Я шукаю...

Чому купівля відновлених iPhone на AliExpress це справжня лотерея

Чи варто купувати iPhone на AliExpress

Купівля нової техніки Apple задоволення не з дешевих, далеко не кожен вітчизняний користувач може собі це дозволити, не відчувши при цьому сильного удару по бюджету. А старіші моделі досить швидко пропадають з офіційного продажу, тому доводиться шукати нові шляхи для здобуття бажаного пристрою. У свою чергу, цим активно користуються китайці, виставляючи на AliExpress практично будь-яку модель iPhone. Однак вирішивши придбати подібний смартфон, ви ризикуєте не тільки витратити гроші даремно, але й серйозно попсувати собі нерви.

Вибір відновлених iPhone на AliExpress

Що можна придбати на AliExpress

Далі мова піде саме про айфони зі стандартного AliExpress, це не стосується розділу Tmall, який є аналогом мережевих магазинів електроніки з відповідними до конкурентів цінами.

На Ali представлена ​​практично вся існуюча лінійка даної категорії товарів, від стародавнього iPhone 4S до відновлених моделей iPhone 11/12 у всіх їх версіях, проте ціни на останні не надто й відрізняються від початкової вартості. На всі інші моделі, які також представлені в каталозі сайту як відновлені та протестовані на дієздатність, ціни помітно нижчі, ніж у нових пристроїв, але є одна, дуже вагома проблема.

Айфони з AliExpress не мають жодних спільних якостей з офіційно відновленими пристроями, які пройшли відповідну процедуру у рамках спеціальної програми від Apple, та реалізуються з позначкою (Refurbished). Тому при замовленні смартфона з Китаю, є величезна ймовірність, що ви зіткнетеся з цілою низкою проблем.

Чому ніколи не варто купувати iPhone на AliExpress

Відсутність оригінальних аксесуарів

Всі моделі смартфонів з Аліекспресс поставляються в упаковці від сторонніх виробників, але вельми якісній, в комплект входить зарядний кабель, блок живлення та гарнітура. Ґрунтуючись на відгуках багатьох покупців та думці фахівців сервісних центрів, усі без винятку аксесуари є репліками оригінальних, а їх якість залежить від самого продавця. Деякі можуть скласти комплект упаковки з, як заведено казати, «дешевого Китаю», інші кладуть аксесуари середньої категорії, але якщо пощастить, репліка може бути досить якісної, що ж стосується оригінальних аксесуарів, про це відразу можна забути.

У підсумку, разом з iPhone покупець отримає зарядку, яка прослужить не більше ніж півтора роки, даремні навушники та кабель, який відразу ж бажано замінити більш гідним аналогом. При цьому враховуйте, що кожен аксесуар також має свою ціну, й будь-який продавець безумовно додає її до загальної вартості свого товару.

Стандартна комплектація iPhone

Неякісний дисплей

Що стосується якості збірки пристроїв, як правило, вона прийнятна, а будь-які недоліки та люфти не складно виправити власноруч. Але збираються айфони з AliExpress далеко не з оригінальних комплектуючих. Найбільш поширеними нерідними модулями є екран та батарея.

У випадку з екраном, тут знову ж таки, як пощастить, матриця може бути або відверто поганою, що помітно відразу, або цілком нормальною, але при наочному порівнянні з оригіналом різниця усе одно буде помітна. Внаслідок чого, залишається або змиритися та користуватися екраном середньої якості, або поміняти матрицю на кращу в сервісному центрі, на що, звичайно ж, будуть потрібні додаткові витрати.

Дисплей для iPhone

Батарея

Переважна кількість моделей iPhone з Алі прийдуть з акумулятором від сторонніх виробників. Навіть оригінальна батарея пристрою потребує заміни вже після двох-трьох років використання, але китайці іноді грішать і тим, що встановлюють аналог ну дуже низької якості.

Всім відомо, що знос батареї одна з основних проблем при купівлі відновлених iPhone, тому відразу після отримання пристрою, потрібно перевірити цей параметр, та якщо акумулятор дійсно вже відпрацював свій термін, слід негайно відкрити суперечку на AliExpress з продавцем, щоб спробувати повернути частину витрачених грошей.

Якщо продавець відмовить в поверненні коштів, а запропонує вислати новий акумулятор для заміни, не потрібно погоджуватися, а підключити до вирішення проблеми адміністрацію магазину. Варто кілька разів подумати, перед тим як купити відновлений айфон аліекспресс, адже в підсумку можна отримати абсолютно не той девайс, на який розраховуєш, та й ще витратити свої нерви та час на вирішення проблем з продавцем.

Але не потрібно думати, що проблеми з батареєю та екраном це все, з чим ви можете зіткнутися, бо крім цих компонентів, в iPhone з Аліекспресс можуть також стояти неоригінальні блок з контролером рівня заряду, електромотор, що забезпечує вібрацію, та найнеприємніше, модуль камери. Виявити різницю з оригінальними комплектуючими в такому випадку може лише фахівець сервісного центру, та якщо з аналоговим Lightning-портом та вібромотором ще можна змиритися, то слабкий Wi-Fi модуль й погана камера зведуть нанівець всі позитивні моменти при використанні такого апарату. Але, як вже було сказано, для цього потрібно віддати смартфон на діагностику, а це знову додаткові витрати.

Заміна неякісної батареї

Також вам буде цікаво дізнатись: Останні чутки про iPhone SE 2024 року: «дірявий» дисплей і наявність 5G

Айфони б/в

Крім Refund iPhone, AliExpress також рясніє класичними б/в апаратами, але у цьому випадку також складно буде дізнатися, який рівень зносу даного пристрою. Отримати інформацію можна лише за описом товару, а також з відгуків покупців, які вже купили айфон у цього продавця. Найчастіше для таких пристроїв характерні наступні проблеми:

  • Неробочий Wi-Fi модуль;
  • Високий ступінь зносу акумулятора;
  • Проблеми з мікрофоном або динаміком;

Перевагою покупки таких пристроїв є те, що вони зберігають в собі оригінальні деталі від Apple, проте на скільки вони зберегли свою працездатність, можна визначити тільки після комплексної перевірки майстром сервісного центру. У будь-якому випадку, купувати старий девайс краще після того, як ви самі потримали його в руках та провели хоча б візуальний огляд. А замовляючи iPhone на Аліекспресс, такий варіант зразу можна виключити, тому ви по суті купуєте «кота в мішку».

Чи вигідна купівля iPhone на AliExpress

Відповідаючи на головне питання, чи варто купувати айфони на аліекспресс, відповідь дуже очевидна. Якщо ви готові розбиратися з різними проблемами, які з 99 відсотковою вірогідністю виникнуть після покупки, додатково витрачати на їх рішення свої гроші та вступати у розбірку з продавцем, щоб «відсудити» у нього хоч малу частину за неякісні компоненти, тоді варіант «зекономити» на iPhone з AliExpress може мати місце. Але у разі, якщо така перспектива вас не влаштовує, краще пошукати інші варіанти, в тому числі на вторинному ринку. Таким чином, ви зведете до мінімуму ймовірність покупки «Франкенштейна», тобто iPhone, що складається з різних за походженням модулів, а можливо, навіть має кілька серійних номерів.

Ваша оцінка: