Я шукаю...

Як швидко знайти будь-яку фотографію на смартфоні?

Google Photos

Постійний користувач смартфону встигає накопичити досить багато фотографій тільки за один день у подорожі, на роботі чи деінде. Навіть якщо час від часу очищувати мобільний гаджет від фотографій, в пам'яті смартфону зберігається тисячі зображень. Скоріш за все, це не завдає ніяких труднощів, але до того моменту, поки не потрібно швидко знайти одне фото. Звісно, можна засісти за пошуком потрібного зображення й віднайти необхідний файл, та не завжди у користувача смартфону є такий час. Що ж робити у цьому випадку?

Варто прочитати огляд на Into the dead 2 на iPhone.

Google Photos

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Google Photos: пошук світлини 

Щоб зекономити час на пошуку необхідного зображення, оптимальним варіантом є пошук зображень через Google Photos. Попри те, що пошуковою системою Google користується більшість власників смартфонів, все ж про розумний пошук зображень знає не так багато користувачів. 

Google Photos створений з метою розпізнавання елементів, які зображені на світлині. Та все ж технології не зайшли так далеко, щоб розпізнавати навіть дрібні деталі, що є на кадрі, та сервіс досить добре справляється з розпізнаванням таких об'єктів, як собака, машина, або ж людина. Набагато простіше здійснювати пошук за датою та місцем знімання. Через декілька років після події на те, що згадати точну дату створення світлини, може знадобитись стільки ж часу, як і на пошук зображення без допомоги додаткових особливостей. Так що краще скористатись тим функціоналом, щоб є під рукою у Google Photos, якщо йдеться про швидкість та точність пошуку зображення.

Google Photos є зручним сервісом для зберігання фотографій, який доступний за замовчуванням всім власникам смартфонів на базі операційної системи Android. Користувачам iOS доведеться завантажити Google Photos самостійно для подальшого користування сервісом. 

А тепер переходимо безпосереднього до пошуку зображень через Google Photos. Для цього потрібно знайти на домашній сторінці рядок для пошуку інформації. Якщо користуватись планшетом, то рядок пошуку розміщується у верхній частині сторінки, у той час, як у смартфонах цей рядок пошуку з'являється у тому випадку, якщо знайти збільшувальне скло, або ж лупу, й натиснути на цей елемент. 

Далі використовуємо рядок пошуку за призначенням, та вводимо те слово, яке дозволить прискорити пошук потрібного зображення. Це може бути “собака”, “людина”, та головне, щоб воно мало відношення до знимки. Google Photos здійснює швидкий пошук за індивідуальним запитом та показує потрібні зображення. 

Сервіс для зберігання фотографій Google може навіть сортувати зображення за природними явищами, тому є вірогідність того, що потрібна світлина з'явиться у першій десятці фото, що вдалось знайти у персональній бібліотеці фотографій власника смартфону. Пошук зображень можна здійснювати й за датами та локацією. Якщо йдеться про зображення, яке зроблене на дні народженні, можна скористатись цим словосполученням, щоб віднайти необхідну світлину.

Варто прочитати огляд на Among Us.

Google Photos

Як працює Google Photos?

Для того, щоб забезпечити швидкий пошук фотографій за індивідуальним запитом у сервісі Google Photos, слід його налаштувати, адже кожен користувач зацікавлений у тому, щоб його персональні світлини були високої якості. Й Google Photos є ефективним способом зберігання фотографій, якщо попередньо піклуватися про стиснення фото.

Перш за все, потрібно налаштувати автоматичне завантаження фотографій користувача смартфон або ж iPhone, а в налаштуваннях автозавантаження вказати, що світлини повинні бути високої якості. При виборі опції Висока якість вказано, що кількість збережених зображень необмежена. Якщо упустити цей пункт, користувач матиме доступ лиш до безплатних 15 Гб. Погодьтесь, такого об’єму недостатньо для користувачів соціальних мереж, які щодня роблять нове фото з різних ракурсів. 

Як відбувається стискання фотографій, та чи дійсно йдеться про високу якість зображення у цьому випадку? Формат JPG вже передбачає стискання зображення, у той час, як Google пропонує додаткову опцію, щоб суттєво зменшити простір для зберігання фотографій. У випадку з Google Photos йдеться про зменшення роздільної здатності до 1500-2000 пікселів за показником ширини, у той час, як у стандартному варіанті доступні фото з роздільною здатністю до 16 Мп. Що ж з простором? Завдяки зміні налаштувань автозавантаження можна зменшити об'єм збережених файлів з 4-8 ГБ до 300-600 кБ.

Та виникає досить логічно питання, чи не впливають такі зміни у налаштуванні автозавантаження у Google Photos на якість зображення? Суттєво не впливають, але й все ж можна помітити, якщо пильно придивитись, що це трохи змінить якість. Та все одно видно всі деталі фотографії, тобто якість зображення не надто вже сильно й погіршується, й у цьому можна впевнитись на власному досвіді, скориставшись опцією. 

Google Photos

Додаткові можливості Google Photos 

  • Зручність користування Google Photos пов’язана й з тим, що всі зображення автоматично групуються за датою, тому дуже швидко можна знайти потрібне фото, якщо згадати дату знімання. 
  • Ще у Google Photos можливість скористатись функцією групування за схожими обличчями. Щоб мати доступ до такого функціоналу, слід погодитись на таке групування. Сервіс пропонує таку опцію, коли користувач смартфону вперше зайде в розділ Люди. Звісно, можна погодитись з функцією групування за обличчями, або ж просто проігнорувати. 
  • У Google Photos доступні й інші категорії, а саме знімок з екрана, селфі, відео та панорама. Крім пошуку, є інструменти для створення анімацій, колажів та відеороликів.
  • Власник смартфону має можливість надати доступ до фотографій іншому користувачу за адресою персональної пошти (e-mail). Ще можна приховати локацію, але це для користувачів, що поширюють фото з іншими користувачами. 
  • Якщо вибрати опцію Висока якість автозавантаження, то фотографії будуть завантажуватись у хмару, тому й місце для зберігання світлини є необмеженим.
  • При завантаженні формату RAW він автоматично трансформується у JPG за замовчуванням.  А щоб завантажити фотографії у форматі RAW, потрібно відмовитись від опції Висока якість та необмеженого простору для їх зберігання.

Ваша оцінка: