Я шукаю...

Що таке платформа «TED» і чим вона корисна

TED панель

Ці три загадкові заголовні букви криють в собі абревіатуру: T - Technology (технології), E - Entertainment (розваги), D - Desing (дизайн) - некомерційний американський фронт, який здобув популярність завдяки своїм щорічним конференціям.

TED панель скрін1

На них виступали люди розумової праці: вчені, психологи, розробники, математики, письменники та популярні блогери. Там вони оповідали про своє життя, свої погляди, роботу та досвіді в цілому. У «TED» є свій сайт, де ви можете знайти відеозапис конференцій в HD-якості, на сайті можна підписатися на подкаст і бути в курсі всіх нових подій. Кожна лекція називається «TED Talk» і виходить як на сайті, так і на каналі «YouTube», на який, до слова, підписалось 19 мільйонів користувачів.

Кому буде цікавий «TED»?

Пізно ввечері Жора повертається з роботи. Фізично він втомився і просто хоче додому. Проходячи повз ларьків, Жора не купує собі пиво, як це роблять його однолітки. Він хоче прийти у свою квартиру, заварити червоний чай і подивитися що-небудь цікаве на ноутбуці та відпочити. Однак серіали він не любить, аніме - поготів. Так повелося, що Жора - ерудит, і любить пізнавати щось нове. Жора хороший співрозмовник, може підтримати будь-яку розмову і непогано знає англійську мову.

Жора приходить додому, вечеряє і дивиться першу-ліпшу тему. На цей раз це був «Стоїцизм».

Вам також може бути цікаво: Як перенести контакти з Айфона на Андроїд

TED панель скрін2

«Що за філософія така? Раніше не чув про неї »- думає Жора і дивиться відео, де людина розповідає про те, як довгий час перебувала у депресії, але вийшла з неї та тепер дивиться на світ зовсім інакше. Чоловік на екрані розповідає свою невигадану історію, а Жора слухає і вбирає інформацію. Виявляється, що стоїцизм - це вчення, яке вчить миритися зі непереборними обставинами та зосередитися на тому, в чому ви можете бути ефективні. Простими словами - це прокачаний пофігізм. Такий варіант сприйняття світу цікавий Жорі тож він дивиться відео, попиваючи чайок.

Але вибір не обмежується одними лише високоінтелектуальними темами. «TED» сповнений не тільки науково-популярним матеріалом, але і розважальним контентом. Наприклад, як вам конференція про меми у виконанні Андраша Арата - того самого «Гарольда, що приховує біль»?

Сервіс «TED» - це джерело знань про все підряд. Він підійде для тих, хто любить пізнавати щось нове і розширювати свій кругозір. За конференціями «TEDTalk» часто вчать англійську мову в філологічних інститутах, що додає йому балів корисності.

«TED» на IOS і Android

Платформа «TED» також існує й у вигляді додатку на смартфон. Дизайн додатка нагадує дизайн «YouTube»: ті ж червоно-білі тони, схожі іконки та плеєр. Але на відміну від «YouTube», де відео розподілено тільки по плейлистах, в додатку є ряд фільтрів, а саме:

TED панель скрін3

1) Мова - ви можете вибрати мову виступу і субтитрів. Виступ переводитися на більш ніж 100 мов. У меню представлені автори кожного з перекладів.

2) Формат відео - по настроях конференції діляться на: надихаючі, чудові, геніальні, красиві, приголомшливі, сміливі, смішні та переконливі.

3) Час - ви можете вказати, скільки часу у вас є: від 5 хвилин до години. Це буде корисно для тих, хто стоїть в черзі або для тих, хто відправився в подорож і не знає, чим зайняти себе в транспорті. Додаток підбере, за який час тема конференції буде розкрита. Більше не потрібно вимикати відео та обривати тему на півслові, а потім смутно пригадувати таймкод.

Кожне відео можна завантажити та дивитися в офлайн режимі. Ви маєте право відправити їх на домашній кінотеатр за допомогою Chromecast або Android TV та дивитися вже там.

Підбиваючи підсумки

Саме існування платформи «TED» надихає. Відрадно усвідомлювати, що так багато людей цікавиться наукою. Авторам, виступаючим і розробникам, ми бажаємо удачі та натхнення. Завдяки таким проєктам, як «TED» суспільство мислить ширше і глибше. Залишається сподіватися лише на те, що платформа буде тримати правильний вектор розвитку, удосконалить функціонал або піде в ногу з часом і перенесе лекції у віртуальну реальність.

TED панель скрін4

Читайте також: Які Айфони будуть актуальними у 2021

Ваша оцінка: