Я шукаю...

Чи варто клеїти захисне скло на iPhone?

скло iPhone

Питання «чи варто використовувати захисне скло на айфон?» цікавить, мабуть, усіх власників техніки від Apple. Відповідь лише одна: якщо після кількох місяців користування смартфоном його екран виглядатиме жахливо через подряпини й ви з легкістю можете купити новий телефон – тоді захист дисплея абсолютно не потрібен.

Як би дивно не звучало, але навіть мікроскопічні частинки пилу можуть пошкодити зовнішній вигляд екрана. Спочатку формуються мікротріщини, які з часом збільшуються у розмірі. Це може статися навіть при дуже обережному користуванні айфоном. Незначні пошкодження виникають кожного разу, коли ви берете ґаджет до рук, кладете його на стіл чи іншу поверхню або ж поміщаєте до кишені. Також негативний ефект на цілісність екрану чинять сліди від брудних пальців чи жирні плями. Тому усі зовнішні впливи на незахищений телефон з часом призводять до поганої видимості тексту та зображень, або й до повної поломки дисплея.

скло iPhone1

Редакція ICOOLA підготувала для вас поради щодо вибору захисної плівки чи скла для пристроїв від Apple та їх поклейки.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Види захисного покриття

Найпопулярнішими видами захисного покриття екрану смартфонів є загартоване скло та спеціальні плівки. Різниця між ними полягає у вартості, товщині та міцності.

Захисне скло

Хоча «скло» звучить як найкрихкіший із можливих матеріалів, але спеціальні технології виробництва роблять його максимально міцним. Зазвичай виготовляють два види скла: вапняно-натрієве й алюмосилікатне. Спочатку основу майбутнього виробу нарізають, шліфують та нагрівають до майже 700 градусів за Цельсієм, а потім різко охолоджують повітрям. Така тривала, дороговартісна та складна технологія виробництва спрямована на те, щоб скло витримувало максимальне навантаження. Тому екран буде стійким до подряпин, механічних чи хімічних пошкоджень. Основними перевагами використання скла для айфонів є:

 • міцність, оскільки його товщина становить від 0,2 мм до 0,4 мм та складається із 4-7 шарів: олеофобного (відштовхує воду та бруд, не дозволяє залишити відбитки пальців), силіконового (забезпечує надійне прилягання до екрана телефона, не пропускає пухирці повітря), антиглянцевого (покращує якість зображення), захисного (запобігання виникненню подряпин та потертостей), антирозривного (утримує частинки скла разом) тощо;
 • високий рівень твердості (9H);
 • довговічність;
 • покращення якості та кольорової гами зображеного на екрані;
 • не впливає на чутливість дисплею;
 • легко приклеїти;
 • захист від будь-яких пошкоджень, витримує навіть удари молотком чи викруткою.

скло iPhone2

Недоліками захисного скла є висока вартість, у порівнянні з пластиковими плівками та незручність при доторканні до екрана, проте до цього можна швидко звикнути.

Існує кілька видів захисного скляного покриття, залежно від міцності та призначення:

 • глянцеві та матові – підвищують міцність, причому не впливають на якість зображення та швидкість анімації;
 • градієнтні та із рисунками – клеяться на задню панель айфона та виконують функцію захисного чохла. На екран їх кріпити не можна через непрозорість;
 • декоративні – також кріпляться до корпусу смартфона, а не екрана. Їх використовують зазвичай для естетичного задоволення, а не для захисту.

Обирають захисне скло залежно від смартфона особистих вподобань.

Читайте також: Apple Pencil лише для дизайну?

Захисні плівки

Традиційний вид захисту для смартфонів, перевагами якого є:

 • низька вартість;
 • непомітність на екрані;
 • можливість підлаштувати (обрізати) під розмір ґаджета, зокрема із заокругленими краями.

До основних недоліків плівок належать:

 • невисока міцність, тому швидко з’являються подряпини та тріщини;
 • невисокий рівень твердості, тому може тріснути;
 • складно наклеїти плівку без досвіду, оскільки з’являються бульбашки;

скло iPhone3

Сьогодні на ринку наявні 8 видів захисних плівок:

 • Глянцеві – найпопулярніші. Плівку не видно на екрані, вона покращує якість зображеного та не відчувається при доторканні. На ній добре видно відбитки пальців. Також недоліком є нетривалий термін експлуатації через формування подряпин та тріщин;
 • матові – зменшують блиск від сонячних променів на екрані. На них малопомітні відбитки пальців, картинка на екрані виглядає тьмяною і зернистою, саму плівку чітко видно; при доторканні пальцями відчувається шорсткість;
 • змішані – поєднують характеристики глянцевих та матових. Плівка не спотворює зображення на екрані, добре захищає від пошкоджень, на ній не видно відбитків пальців;
 • антибактеріальні – завдяки спеціальному покриттю знищують мікроорганізми, що потрапляють на дисплей. За зовнішнім виглядом схожі на глянцеві. Проте така плівка швидко стирається, тому її варто часто змінювати на нову;
 • поліуретанові – значно стійкіші до подряпин, ніж глянцеві та матові. Плівка з часом може пожовтіти та зафарбуватись у колір чохла телефону. Пухирці повітря, які потрапляють під неї, з часом самі зникають;
 • дзеркальні – слугують дзеркалом тоді, коли пристрій заблокований. Проте така плівка знижує якість зображення та може змінювати кольори дисплею;
 • антишпигунські – корисні для користувачів, які хочуть приховати зображення на екрані від інших. Якщо дивитися на смартфон прямо – усе видно, а якщо під кутом – видно лише свічення екрану. Це зручно для тих, хто їздить у громадському транспорті або часто перебуває у громадських місцях.
 • Вінілові – їх можна клеїти й на екран, і на задню панель смартфону. Досить міцні та стійкі до пошкоджень. Від бульбашок повітря, що потрапили під плівку неможливо позбутися.

Як приклеїти скло на айфон

Приклеїти захисне скло на телефон може будь-який користувач без досвіду. Проте, якщо ви хвилюєтесь за якість роботи, краще звернутися до спеціального сервісного центру.

скло iPhone4

Для поклейки скла потрібно:

 • ретельно помити руки з милом;
 • очистити екран смартфона від пилу та бруду за допомогою спеціальних серветок, що є у комплекті зі склом (спочатку вологою, а далі сухою);
 • вийняти захисне скло з упаковки та зняти з нього плівку;
 • тримаючи за протилежні краї покласти скло на екран, намагаючись вирівняти відносно країв;
 • надавати на центр, внаслідок чого периферичні частини приклеяться самі;
 • протерти скло чистою сухою серветкою;
 • якщо не вдалося рівно приклеїти, можна спробувати знову.

Гідрогелеві плівки на айфон

Останнім часом презентують все більше техніки Apple із загненими краями. Захисне покриття для таких смартфонів нелегко виготовити через незвичну форму. Цю проблему вирішує чудова новинка на ринку – гідрогелева плівка. Вона за складом менш жорстка та більш еластична, ніж звичайні плівки.

Гідрогелева плівка – це полімер, який може відштовхувати воду та запобігати її потраплянню на дисплей смартфона. Завдяки незвичній хімічній структурі плівка може самовідновлюватись при незначних пошкодженнях, тому термін її експлуатації довший, ніж інших плівок.

Вартість гідрогелевої плівки вища, ніж звичайної. Але скло все ж дорожче.

Гідрогелеву плівку досить легко самостійно приклеїти. У комплекту йдуть додаткові плівки, що фіксують гідрогелеву на телефоні, їх пізніше можна відклеїти. Якщо з'являються бульбашки повітря – вони з часом зникають, або ж плівку можна розправити пластиковою карткою у комплекті чи будь-якою іншою карткою.

Цікавою властивістю плівки є те, що вона не відблискує світло, тому чітко видно зображення на екрані навіть при значному сонячному світлі. Недоліком такої плівки є те, що вона не захистить смартфон при падінні та серйозних механічних пошкодженнях.

Гідрогелеву плівку можна клеїти не лише на екран, а й на задню панель як прикрасу. Вони створюються різних кольорів та з різноманітними малюнками.

Як підібрати захисне скло на iPhone

Вид захисного скла обирають залежно від вподобань та потрібних характеристик. Якщо потрібен захист від механічних ушкоджень – варто обирати глянцеве чи матове скло, якщо ж важливий зовнішній вигляд айфона – тоді підійде градієнтне чи декоративне.

Найякіснішим є скло від Gorilla Glass, DragonTail та GT Advanced Technologies.

скло iPhone5

Ані захисне скло, ані плівка не дають 100% гарантію на захист від розбитого екрана смартфона при падінні. Проте вони мінімізують величину поломки. Тому витратити кількадесят гривень на захист айфона чи кілька сотень на ремонт або заміну його частин — вибір за вами.

Чи варто переплачувати за покриття

Між захисними плівками та загартованим склом наявна значна різниця у ціні. Проте вартість виправдана. Скло більш довготривале, легко клеїться, практично без потрапляння бульбашок повітря, захищає від тріщин екрану при падінні. Зате плівок більше різноманіття і вони малопомітні на дисплеї. Тому у кожного виду захисту свої переваги та недоліки. Вибір лише за користувачем.

Ремонт екрану айфона у Львові

Будь-який новий айфон варто захистити від механічної поломки, приклеївши захисне покриття. Це можна зробити за невелику плату у спеціалізованих сервісних центрах свого міста. У Львові поклеїти скло чи плівку варто у магазинах техніки чи аксесуарів для смартфонів.

Якщо ж вам потрібен ремонт дисплею чи повна його заміна – зверніться до сервісного центру Apple для ремонту iPhone у Львові. Компанія ICOOLA гарантує якісно виконану роботу за короткий час із гарантією на 1 рік. Приходьте до нас або ж відправляйте смартфон Новою поштою!

Вам також може бути цікаво: Топ найкрутіших фішок Apple Watch

Ваша оцінка: