Я шукаю...

Як знайти айфон, якщо ви його загубили?

Що робити, якщо вкрали телефон

Втрата телефону, особливо якщо мова йде про сучасний гаджет, процес не дуже приємний і небезпечний, адже всі ми звикли зберігати на ньому різну інформацію. Загубив айфон: що робити?Додатки, онлайн банкінг, соціальні мережі та багато іншого наражаються на небезпеку, якщо телефон виявляється в руках зловмисників.

Якщо ви втратили айфон, або думаєте, що його вкрали, то можете звернутися із заявою в поліцію. Але є кілька варіантів, які допоможуть відшукати телефон самостійно.

Способи, які описала редакція ICOOLA допоможуть не тільки знайти гаджет, але і зберегти важливу інформацію на ньому.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Пошук по геолокації

Цей спосіб хороший, правда, доступний лише за певних умов. Вірогідність знайти телефон повністю залежить від поточного стану — включений або виключений гаджет. Але попри це, є ще способи, які допоможуть визначити місце розташування телефону.

Знайти гаджет практично неможливо, якщо на пристрої вимкнено геолокація. Річ у тім, що виробниками ця функція була внесена спеціально для вирішення подібних випадків. Як правило, вона завжди включена, або ж активується в той момент, коли відбувається вхід в інтернет. Якщо ви просто втратили телефон, то є всі шанси його відшукати. Але, якщо телефон був вкрадений, ймовірність знайти його істотно знижується. Все залежить від підступності зловмисника.

Пошук айфона через Гугл

Цей спосіб підходить для тих, хто хоч раз авторизував свій телефон в сервісах Google. У цьому випадку автоматично створюється Гугл обліковий запис.

Щоб знайти телефон, потрібно зайти в цей акаунт через комп'ютер і пройти авторизацію. Після цього в адресному рядку вводимо "Android Device Manager" і вибираємо першу сторінку. Якщо ваш телефон включений, то ви відразу ж зможете знайти його географічне місце на карті. Робиться це через супутник в режимі онлайн. Якщо ж телефон не включений, то повинна показатися інформація про те, коли в останній раз був здійснений вхід в інтернет з цього пристрою. Через цей сервіс ви можете заблокувати пристрій. "Android Device Manager" також допоможе вивести на екран вашого телефону повідомлення з проханням повернути його власнику.

Геолокація по супутнику

У кожному iPhone вбудовано додаток iCloud. Для тих хто не знає, воно призначене не тільки для зберігання резервних копій телефонної пам'яті та додаткового місця, а й для визначення місця розташування конкретного пристрою. Стандартні налаштування на увазі включення всіх функцій, які допоможуть визначити поточне місцеперебування, і навіть місце, де телефон був вимкнений.

Для пошуку пристрою досить завантажити iCloud на комп'ютер і пройти авторизацію. У програмі потрібно вести дані, які були використані для телефону. Після цього заходимо в розділ "Пошук телефону". Тепер ви можете в онлайн режимі дізнатися місце розташування свого гаджета. Можливо це тільки в умовах включеного телефону. Якщо він вимкнений, то ви побачите останнім його місце розташування. Якщо пристрій працює, то його можна відключити, або ж вивести повідомлення на екран з проханням повернути його.

За допомогою цієї програми ви також зможете дистанційно заблокувати свій пристрій за допомогою пароля. Таким чином за ним можна постійно стежити. Якщо свого часу ви додали в службу Apple Pay номери кредитних, дебетових або передплачених карт, то на час блокування пристрій припинить всі можливі з ними операції.

Пошук через оператора і компанію виробника

Не дарма кажуть що потрібно обов'язково реєструватися на сайті мобільного оператора, яким ви користуєтеся, і на офіційній сторінці марки вашого гаджета. Це допоможе вирішити безліч проблем, в тому числі та знайти загублений гаджет.

Потрібно зайти на ці сайти, авторизуватися і знайти розділ "Пошук телефону". Відомі мобільні оператори мають цю функції. Завдяки їй можна не тільки знайти телефон, але і відстежити місце розташування своїх родичів і друзів. Можна зателефонувати й на гарячу лінію. Пояснити ситуацію і попросити відстежити по номеру телефону місце телефону. У разі якщо зловмисник встиг змінити сім-карту, то оператор може провести процедуру пошуку по IMEI коду. Правда, виникає проблема в тому, що багато операторів не пропонують подібну інформацію простим людям, а тільки співробітникам правоохоронних органів, тому звернутися в поліцію вам все ж доведеться.

Схожа функція є й у виробників айфонів. Потрібно теж зайти на сайт, авторизуватись і знайти розділ "Пошук телефону".

Що робити, якщо не було включено додаток "Знайти пристрій"?

Ситуації бувають різні, і дуже часто користувачі не включають програму "Знайти додаток", в надії на те, що їх смартфон не загубиться або його вкрадуть. Якщо ви ставитеся до цього числа людей, то знайти пристрій з її допомогою вам точно не вдасться. Але при цьому ви зможете захистити свої дані. Для цього слід виконати наступні дії.

  1. Змінюємо пароль ідентифікатора Apple ID. Це допоможе вам запобігти отриманню доступу до важливої ​​інформації й ваших особистих даних, збережених на iCloud сторонніх осіб. Вони не зможуть зайти в iMessage або iTunes, з вашого втраченого гаджета.
  2. Міняємо паролі всіх облікових записів, за якими зловмисники можуть потрапити в соціальні мережі, електронну пошту або ж інші додатки.
  3. Повідомляємо про втрату телефону в найближче відділення поліції. Співробітники правоохоронних органів мають можливість до запиту серійного номера вашого пристрою.
  4. Повідомляємо мобільному оператору про те, що сталося. Він відключить ваш обліковий запис. Таким чином з вашого номера неможливо буде здійснити дзвінки, увійти в інтернет або ж відправити смс-повідомлення.
  5. Видаляємо втрачене (вкрадений пристрій) зі списку довірених пристроїв.

Пам'ятайте, що додаток "Знайти пристрій" є єдиним способом відстеження зниклого гаджета. В іншому випадку самостійно знайти телефон буде практично неможливо.

Як знайти айфон за допомогою Siri?

Навіть Siri може вам допомогти в пошуку втраченого або вкраденого гаджета.

  1. Заходимо з іншого пристрою в обліковий запис iCloud. І викликаємо Siri. Поставити їй питання: "Де мій Айфон". Якщо у вас на облікового запису зареєстровано кілька пристроїв, то потрібно вибрати втрачене.
  2. Siri запропонує вам відтворити звук на зниклому гаджет. Натискаємо кнопку "Ок". У цей момент пристрій почне видавати гучний звук. Якщо ви перебуваєте поруч, то обов'язково його почуєте.

Якщо ви знайшли в такий спосіб свій телефон, то вимкнути звук на пристрої можна клавішею, або ж просто натисніть кнопку "скасувати пошук".

Допомога поліції

Якщо ви перепробували всі способи, і вони не увінчалися успіхом, то залишається тільки пошук за допомогою співробітників правоохоронних органів. Для цього слід написати заяву і вказати, що для вас ця втрата в особливо в великому розмірі. Так поліційний швидше звернуть увагу на ваше повідомлення і почнуть пошуки пристрою.

У заяві обов'язково потрібно вказати IMEI вкраденого iPhone. Знайти його можна на зворотному боці упаковки телефону. Також він вказаний і в вашому профілі. Подивитися код можна і через інший i-девайс. Для цього слід зайти в "Налаштування" і знайти розділ Apple ID (він знаходиться в самому верху). Тепер перегортаємо вниз і знаходимо список ваших пристроїв. Ви побачите сторінку зі смартфоном, на якій і буде вказано ваш код.

Дії поліція полягають в наступному:

  1. IMEI вашого смартфона правоохоронці заносять в спеціальну поліцейську базу. Потім він відсилається по всім іншим. З цією базою часто відбувається звірка "сірих" продавців. Таким чином знижується ризик продажу вкраденого айфона.
  2. IMEI код передається в спеціальний відділ, і отримує статус "пристрій на пошуку". Тут він буде перебувати до тих пір, поки в нього не вставлять SIM-карту і включать.
  3. Коли айфон включиться, то в ньому визначиться вставлена ​​сімка. Тоді співробітники правоохоронних органів автоматично отримують доступ до даних нового власника сімки.

Після установки особистості правоохоронці виїжджають до зловмисника і забирають ваш телефон.

Можна і прискорити пошуковий процес. У цьому допоможе безпосередньо компанія Apple. Як з'ясувалося зовсім недавно, у них є спеціальний поштовий ящик, який призначений виключно для зв'язку з поліцією. У більшості випадків Apple може самостійно визначити місце розташування втраченого телефону. Але особисто абоненту надати цю інформацію компанія не може, тільки виключно через поліцію. Якщо співробітники правоохоронних органів з якихось причин цього не знають, то повідомте їм про це. Знайти адресу поштової скриньки можна на офіційному сайті або в техпідтримку.

Самостійний пошук айфона по IMEI коду

На жаль, унікальний номер гаджета не є стовідсотковою гарантією того, що ви його знайдете в разі пропажі або крадіжки. Але при цьому ніхто не позбавляє вас можливості скористатися цією послугою, до того ж вона абсолютно безплатний. Пробити унікальний номер можна на спеціалізованих сайтах.

Якщо ви не знаєте IMEI код загубленого пристрою, то вам достатньо набрати наступну комбінацію * # 06 #. Тепер заходимо на портал sndeep.info і реєструємо свою втрату. Для цього слід зайти в розділ "Додати в список вкрадених / втрачених", яка знаходиться на головній сторінці. Після заповніть всі віконця, які відкриються на головному екрані.

Кожен день база даних оновлюється і в неї додаються десятки, а іноді та сотні нових номерів. Якщо говорити про кількість перевірок, то це близько тридцяти тисяч штук.

Є ще один інший спеціалізується на пошуку iPhone сайт, MissingPhones.org. Тут усі послуги абсолютно безплатний, і кожен може в будь-який момент користуватися їх послугами.

У будь-якому випадку не впадайте у відчай, адже разом з ICOOLA ви можете придбати омріяний гаджет в пару кліків. 

Ваша оцінка: