Я шукаю...

Батьківський контроль на iPhone: чи варто контролювати дії своєї дитини?

Батьківський контроль на айфон

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Актуальність питання батьківського контролю

В час, коли технології розвиваються настільки швидкими темпами, що часом ми за ними не встигаємо, стає актуальним питання батьківського контролю. Знати чим цікавиться ваша дитини ніколи не буде зайвим. Звісно, не потрібно вживати таких заходів як встановлення відеокамери в дитячій кімнаті та спостерігати за кожним кроком вашого чада. Добре те, що в міру. До того ж ваша дитина повинна вам довіряти та не боятися говорити на якусь конкретну тему. Їй потрібно обережно пояснювати все, чим вона цікавиться і в жодному разі не сварити за питання, які вона ставить. Не треба перетворюватися на Цербера, якого малеча боятиметься. Розумний контроль – те, чого іноді так не вистачає сучасним сім’ям.

Цифрова безпека на iPhone

Перш за все, дитина повинна знати правила цифрової безпеки iPhone. Навчіть її не розголошувати свої особисті дані та завжди пам’ятати про критичне мислення: не все, що потрапляє в Інтернет є надійним джерелом інформації. Також варто розказати про правила спілкування з іншими людьми: не потрібно проявляти агресію та вступати в конфлікти з користувачами.

Створіть перелік безпечних сайтів, які час від часу відвідуватиме разом зі своєю дитиною. Таким чином ви створите для неї безпечний простір, використовуючи параметри оглядача для того, щоб час від часу за нею наглядати. Також ви можете встановити налаштування фільтру, який приховуватиме від вашої дитини вебсайти з потенційно небезпечною інформацією. Не всі статті та сайти в мережі можна відфільтрувати, тому краще навчити дитину свідомого уникання таких речей. Для того, щоб не перетворювати Інтернет в щось дуже обмежене та заборонене, придумайте якусь активність, пов’язану з ним. Наприклад, створіть чат сім’ї в якомусь месенджері й давайте дитині завдання надсилати вам різні картинки: зі смішними собаками, котами, папугами й т.д. Так ви зможете внести трохи інтерактиву в процес виховання і в дитині цифрової етики.

Батьківський контроль варто встановити також з тією метою, щоб малюк не знайшов те, що може вразити його ще не сформовану свідомість. Маленька дитина може випадково натиснути туди, куди не треба, і випадково видалити важливі файли, фотографії, документи чи додатки. Відновлювати все це добро та прибирати на робочому столі після малечі – ще та робота, тому буде доречно розібратися з функцією батьківського контролю для iPhone й iPad.

Варто прочитати: Як налаштувати новий iPhone або iPad для дитини: безпека онлайн

Що ми маємо на увазі коли говоримо про батьківський контроль?

 1. Ви обираєте якими додатками на пристрої дитина може користуватися, а якими ні.
 2. Відсутність можливості робити покупки в Інтернеті та обмежений доступ до мережі з відфільтрованим контентом.
 3. Ви можете слідкувати за прогресом малюка в розвивальних програмах та відстежувати його дії на телефоні або планшеті.
 4. Ставити обмеження на час, який малюк може використовувати пристрій.

Отож, батьківський контроль та Apple. На щастя, компанія заздалегідь подбала про безпеку маленьких користувачів в Інтернеті, тому більшість налаштувань батьківського контролю вбудована в саму ОС. Погравшись з налаштуваннями, ви можете вберегти вашу малечу та свій пристрій від:

 • небажаних покупок через Інтернет в iTunes
 • випадкового видалення старих та встановлення нових програм
 • відфільтрувати контент, який споживає ваша дитина, за категоріями

Оскільки програми батьківського контролю потребують код доступу, подбайте про те, щоб цей код був достатньо складним для дитини, але легко запам’ятовувався вам. Пам’ятайте: вам потрібно проконтролювати одного члена сім’ї, а не позбавити доступу до пристрою всю родину.

Як заблокувати купівлі у програмах на смартфоні?

У вбудованих програмах для прослуховування музики, читання книг і так далі можна повністю заблокувати будь-які купівлі в додатку. Є також варіант просто поставити пароль, на випадок, якщо вам захочеться здійснити покупку за допомогою пристрою.

На жаль, на iPad та iPhone не можна перемикатися між обліковими записами спеціально для маленьких користувачів, тому у вас є два виходи. Перший: дитина буде володіти планшетом чи телефоном, а ви стежитимете за її активністю.Другий: вся сім’я користуватиметься одним девайсом і ви поясните дитині якими програмами може користуватися вона і якими її батьки.

App Store і можливості батьківського контролю

App Store також пропонує кілька додатків, які допоможуть розширити можливості свідомого батьківського контролю. В них можна:

 • переглядати історію дзвінків на пристрої
 • дізнатися геолокацію дитини
 • контролювати те, які саме додатки малюк встановлює на пристрій
 • дивитися статистику часу, проведеного на різних вебсайтах

Читайте також: Що таке платформа «TED» і чим вона корисна

Ми повинні згадати, що на такі додатки необхідно оформити платну підписку, але ви завжди можете спершу протестувати пробну версію, а потім у разі потреби перейти на звичайну.

Також App Store пропонує програми, функціонал яких дозволяє подивитися аналітику дій вашої дитини в мережі. В таких додатках ви можете дізнатися скільки часу витрачається на соціальні мережі, вебсайти, форуми, портали та Інтернет загалом. Також є програми з функцією перегляду завантажених на девайс додатків.  Якщо дитина завантажить щось нове на свій iPhone чи iPad, вам одразу ж прийде сповіщення і ви зможете оцінити наскільки додаток є безпечним.

Для зовсім маленьких користувачів та їх батьків такий контроль ні до чого: це скоріше підійде підліткам. Діткам дошкільного віку пропонуються розвивальні ігри, через які сім’я зможе стежити за їхньою успішністю. Наприклад, гра українських розробників «Хто у горах?». В застосунку досить гарний дизайн і можна встановити ліміт часу, який дитина проведе в ньому. Він хороший тим, що не просто різко припиняє працювати й вимикається, а за допомогою питань на екрані дає дитині можливість самій подумати чому їй потрібно припинити грати.

Гра та герої самі ніби «засинають», що дає малечі зрозуміти, що час для ігор вичерпано. App Store пропонує також складніші ігри для розвитку. Наприклад, Counting Caterpillar і Bubble Puppy: Play and Learn, де ігри вже розділені на рівні складності й містять трохи більше деталей. Тут ви вже самі оберете, що використовуватиме ваш маленький користувач.

Ми розповіли вам про методи батьківського контролю для iPhone і сподіваємося, що ви з розумом поставитеся до безпеки ваших дітей та не забуватимете про їхній особистий простір.

Ваша оцінка: