Я шукаю...

Як визначити, коли варто замінити акумулятор iPhone?

Акумулятор iPhone

Коли помітні перебої у роботі iPhone, або ж мобільний гаджет зависає, то причину несправності можна шукати й в акумуляторі. Якщо користувач є власником iPhone уже не перший рік, то, звісно, може зноситись й батарея, адже ця деталь пристрою має здатність зношуватись через обмежений строк експлуатації, як й інші елементи iPhone. 

Та перш ніж чимдуж бігти у сервісний центр, й робити комплексну діагностику пристрою для встановлення істинної причини несправності, слід звернути увагу на досить ефективні способи відстеження нормальної роботи батареї iPhone. Хоча професійна оцінка працездатності батареї проводиться тільки у сервісних центрах, про що необхідно пам'ятати. 

Батарея iPhone може працювати без перебоїв, якщо дотримуватись правил її експлуатації, десь 5-6 років без необхідності заміни акумулятора. Та якщо не дотримуватись умов експлуатації, то навряд чи батарея зможе витримати й пів року без звернення у сервісний центр. Вважається, що уже після повних 500 зарядок пристрій може працювати з перебоями, що є цілком нормальним для цього гаджету, навіть якщо дотримуватись всіх інструкцій щодо корисного користування. 

Якщо інформацію щодо кількості повних зарядів можна ще знайти, то показник кількості перезаряджання в операційній системі iOS є недоступним. Втім, користувачам iPhone пощастило, що розробники запропонували функцію економії енергоспоживання, якщо все ж таки є певні проблеми з батареєю, що не фіксувались раніше. 

Варто прочитати: Зміна клімату в україні: причини та наслідки. електротранспорт та зачинення фабрик.

Акумулятор iPhone

Коли варто замінити батарею iPhone?

Для користувачів iPhone розроблений спеціальна програма, яка використовується для того, щоб перевірити справність батареї. Цю програму під назвою Battery Life презентовано ще у 2018 році, тому постійні користувачі продукції яблучної корпорації уже мали б оцінити ефективність її роботи для покращення користувацького досвіду. 

Як перевірити працездатність батареї? Алгоритм перевірки є простим. Все починається з розблокування пристрою і переходу у Налаштування. Саме у вкладці Налаштування можна знайти наступну вкладку під назвою Акумулятор. Після переходу в Акумулятор слід знайти опцію Стан акумулятор. 

Щоб перевірити стан акумулятора можна зазирнути у програму Battery Life, де містить інформація щодо рівня технічного зносу акумулятора iPhone. Основними показниками є Відмінно, Добре, Погано та Дуже погано. Саме цей показник стану батареї є підтвердження працездатності або ж ламання батареї. Після переходу в Raw Data та Cycles можна знайти інформацію щодо кількості циклів зарядки акумулятора.

Радимо прочитати огляд Spark.

Акумулятор iPhone

  • На етапі перевірки стану акумулятора у програмі Battery Life користувач може отримати інформацію щодо процентного співвідношення максимальної місткості до поточної. Якщо показник опускається нижче 50%, то, скоріш за все, заміна батареї є ефективним способом відновити працездатність пристрою. 
  • Іншим важливим індикатором справності батареї є її пікова продуктивність. Йдеться про те, що користувач iPhone, може побачити повідомлення у власному пристрою, у якому міститься інформація про нормальну пікову потужність мобільного гаджету. Якщо ж повідомлення буде мати інший зміст, як-от, наприклад, нездатність пристрою забезпечити нормальну пікову активність, знову ж, є привід придивитись до нової батареї. 
  • Якщо ж користувач тільки що придбав новий акумулятор, та система iOS повідомляє про те, що його не вдалось побачити, це є ознакою встановлення неякісної деталі. У такому випадку краще звернутись у сервісний центр, щоб встановити точну причину несправності. 
  • Окрім перевірки стану акумулятора, показник пікової потужності, можна покладатись й на попередження. Повідомлення про ймовірну несправність батареї можна знайти у вкладці Налаштування у Піковій продуктивності батареї. Якщо є повідомлення про її пошкодження, слід негайно звернути у сервісний центр, щоб встановити місце та причину ламання. 
  • Причиною переглянути працездатність батареї є падіння яскравості екрану пристрою, коли не виявлено інших несправностей у роботу iPhone. 
  • Сигналізувати про порушення нормальної роботи батареї може ще й зменшення гучності пристрою. 
  • Достатньо зафіксувати гальмування у роботі та зміну швидкості смуги прокручування, щоб знайти привід зазирнути у сервісний центр для діагностики стану батареї у тому числі.  
  • Одним із симптомів несправності батареї iPhone є збільшення часу відкриття мобільних застосунків. 

Звісно, користувачі iPhone не завжди пов'язують порушення нормальної роботи пристрою зі зниженням працездатності мобільного гаджету. Деколи достатнього одного перезавантаження пристрою, щоб повернути нормальну роботу пристрою. Коли ніякі маніпуляції не допомагають, то слід замінити батарею, або ж здати пристрій на швидку діагностику для встановлення причини перебоїв.

Акумулятор iPhone

Як продовжити термін експлуатації акумулятора iPhone?

Звісно, умови експлуатації пристрою є важливими для продовження терміну корисного користування мобільним гаджетом. Та щоб напевне продовжити термін експлуатації пристрою, слід навчитись утримувати рівень заряду мобільного гаджету на рівні від 40% до 80%, що є оптимальним показником, та запорукою довготривалої роботи мобільного гаджету. А якщо тримати пристрій зарядженим на 100%, можна зменшити термін його експлуатації. 

Експерти запевняють, що інформація щодо необхідності заряду пристрою протягом 72 годин перед використанням не зовсім правдивою. Це могло б спрацювати у випадку з нікелевими батареями, та в iPhone використовуються літій-іонні акумулятори. 

Акумулятор iPhone

Щоб гарантувати довготривалий термін корисного користування, рекомендують хоча б раз на місяць повністю розряджати та заряджати пристрій. Достатньо одного повного циклу розрядки та зарядки за місяць, щоб суттєво продовжити термін експлуатації iPhone. 

Також не слід користуватись iPhone у тому місці, де передбачається різке падіння температури повітря. Різкі коливання температури повітря негативно впливають на працездатність батареї. 

Ваша оцінка: