Чи потрібно калібрувати батарею iPhone

Чи потрібно калібрувати батарею iPhone

Зміст

Apple надала нову функцію калібрування батареї в бета-версії iOS 14.5. Багато хто ставить собі питання, а що ж таке калібрування батареї та для чого воно потрібне? Ми розповімо про найпопулярніші міфи, які бродять інтернетом і передаються з вуст в уста вже багато років. Знову ж, користувачі не особливо розуміють, що це за процес, при цьому багато хто вірить, що калібрування акумулятора здійснюється способом повної розрядки батареї та подальшої зарядки мобільного пристрою до 100%.

Кажуть, що саме завдяки цьому процесу акумулятор відкриває «друге дихання» і починає використовувати секретні комірки для максимально ефективного накопичення енергії. Не варто навіть звертати на це увагу, бо це абсолютно неправдива інформація. Річ у тому, що всі сучасні смартфони здатні використовувати по максимуму ємність своїх акумуляторів відразу ж після покупки. Втім, Apple це не зупинило і вони все ж вирішили додати можливість калібрування в нову iOS 14.5.

багато батарей

Важливо відзначити, що калібрування батареї - це дійсно специфічний процес, який провести самостійно вкрай складно, можна навіть сказати, що практично нереально. Втім, як раз таки оновлення від Купертіно і подарує спеціальний механізм. Ви відчуваєте, що ваш акумулятор дуже швидко зносився? Тоді дозвольте Епл це виправити.

Навіщо потрібне калібрування батареї iPhone

Калібрування на iPhone існувало завжди, але раніше цю процедуру здійснювали фахівці сервісних центрів. Та ось робилося це далеко не для звільнення незадіяних осередків.

Калібрування на той момент потрібне було, щоб телефон без проблем приймав нові деталі при заміні, а операційна система мала можливість правильної взаємодії з ними, а також могла допомагати у відстеженні зносу та оповіщати власника про те, скільки місткості залишилося. Однак, саме це і зародило проблему, яка змусила компанію запропонувати здійснювати калібрування користувачам самостійно, без допомоги фахівців.

Читайте також: Чому слід купити б/у iPhone X

айфон батарея

Як заявили в Купертіно, наданий механізм потрібен для повторного процесу калібрування батареї на 11-й моделі айфона, і тільки для даної лінійки смартфонів. Такий процес допоможе провести переоцінку максимального заряду акумулятора, який міг бути розрахований невірно через помилки системи під час попереднього оновлення. Така помилка приводила до швидкої розрядки смартфона, мимовільних перезавантажень, а головне - знижувала продуктивність айфона навіть тоді, коли залишковий заряд був високим. Тому Купертіно вирішив надати власникам айфонів механізм калібрування. Він проводить аудит старіння акумулятора, і якщо виявляє помилку, то підвищує місткість.

Калібрування батареї iPhone

Результати показали, що деякі смартфони мають граничні низькі показники, які відрізняються від заявлених. І щоб повернути все в початковий стан, компанія Епл надала оновлення з автоматичним калібруванням, яка не вимагає від власника смартфона ніяких дій, окрім установки апдейта. Втім, необхідно пояснити, що зараз мова йде про бету версію, оскільки релізу все ще не було.

На самому початку компанія Apple оголосила, що процес може зайняти кілька тижнів. Цей час необхідний акумулятору, щоб він повноцінно встиг «розгойдатися» і повернувся до початкової справжньої місткості. Після запуску механізму калібрування батареї пройшов вже деякий час, і окремі користувачі вже говорили про те, що результат справді видно.

Також читайте. Чи варто клеїти захисне скло на iPhone?

Як відкалібрувати акумулятор айфона

Якщо у вас з'явилося величезне бажання спробувати відкалібрувати батарею свого айфона, то ми повинні нагадати, що програма відновлення місткості підійде для айфонів вище 11-й лінійки.

екран айфону
Для цього потрібно:

  • Зайти в пункт налаштування
  • перейти в розділ «Акумулятор»;
  • Виберіть «Стан акумулятора» і дочекайтеся появи на екрані повідомлення про калібрування;
  • Чекайте, поки процедура закінчиться, це може зайняти від 2 до 3 тижнів.

Спочатку користувачі не розуміли, чому цю функцію вирішили додати і яка взагалі від неї користь, якщо все одно калібруванням доведеться займатися працівникам сервісів. Саме тому можливість здійснювати процедуру самостійно і викликав резонанс і здивування з боку власників айфонів.

айфон заряджається

Важливо розуміти, що не варто повністю і цілком покладатися на калібрування акумулятора. Компанія спочатку говорила про те, що проблема неправильного визначення місткості батареї стосується невеликого відсотка пристроїв. Тому, якщо ви стали отримувати тривожні дзвіночки від свого iPhone, які вказують про необхідність швидкої заміни батареї, то шанс, що все може обійтися існує. Однак, він досить невеликий.

Не допомогло калібрування батареї на iPhone - що робити

Якщо ви потрапили до тієї категорії користувачів, яким калібрування не допомогло, то необхідно дотримуватися деяких порад:

Не потрібно намагатися повернути до життя вже мертву батарею, найкраще просто і без проблем замінити її, якщо ви вже не отримуєте від неї пікову продуктивність. Дізнатися про це можна зайшовши в «Налаштування» - «Акумулятор» - «Стан акумулятора».

айфон 11

Не використовуйте сторонні програми та софти для тестування стану акумулятора. Використовуючи відомий всім coconutBattery на Mac, підключивши перед цим до ноутбука ваш iPhone, ви побачите, як значення постійно змінюються. Це може означати тільки одне - програма не працює і просто видає рандомні показники.

Експлуатуйте свій гаджет дотримуючись всіх правил. Не забувайте вчасно оновлювати операційну систему, користуйтеся тільки оригінальними аксесуарами та уважно стежте за рівнем заряду і температурою.

Читайте також інші статті нашого блогу: Методи підключення iPhone до телевізора