Я шукаю...

Як зробити довгий знімок екрана на iPhone?

Довгий скриншот на iPhone

Інколи в кожного з нас виникає потреба зробити знімок з екрана великого обсягу інформації. Якщо зробити декілька скрінів, то зображень виходить надто багато. В результаті, читати їх буде дещо дискомфортно. Проте ми знаємо як допомогти вам розв'язати цю проблему, навіть якщо ви власник iPhone.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Для чого потрібні довгі скриншоти?

Розгадка цього питання полягає в зручності довгих знімків з екрана. Вони виходять набагато інформативнішими за звичайні. А якщо вам потрібно надіслати комусь великий обсяг інформації, допустімо, з якогось сайту, то цей метод точно вам знадобиться, оскільки дозволяє це зробити без великих труднощів.

Проте є певна проблема у створенні довгих скриншотів, з якою ви можете зіткнутися. По-перше, Apple обмежує нас розміром знімка екрану, тому стандартними методами зробити його великим не вийде. Тут варто визнати той факт, що навіть на найпростішому китайському Xiaomi ви б змогли домогтися омріяного фото. Так, не завжди виходить його зробити з першого разу, частенько знімки з екрана виходять кривими, проте така функція є в базових налаштуваннях виробника й завантажувати додаткові сторонні програми не потрібно. Така ж функція є і на інших пристроях Android. І в цьому компанія Apple суттєво відстає від своїх конкурентів.  

Але не перейматися, ми знаємо декілька способів, які дозволять вам зробити довгий скрін вашого екрану. Детальна інструкція, як завжди, чекає на вас внизу. 

Як зробити довгий знімок з екрана на iPhone?

З приходом iOS 13, користувачі Apple отримали змогу зробити довгий скриншот, але працює ця функція виключно в пошуковику Safari. Тобто будь-де інше чи то у власних файлах, чи то в галереї – зробити довгий скриншот ви не зможете. І ця новина пригнічує, оскільки відчутно обмежує наші з вами можливості використання власного гаджета. Але розповісти детальніше про те, як працює дана опція все-таки потрібно, якою б вона не була. 

Отже, для того, щоб зробити довгий знімок з екрана свого iPhone, вам потрібно зайти в пошуковик Safari й відкрити там ту сторінку, скрін якої ви б хотіли зробити. Потім робите звичайний скриншот, утримуючи кнопку блокування й кнопку зменшення гучності. І як тільки фото з’явиться на вашому екрані, одразу відкривайте його і там у правому верхньому куті ви побачите надпис «вся сторінка» - вона й відповідає за ваш довгий знімок з екрана. Тиснете на цей надпис і завершуєте створення скриншоту натиском на «готово». 

Після цього ваш довгий знімок з екрана цілої сторінки Safari потрібно зберегти. Система пропонує два варіанти: або ви зберігаєте скрін у «файли», або видаляйте його взагалі. Тобто вибору куди завантажувати фото у вас немає, тому тисніть на «файли» й усе готово. До речі він буде збережений в форматі PDF.  

Як зробити довгий знімок з екрана на iPhone не в Safari?

Перший спосіб звісно є крутим, проте що робити, коли довгий скриншот необхідно зробити не в пошуковому браузері Safari, а в якісь іншій прикладній програмі? Ми знаємо що один спосіб, проте він працюватиме лише на iPhone. І для нього потрібно завантажити з Apple Store додаток «Tailor». Після цього відкрийте його й надайте йому доступ до усіх ваших фотографій. Далі вам потрібно зайти в потрібну вам програму та зробити звичайні знімки з екрана, які вам добре знайомі. Важливо робити їх таким чином, щоб кожен наступний скрін мав фрагмент попереднього. 

Як тільки потрібна кількість знімків з екрана накопичиться в вашій галереї – повертайтеся в прикладну програму «Tailor». Там жодних дій від вас не знадобиться, програма все зробить за вас. Вона сама визначить, які скриншоти варто об’єднати, а які залишити. 

Важливим для більшості з вас є те, що додаток «Tailor» є повністю безплатним і вам не доведеться платити за підписку. Хочемо застерегти, що через це він залишає на кожному зробленому довгому скриншотові свій логотип внизу, проте його легко обрізати.

Також читайте. Як додати другу SIM-картку в будь-який iPhone?

Як зробити довгий знімок з екрана на iPad?

З тим як робити довгі скриншоти на iPhone ми вже розібралися, але що робити, якщо його необхідно зробити не в телефоні, а на iPad? І в цьому випадку ми поспішаємо вам на допомогу. 

Спершу вам доведеться завантажити на свій планшет таку прикладну програму, яка зветься «Picsew». Одразу повідомляємо, що ця програма платна. Проте не поспішайте закривати цю статтю та прощатися з можливістю створення довгого знімка з екрана на своєму iPad, адже її вартість становить всього один долар, а це мізерна сума, за яку ви отримаєте змогу ділитися великим обсягом інформації в декілька клацав. І працює цей додаток не лише на iPad, а й на iPhone. 

Здійснивши купівлю «Picsew» в Apple Store на своєму iPad, відкривайте його та надайте доступ до усіх фотографій. Далі робіть все те саме, що і в «Tailor», а детальніше – багато звичайних скриншотів. 

Різниця цих двох прикладних програм, яку ми одразу помітили, полягає в тому, що  «Tailor» самостійно приділяє, які фотографії варто об’єднати в один великий знімок з екрана, а «Picsew» просить зробити це вас самих. Після чого ваш скриншот готовий. Зберігайте та радійте. 

Так, розробники Apple не подбали про створення довгих скриншотів на своїх гаджетах, проте сторонні програми зробили це за них. Ми не можемо сказати наскільки це добре чи погано – це просто факт, з яким нам доведеться миритися. Можливо, в наступних  версіях iOS компанія Apple анонсує наявність великих знімків з екрана у своїй операційній системі. А наразі залишається користуватися додатками «Picsew» та «Tailor». Або ж робити довгі скріни лише в пошуковику Safari.

Ваша оцінка: