Скріншот - річ корисна. Це дозволяє вам знімати те, що ви зараз переглядаєте на комп’ютері, планшеті чи смартфоні. За допомогою цієї функції ви можете графічно відобразити розмови в Messenger, поточний стан сайту або подію в додатку. У наступних рядках ви дізнаєтеся, як зробити знімок екрана на телефонах Android і iOS (iPhone). Кожній з цих операційних систем ми присвятили окремий уривок. Також ми приділяємо особливу увагу скріншоту на телефонах Samsung.

Як зробити скріншот на телефоні Android?

Як зробити знімок екрана на телефонах Android, залежатиме від типу пристрою.

Якщо під екраном є фізичні клавіші, ви можете зробити знімок екрана свого телефону, утримуючи одночасно кнопку «Додому» внизу пристрою та кнопку блокування (живлення). Кнопка живлення зазвичай знаходиться збоку смартфона. Просто утримуйте обидві кнопки протягом двох секунд.

Якщо телефон не має фізичної кнопки «Додому», а такі функції, як повернення до головного меню або повернення на один крок назад, виконуються на екранній панелі, одночасно натисніть клавішу зменшення гучності та клавішу активації. Ви можете знайти обидва на бічній панелі смартфона. Як і в попередньому випадку, утримуйте обидві кнопки протягом двох секунд.

Під час скріншота дисплей блимає, а смартфон видає класичний звук, характерний для фотографування.

Деякі телефони також мають спеціальний ярлик для створення знімків екрана, який можна знайти в спадному меню. Щоб розгорнути головну панель, просто проведіть пальцем вниз від верхнього краю екрана. У цьому меню ви також знайдете інші функції, такі як активація Bluetooth, Wi-Fi, мобільних даних або зміна звуку.

Деякі старі смартфони Android не мають функції знімка екрана. У цьому випадку ми рекомендуємо одну з таких програм, як Easy Screenshot або Screenshot touch, які доступні в Google Play. З їх допомогою ви легко зможете зберегти зображення дисплея на свій телефон.

Якщо жоден із цих методів не спрацював і ви все одно хочете мати можливість робити скріншоти на своєму телефоні Android, немає нічого простішого, ніж відвідати точку продажу вашого оператора та попросити когось із співробітників по допомогу. Ці фахівці повинні добре знати моделі смартфонів, які вони пропонують, і тому повинні дати вам надійні поради щодо того, як зробити знімок екрана.

Скріншот Samsung

Зробити скріншот на телефоні Samsung нескладно. На деяких телефонах Samsung скріншот робиться, як ми вже описували: одночасним натисканням і утриманням кнопок «Увімк./Вимк.» і «Зменшення гучності» (розташовані з боків смартфона). Однак в інших моделях Samsung це потрібно робити інакше.

Наприклад, на смартфонах Galaxy J3, J5, J7, S7 і Note 4 ви робите скріншот, натиснувши одночасно кнопки Home і Power (а не кнопку зменшення гучності, як у інших виробників). «смартфони). 
Крім того, такі моделі, як Galaxy J5, J7, S7, S8 і Note 4, S9, S10, S20, S21, мають функцію створення скріншотів за допомогою жестів. Просто проведіть рукою по екрану, і телефон самостійно зробить знімок екрана.

Як зробити скріншот на смартфоні? - icoola.ua - фото1

Як зробити скріншот на Samsung за допомогою жесту?

Якщо ви хочете зробити скріншот за допомогою жестів на телефоні Samsung, вам потрібно ввімкнути функцію «Palm Save Screen». Процедура така:

 1. Відкрийте Налаштування
 2. Виберіть «Додаткові функції»
 3. Натисніть на вкладку «Рухи та жести» (цей крок відсутній на деяких моделях)
 4. Прокрутіть вниз, доки не знайдете «Palm save screen» і ввімкніть його
 5. Якщо ви хочете зробити скріншот, просто проведіть ребром долоні від правого боку до лівого (рука повинна торкатися дисплея).

Під час скріншота екран блимає, а Samsung видасть звук, як під час зйомки звичайної фотографії. Зображення миттєво зберігається в галереї вашого телефону.

Скріншоти телефонів і планшетів Samsung Galaxy Note також можна робити за допомогою стилуса (якщо модель оснащена стилусом S Pen).

Як зробити скріншот на Samsung за допомогою стилуса?

Якщо ви хочете зробити знімок екрана на своєму Samsung Galaxy Note або планшеті, спершу вийміть стилус S Pen і відкрийте Air Command. Просто натисніть кнопку на стилусі або клацніть значок стилуса на екрані пристрою. Є два способи зробити знімок екрана за допомогою стилуса на пристроях Samsung:

Спосіб №1 - Введення тексту на екрані

 1. Виберіть знімок екрана в меню S Pen. Скріншот буде зроблено автоматично.
 2. Одразу після цього знімок екрана можна буде відредагувати, наприклад, додавши текст або зображення. Скріншот також можна буде обрізати.
 3. Якщо ви хочете зберегти зображення в галерею, просто виберіть опцію «Зберегти».

Спосіб №2 – Smart Select

 1. Виберіть «Smart Select» у меню S Pen. Це також дає вам можливість вибрати іншу форму для початку кадрування частини екрана (квадрат, прямокутник, овал)
 2. Використовуйте пунктирні лінії, щоб позначити частину, яку ви хочете захопити.
 3. На дисплеї з’явиться виділена частина.
 4. Ви можете налаштувати форму знімка екрана, додавши або вирізавши певні частини в позначеній області (знаки «+» і «-»). Після редагування виберіть «Готово». Навіть у цьому випадку ви можете налаштувати скріншот, наприклад, додавши напис або зображення. Ви можете додати готове зображення в галерею, повторно натиснувши «Зберегти».

Скріншот на телефонах iOS

На смартфонах Apple скріншот робиться за допомогою комбінації кнопки блокування екрана та кнопки «Додому». Для старих моделей блокування знаходиться зверху, для нових моделей збоку пристрою. Ви можете знайти кнопку «Додому» внизу дисплея.

На iPhone X, який не має фізичної кнопки «Додому», знімок екрана дещо відрізняється. Якщо ви хочете зробити скріншот, вам потрібно одночасно натиснути кнопку живлення на правій стороні пристрою та кнопку збільшення або зменшення гучності на лівій стороні телефону.

Як зробити скріншот на смартфоні? - icoola.ua - фото2

Розташування скріншотів

Скріншоти на телефонах Android зберігатимуться в папці Pictures/Screenshots. Знімки екрана на пристроях Apple можна знайти в розділі «Фотографії» >> «Альбоми» >> «Камера».