Я шукаю...

Як нова функція YouTube зможе допомогти батькам контролювати те, що дивляться їхні діти?

Батьківський контроль

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Нова функція Youtube допоможе батькам контролювати, що дивляться їхні діти

Функція батьківського контролю є дуже важливою для молодих батьків. Вона дозволяє контролювати всю інформацію, до якої має доступ молоде покоління. Звісно ж, не варто цілком обмежувати дитину у контенті, який вона споживає, проте точно варто пояснювати своїй малечі що їй можна переглядати, а що небажано.

Батьківський контроль

З розвитком сучасних технологій майже у кожному домі з’явилися смартфони, планшети та інші пристрої, які дають доступ до безкрайньої мережі з такою кількістю інформації, що іноді можна перейти на сайти з сумнівною тематикою через чисту випадковість. Не дивно, що з появою девайсів у повсякденному житті батьки почали ретельніше дбати про безпеку молодших поколінь в Інтернеті.

Що ж таке Youtube і до чого тут батьківський контроль?

YouTube – це популярний відеохостинг, на якому розвиваються блоги різного характеру: від дитячих до науково-популярних. З часом цей сервіс став чимось невіддільним у житті деяких користувачів через свою зручність та легкість використання. Не диво, що сучасним дітям подобається використовувати Ютуб, адже там можна знайти будь-який контент та відповіді на запитання, яких уникають батьки.

Батьківський контроль

Читайте також: Батьківський контроль на iPhone: чи варто контролювати дії своєї дитини?

Саме через це важливо пояснювати своїй дитині куди й чому не варто заходити, щоб у майбутньому вона старалася уникати таких сайтів. Звісно ж, не варто забувати про закономірність, в якій чим більше батьки забороняють щось дітям, тим більше інформації про заборонене їм хочеться дізнатися. Проте маючи певне підґрунтя і багаж знань за спиною, дитина сама зможе прийняти правильне рішення щодо того, що їй потрібно зробити з інформацією, яку вона отримує. Проте ви не завжди матимете змогу бути з дитиною, тому до певного віку варто самотужки контролювати те, що вона бачить і чує.

Для цього YouTube не так давно анонсував опцію батьківського контролю. Ця опція призначена для дітей від 9 до 12 років і націлена на те, щоб дати батькам можливість відфільтрувати інформацію, яка знаходиться у загальному доступі. Зазвичай дітям у такому віці стає нецікаво дивитися дитячу версію YouTube, тому вони прагнуть знайти та вивчити те, що ще не бачили.

Функція батьківського контролю не просто блокує весь потенційно небезпечний для психологічного стану дитини контент, а дає батькам змогу вибрати один з трьох режимів фільтрації:

  • Вміст сайту на цьому рівні буде цікавий дітям дев’яти років, оскільки сюди входять різноманітні навчальні відео, музика, новини, пізнавальні програми, елементи відеоблогів та відео з іграми.
  • Explore more. Цей режим відкриває дитині набагато ширший список відео, дозволених до перегляду, а також доступ до прямих трансляцій інших користувачів.
  • Most of YouTube. У цьому розділі буде зібраний весь контент для старших підлітків, яким немає 18. Тут доступний майже весь матеріал відеохостингу, проте відео з віковим обмеженням ваша дитина переглянути не зможе.

Якщо ви переймаєтеся, що режимів фільтрації не вистачить і ваша дитина все одно знайде інформацію, яка для неї не призначена, вам завжди доступний перегляд історії пошуку та перегляду. 

Батьківський контроль

Щоб дитина не проводила занадто багато часу перед екраном і в неї залишався час на інші особисті справи, можна встановити на її акаунт обмеження часу, витраченого в YouTube. Для цього просто потрібно зайти в налаштування облікового запису і натиснути на відповідну кнопку.

Ще одна хороша риса цієї функції – повна відсутність персоналізованої реклами у дитячому режимі. Тобто вся реклама, пов’язана з пошуковими запитами з’являтиметься винятково у дорослій версії програми.

Як виглядає батьківський контроль в YouTube зараз?

На сьогодні у батьків в YouTube вже є ціла низка можливостей, за допомогою яких вони можуть контролювати дії своєї дитини:

  • стежити за тим, що саме їхня дитина завантажує в Google Play і за потреби приховувати деякий контент за віковими обмеженнями;
  • змінювати налаштування безпеки у пошукових системах
  • відстежувати все, що переглядає дитина
  • надавати іншому дорослому в сім’ї право змінювати налаштування дитячого облікового запису

Здавалося б, що це занадто великий список для контролю та заборони деякого контенту на відеохостингу, проте це далеко не так. Дитина все одно отримує доступ до звичайних викликів і відеодзвінків і електронної пошти; здійснення покупок та завантаження додатків; всіх можливих дій з медіафайлами на кшталт, відео, аудіо та фотографій; відстеження стану власного здоров’я  в Google Fit. Звісно ж, всі ці можливості доступні в залежності від налаштувань безпеки, які встановили батьки, проте у більшості випадків діти використовують можливості  YouTube саме так.

Батьківський контроль

Варто прочитати: Що таке платформа «TED» і чим вона корисна

Батьківський контроль – це не постійний нагляд за дитиною, який позбавляє її всякого особистого простору. Такий контроль – це просто спосіб вберегти дитину від перегляду матеріалу, який призначений для її віку. Крім того, за допомогою історії перегляду батьки дитини можуть дізнатися чим саме вона цікавиться і на які сфери її життя потрібно звернути більше уваги. Якщо ви помічаєте багато відео з уроками малювання, варто поговорити про це з дитиною і запитати чи не хотіла б вона теж спробувати щось помалювати. Таким чином ви будете в курсі всіх захоплень вашої малечі й заодно дасте їй зрозуміти, що вона завжди має батьківську підтримку з вашого боку. 

Для чого потрібен батьківський контроль?

Ні для кого не є таємницею, що YouTube є дуже популярним сервісом не тільки серед дорослих, а й серед дітей. Неймовірна кількість контенту змушує затамувати подих не тільки малечу, а й батьків, адже їм постійно потрібно стежити за тим, щоб їхнє дитя не побачило чогось зайвого. Цей процес сильно спрощують режими фільтрації, які покликані не заборонити дитині всі відео в Ютубі, а захистити її вразливу та не до кінця сформовану свідомість.  

Батьківський контроль

На цьому команда спеціалістів у YouTube не зупиняється. У майбутньому розробники планують ввести в додаток функцію, яка надасть батькам можливість самотужки блокувати конкретні відео, а не окремі категорії. Їм залишилося провести бета-тест нових опцій, проте розробники досі не кажуть коли саме вони стануть доступними.

Ваша оцінка: