Я шукаю...

Archero: приголомшлива rogue-like гра для мобільних пристроїв

ельф та стріли

Rogue-like, або ж рогалик - це окрема ніша в ігровій індустрії. Цікаві ігри, суть яких полягає в тому, щоб зачищати кімнати від злісних ворогів, отримувати в ході цього різні предмети, і битися з босом. Такі ігри багатьом до вподоби, адже в них примудряються поєднати все і відразу: сюжет, чіпляють механіки, ігрова різноманітність, елементи рандому, безліч різноманітних ворогів і босів.

І хтось любить грати в них на геймпаді, хтось на клавіатурі, але мало хто думав про рогалики на телефоні. А вони є. І приголомшливим представником стала гра Archero.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що таке Archero?

Як не важко здогадатися, Archero - це рогалик. Вам потрібно лише водити пальцем по екрану, щоб персонаж рухався, і прибирати палець, щоб вироблявся постріл. Усе. Вам належить зачищати безліч Данжі від монстрів, проходити від десяти, до п'ятдесяти рівнів, щоб виграти. А також, прокачувати персонажа, прокачувати його зброя, костюми, супутників, інші аксесуари. І, начебто, все.

Але не тут-то було! Гра здатна вам запропонувати кооперативне проходження, ПВП баталії, різні івенти, і багато іншого. Все це має як свої плюси, так і мінуси, з якими можна буде докладніше ознайомитися нижче.

Що ж такого незвичайного і крутого в Archero?

Напевно, якщо гра стає тим, з чого багато розробників мобільних додатків починають відверто красти ідеї, то можна сказати, що вона вдалася. Але вкрасти дійсно є що.

Почати варто з самого геймплея. А він вкрай простий. Утримуєте палець на екрані, щоб персонаж рухався. Якщо потрібно вистрілити у ворога, просто відпускаєте. Благо, ваш герой самостійно наводиться на ворога, так що морочитися над цим не потрібно. Але тоді гра б не стягнула популярності, якби в цьому була вся суть. А гра пропонує щось більше.

Форен та таблиця навичок

Екіпірування. Ось це важливий аспект гри. Ви можете взяти з собою в бій: зброя, одяг, два кільця, двох вихованців, амулет, браслет, книгу. І всіх предметів досить чимало. Якщо говорити про зброю, то це, напевно, родзинка гри. Воно все різноманітне і цікаве. Наприклад, є магічний спис, який досить швидко стріляє променем у ворогів, а є магічний посох, який стріляє не дуже швидко, але стріляє самонавідними магічними згустками. Ну і по класиці їсти цибулю, метальна коса, метальний кинджал, бумеранг, і арбалет. Складно виділити якийсь найсильніше, або найслабше зброю, адже кожне може знадобитися в будь-якому випадку. Ось посох буде відмінним рішенням проти босів, в той час, як коса дозволить усувати звичайних ворогів досить швидко.

Одяг теж цікава, адже якщо її прокачати, то можна отримати додаткові ефекти, які будуть корисні в бою. А ось з іншої екіпіровкою справи йдуть не так райдужно. Хоч вона теж має сенс, зброю і одяг її затьмарюють. Але книги максимально корисні, адже додають унікальні властивості герою.

Але не одна екіпірування фарбує Archero. Різноманітність героїв. Ось що також має значення. У грі присутній 16 героїв, які мають унікальні здібності і властивості. Якихось можна відкрити за монетки, а якихось за кристали. Так, відразу стає зрозуміло, що є рядові монетки, яких можна добути в немислимих кількостях, а є кристали, дуже цінні, які добути складніше, простіше купити за реальні гроші. Але зараз не про це. Герої. Одними лише монетками і кристалами вони не обмежуються, і деяких можна купити за реальні гроші. Але тут ми підходимо до найцікавішого. Не так давно, в гру були додані осколки героїв, які дозволяють поліпшити їх. Але якщо героя немає, а ви збираєте 30 осколків, то ви можете отримати героя, витративши їх. Тобто, ви можете отримати донатного персонажа, який коштує 500 гривень безкоштовно, просто отримуючи осколки. Хіба це не чудово?

Вам може бути цікаво: Огляд гри Rebel INC на iOS

Персонажка та портал

А крім цього, в грі є 38 глав. Але, по факту, їх 19. Кожна глава по-своєму унікальна, представляє вам нових ворогів, нових босів, нові здібності. А частина голів батьківських досить великі. У них цілих 50 рівнів, 5 з яких належать босам. А деякі складаються з 10 рівнів, але вам доведеться відразу битися виключно з босами. Тут то згадуємо про зброю, адже від його вибору залежить успіх якоїсь конкретної глави.

Але чому ж глав 38, а за фактом 19? Та тому що є звичайний режим, і режим героя. У звичайному режимі 19 глав, як і в режимі героя. Тільки режим героя представляє вам можливість битися все в тій же главі, лише з посиленими ворогами.

Також, гріх не згадати режим експедицій, який являє собою подорож по рівнях. Починаєте ви з малого, з найпершого рівня, і йдете вгору, отримуючи досить цінні нагороди. Кожен день вам видають 10 «еліксирів», які потрібні для того, щоб брати участь в експедиції. Але якщо і цього мало, то є щоденні івенти. У них входить ПВП, кооперативне проходження (можна з випадковими гравцями, або з друзями), тематична подія, яка пропонує вам унікальні механіки, для того, щоб отримати якісь тематичні бонуси (наприклад, на новорічний івент вам доступна «гра в сніжки », де у вас вийде отримати валюту місцевого івенту), 1-2 рядових щоденних івентів, і грандіозні «Нескінченні пригоди» і «Древній лабіринт». У «нескінченних пригодах» ваше завдання дістатися максимально далеко, щоб, в кінці сезону,

Різноманітністю гра рясніє. А під час самої гри, вам відкриваються різні навички. Це можуть бути як звичайні «підвищення шкоди», «підвищення швидкості атаки», так і навички елементалей, які додають до ваших звичайних атак розряд блискавки, або накладають ефект отрути на супротивників. Розгулятися є де.

Чи є в грі недоліки?

Гра була б занадто ідеальна, якби не було до чого докопатися, чи не так? І, на жаль, чи на щастя, мінуси є.

Повертаємося до екіпіровки. Є кілька можливостей її отримання. Під час звичайних битв, під час тематичних подій, або зі скринь. Є «золоту скриню», який ви отримуєте кожен день, ключі до нього не такі цінні, їх вартість всього 60 кристалів. А є «диявольська скриня», яку ви отримуєте лише раз в тиждень, а одне відкриття такого коштує 300 кристалів. Але і Лут там куди цінніший. Донато в гру далеко не обов'язково. Кристали заробити не так складно, а з огляду на, що якщо, в силу деяких обставин, ви не будете заходити в гру якийсь час, і повернетеся, то вас буде чекати чудовий бонус у вигляді кристалів, ключів і монеток. Чудесно! Але є одна проблема з випаданнями. Є ряд предметів, які випадуть набагато рідше. Може бути це досвід автора, але деякі позиції практично недоступні для випадання. Мова йде про неймовірно потужний арбалет, і про книгу «Просвітлення». Ці предмети навіть не можна назвати найсильнішими зі своїх категорій. Вони ситуативні, десь підійдуть, а десь ні. Але шанс їх випадання дуже низький. За півтора року гри автора, вони випадали лише одного разу. Але це може бути питання везіння.

А ось питання балансу торкнутися варто. Як уже згадувалося раніше, в грі є цілих 16 героїв. Деякі мають дійсно унікальні здібності і механіки, які можуть тільки порадувати. А ось деяким не пощастило, і у них лише елементарні здатності. Так, вони сильніше, ніж ті, які можна знайти в ході гри. Але не настільки, щоб хотілося вибрати героя з такою здатністю, на тлі інших, дійсно унікальних. Але і унікальних героїв не обійшли проблеми! Є персонаж Мяугік. Чарівний котик, який, під час атаки, закликає чарівних котів у ворогів. Ось про ці котах і мова. Ці спектральні коти, грубо кажучи, врізаються у ворогів, завдаючи їм колосальної шкоди. Приблизно в 2-3 рази вище, ніж атака героя. Сам ефект корисний, його не можна назвати дисбалансним. Але ось його дія викликає питання.

Ось, припустимо, є вороги-турелі. Вони статичні, але потужні. І вони стоять за стіною. За сценарієм самих розробників, гравець повинен вийти віч-на-віч з туреллю, ризикувати втратою здоров'я, щоб убити її. Але Мяугік так не думає. Можна просто встати з протилежного боку локації, хоч за кілька стін сховатися і відпустити палець. Персонаж буде просто стріляти в стіну, але ця нісенітниця буде реєструватися грою, як потрапляння, тому у ворога буде прилітати чарівний кіт, який буде завдавати шкоди. Таким чином, можна пройти дійсно складний момент, нічого не роблячи. І ця проблема присутня вже понад рік. Благо у ПВП такого немає.

Є ще питання до балансування самих глав, але вони суб'єктивні. Ну ось ви проходите главу, в якій 50 рівнів. Перші 10 йдуть на ура, ви вбиваєте боса на десятому рівні, і йдете далі. І таке відчуття, ніби вороги підлаштувалися під вас, стали куди сильніше. Вони завдають набагато більше шкоди, їх здоров'я вище. Напевно, так і було задумано, але іноді це дійсно дратує.

Читайте також: Який колір Айфона найкраще вибрати

І чи варта Archero такого захоплення?

Гра не бездоганна, очевидно. Є моменти, які, як і сильно заважають гравцеві, так і допомагають йому без особливих зусиль проходити гру. Але гра прекрасна. Вона дає стимул грати далі, проходити розділ за розділом, пробувати нові елементи екіпіровки, сподіватися на везіння. Та й самостійний пошук комбінацій додає грі немалий потенціал для реіграбельності. Тому вона є дійсно класним представником рогаликів. Так, в порівнянні з представниками жанру на ПК, Archero може програвати. Але для смартфона це приголомшливо. Практично немає моментів, в яких хочеться придумати ще щось. Ні в якому разі. Гра, можна сказати, в міру.

Та й реклама там лише добровільна. Хочете бонус? Подивіться ролик. Не хочете? Ну тоді грайте і не відволікайтеся! Все просто. І саме тому з'являється безліч клонів, в яких і купа реклами, і зроблені на коліні схожі механіки. Саме тому багато ігор хочуть бути схожими на Archero. Але ця гра унікальна, і безумовно заслуговує на увагу якомога більшої кількості гравців.

Ваша оцінка: