKit, вироблених іншими компаніями.

Управління девайсами за допомогою Siri

Але є умови. Розумні девайси повинні бути сумісними з HomeKit і підтримувати Matter. Перелік сторонніх пристроїв, які отримають підтримку, не було зазначено. Для наочності виклику «Сірі» на презентації використовували розумний термостат.

Дати, коли ця функція повністю запрацює, поки немає, як і іншої інформації, що цікавить споживачів. Але велика ймовірність, що незабаром новини з'являться. Адже «Епл» не проводить презентації, не маючи розробленої програми. Рекомендуємо також ознайомитися з асортиментом наших відновлених смартфонів та купити айфон за найнижчою ціною в Україні.