IMEI на iPhone: що це так як його знайти?

IMEI на iPhone: що це так як його знайти?

Зміст

Придбання гаджетів від компанії Apple на вторинному ринку або в несертифікованих магазинах - це непогана перспектива заощадити. Щоб зробити вдале придбання покупець повинен врахувати всі ризики.

Перший метод, який потрібно розглянути для перевірки Айфона під час придбання - це перевірка IMEI. Сьогодні всім гаджетам присвоюється унікальний номер. Компанія Apple також дбає про безпеку, тому кожен пристрій має Імей. І змінити дані неможливо навіть при серйозному втручанні.

IMEI телефону можна дізнатися вже в магазині. Отримавши телефон у руки, при наявності інтернету користувач має можливість перевірити гаджет і переконатися в його оригінальності.

Прочитайте також: Як заряджати Айфон швидше.

Що таке IMEI iPhone

Продукція від компанії Apple - популярна на ринку сучасних технологій, навіть при тому, що дешевою її не можна назвати. Даним моментом часто намагаються скористатися шахраї, продавши підроблені пристрої за зниженою вартістю.

IMEI Apple - допомагає дізнатися інформацію про смартфон і тим самим захистити себе. В процесі виробництва кожному пристрою присвоюється унікальний номер.

Розшифровується назва як International Mobile Equipment Identity, що в перекладі означає міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання. Цей унікальний код зберігається в прошивці гаджета і прив'язаний до радіомодулів. З його допомогою відбувається реєстрація телефону в мережі, а це дозволяє здійснювати екстрені дзвінки навіть без наявності сім-карти.

Сучасні пристрої мають IMEI у вигляді 15 цифр. При покупці бажано перевірити пристрій за допомогою даного коду. Так, Імей дозволяє дізнатися наступну інформацію:

 • перші дві позиції - ідентифікація заводу;
 • наступні зображають рік, в якому був виготовлений смартфон;
 • далі дві - це номер виробничого тижня;
 • три після цього - унікальний ідентифікатор;
 • дві передостанні - інформація про колір;
 • по останніх можна дізнатися обсяг вбудованої пам'яті пристрою.

Особливу увагу рекомендується звертати на перші дві цифри, адже за ним можна визначити чи проходив смартфон ремонт до появи у продажу.

Навіть якщо телефон раніше був у використанні, то його неможливо видати за новий. Покупець може перевірити IMEI на iPhone і за результатами перевірки з'ясувати це. Адже почати використання смартфонів від компанії Apple неможливо без активації. При цьому Імей неможливо замінити, не існує два однакових коди. Завдяки цьому перевірка iPhone по IMEI за датою активації є надійним методом захисту від покупки підробки.

Для чого потрібен IMEI

Як вже було сказано вище Імей - це унікальний код, тому часто його використовують для ідентифікації телефонів в мережі мобільних операторів.

При цьому за допомогою IMEI мобільний оператор має можливість визначати номер моделі Айфона й отримувати іншу важливу інформацію.

Також з його допомогою можна перевірити телефон під час придбання, і якщо дата покупки не підтверджена, то пристрій не варто купувати.

Можна виділити наступні ситуації, коли IMEI важливо знати:

 • ідентифікація вкраденого пристрою;
 • здійснення віддаленого блокування Айфона в разі потрапляння його до зловмисників;
 • перевірка оригінальності під час придбання.

Дистанційне блокування смартфона за допомогою оператора телефонного зв'язку має нюанс. Навіть при здійсненні даного дії Айфон з легкістю можна буде розблокувати з іншої сім-карти.

Як дізнатися IMEI

Практично кожного користувача перед покупкою цікавить як подивитися Імей на Айфоні. Сьогодні існує велика кількість способів, як дізнатися його ще в магазині.

На корпусі пристрою

Знайти Імей можна і на корпусі телефона, але де саме його шукати залежить від моделі.

На лотку для сім-карти IMEI можна знайти на:

 • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max;
 • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max;
 • iPhone XS, XR, XS Max, X;
 • iPhone 8, 8 Plus;
 • iPhone 7;
 • iPhone 6s, iPhone 6s Plus.

Імей на лотку для сім-карти

На задній панелі:

 • iPhone 6, 6 Plus;
 • iPhone SE;
 • iPhone 5s, 5c, 5.

Серійний номер і Імей на лотку для сім-карти:

 • iPhone 3G, 3GS;
 • iPhone 4 (GSM-модель), 4s.

На коробці

Також Імей вказується і на коробці від смартфона. Його варто шукати на спеціальній наклейці біля штрих-коду.

Імей на коробці

Варто врахувати, що не потрібно довіряти тільки коду, зазначеному на коробці, краще звірити його з цифрами зазначеними на корпусі або лотку для сім-карт смартфона. Таку наклейку досить просто можна замінити, або наклеїти нову поверх старої. Або просто покласти в коробку не оригінальний телефон.

У розділі «Налаштування»

Найпростіше знайти IMEI на самому смартфоні. Для цього необхідно:

 1. Відкрити «Налаштування».
 2. Перейти в розділ «Основні».
 3. Перейти в меню «Інформація про пристрій».

Тут покупець зможе знайти не тільки IMEI, але і серійний номер.

На смартфоні за допомогою спеціальної комбінації

Багато експертів впевнені, що такий метод є надійним.

Код який допоможе дізнатися Імей

Щоб це зробити необхідно:

 1. Перейти в додаток «Телефон».
 2. Ввести команду * # 06 #.
 3. Ознайомитися з інформацією, яка з'явиться на смартфоні.

За допомогою іншого смартфона або гаджета на операційній системі iOS

Якщо у користувача є відразу два гаджети від компанії Apple, які прив'язані до одного і того ж Apple ID є можливість також подивитися Імей на іншому Айфоні.

Імей за допомогою іншого Айфону

Для цього знадобиться:

 1. Відкрити «Налаштування».
 2. Перейти в розділ під назвою Apple ID.
 3. Вибрати свій пристрій зі списку.

Крім цього тут також можна побачити і серійний номер.

На сайті Apple ID

Метод підходить для тих користувачів, які знають, який результат необхідно отримати. Все це можна зробити за допомогою офіційного сайту компанії Apple.

Щоб здійснити таку перевірку, потрібно:

 1. Відкрити офіційний сайт Apple ID.
 2. Пройти аутентифікацію шляхом облікового запису Apple.
 3. Після цього перейти в розділ «Пристрої».

Тут користувач зможе звірити дані з чинними, на коробці або самому смартфоні.

За допомогою iTunes і Finder

Для використання даного методу знадобитися MacBook або комп'ютер на операційній системі Windows. Але, в останньому випадку потрібна спеціальна програма iTunes.

Щоб скористатися методом, необхідно:

 1. Здійснити підключення смартфона до ПК.
 2. Відкрити Finder.
 3. У відповідному меню необхідно вибрати смартфон.
 4. Потім потрібно клацнути на рядок з ім'ям гаджета необхідну кількість разів.

Дані методи допоможуть здійснити вдалу покупку.

SNDeepInfo

Цей сервіс перевірки смартфонів є міжнародним. Він надає більш детальну інформацію про пристрій.

На самому початку перевірки ви відразу зможете дізнатися про оригінальність Вашого пристрою. Якщо смартфон є підробкою, то ніякої інформації про нього на сторінці відображатися не буде.

Отже, слідуємо інструкції:

 1. Заходимо на офіційний сайт.
 2. У рядку вводимо унікальний код. Тут зверніть увагу на те, що над цим рядком повинен бути виділений розділ "Apple".
 3. Робимо кілька маніпуляцій для підтвердження, що ви не робот.

На самому початку сторінки у вас повинна з'явиться картинка, дуже схожа на гарантійну наклейку. На ній ви можете побачити свою модель телефону. Також буде відображатися статус, а саме вкрадений телефон чи ні. Якщо ви хочете отримати інформацію про те, під які країни адаптовано ваш пристрій, то на цій же сторінці слід ввести букви моделі вашого гаджета. Дізнатися їх можна в"Налаштуваннях". Заходь на телефоні в розділ" Налаштування", натискаємо" Основні", а потім"про пристрій". Перед вами відкриється меню, де ви повинні знайти розділ "Модель". Для цього сайту знадобляться тільки дві передостанні літери.

Цей сервіс на безкоштовній основі надає виключно інформацію про технічні дані пристрою, а також розшифровує унікальний код. А ось платна версія, яка коштує один долар, розповість вам більш детальну інформацію, а саме:

 • де був куплений айфон;
 • назва організації, яка здійснювала продаж;
 • коли саме і за скільки було куплено пристрій;
 • чи включена функція " Знайти телефон”;
 • статус iCloud.

Що дає Імей

Варто відзначити, що особливо багато шахраїв на вторинному ринку. Часто люди намагаються продати крадені смартфони, а ось покупцям потім прийдеться самостійно розбиратися з поліцією та іншими проблемами.

Але, це не єдиний випадок шахрайства. Ошуканим може бути й продавець Айфона.

Чи можна давати IMEI телефону

З шахраями можуть стикатися не тільки покупці, але і продавці. Особливо якщо продаж здійснюється з рук. Важливо розуміти чи можна давати IMEI телефону перш ніж здійснювати продаж старого Айфона.

Зловмисники можуть використитати IMEI на власну користь

Шахрайство з Імей досить невинне, на перший погляд, оскільки складно спочатку запідозрити підступ. Зловмисники можуть працювати за такою схемою:

 1. Власник Айфона планує продати гаджет і на одному з популярних інтернет-майданчиків викладає про це оголошення.
 2. Після цього в справу вступають шахраї. Вони починають вести діалог з продавцем, показуючи свою зацікавленість в покупці, і спочатку задають цілком реальні питання, які характерні для звичайного покупця.
 3. Коли вже практично всі деталі обговорені, шахрай просить повідомити йому Імей і серійний номер смартфона. На питання, навіщо все це, шахрай може навести аргументи про браковані або неоригінальні Айфони. А в деяких випадках зловмисник може навіть розповісти історію про обман, яка сталася з ним трохи раніше.
 4. Після отримання необхідної інформації розмова про угоду відразу припиняється. Після цього людина також може на деякий час не виходити на зв'язок.
 5. Вже дуже скоро шахрай з'явиться, для того, щоб почати шантажувати продавця. Він може повідомити, що Імей доданий в базу вкрадених телефонів. І відповідно, якщо продавець не хоче неприємностей, то повинен заплатити викуп.

Якщо ціна захмарна, і жертва не погоджується на неї, то шахрай може її скинути. І після того, як викуп оплачується, код зникає з бази.

Чому дана схема працює

Всі ресурси, якими може скористатися зловмисник, не вимагають ніякого додаткового підтвердження. І за правдивість даних тут ніхто не відповідає. Не потрібно скидати фотографію коробки або чого-небудь ще. Тому, навіть якщо вкраденим телефоном не володіє зловмисник, ніхто все це перевіряти не буде.

Чому схема шахраїв щодо Імею працює

При цьому, не завжди шахрай може дізнаватися всю необхідну інформацію від продавця. Як правило, все може бути на фотографіях коробки або в налаштуваннях в розділі «Інформація про пристрій».

Але, навіть внесений до бази про вкрадених телефонів гаджет не стане перешкодою, адже далеко не всі користувачі перед покупкою перевіряють гаджет по всіх базах.

Які запобіжні заходи можна застосувати

Щоб не стати жертвою шахраїв необхідно:

 • не передавати Імей і серійний номер Айфона, навіть якщо людина переконує, в тому, що зацікавлена в покупці гаджета;
 • краще закривати на фотографіях такі коди й документацію;
 • не потрібно вставляти важливі цифри в оголошення.

Якщо такий покупець наполягає, то в цілях безпеки краще і зовсім відмовитися від даної угоди.

Якщо зловмисник зумів отримати важливу інформацію

В першу чергу не потрібно платити зловмисникові. Адже навіть при оплаті він може продовжити діяти за вже чинною схемою.

Якщо навіть номер і буде видалений з бази, нічого не завадить його знову туди додати.

Власник смартфона може здійснити наступні дії:

 1. Зайти на сайт, на який телефон був доданий зловмисниками.
 2. Знайти контакти технічної підтримки.
 3. Надіслати всі докази.
 4. Почекати деякий час і смартфон буде видалений з даної бази.

Як знайти IMEI якщо телефон заблоковано

Ваш IMEI може бути заблокований в декількох випадках:

 • Заблокований екран на Айфоні. Якщо це сталося через Apple ID, то доступ до функціонала неможливий.
 • Заблокований телефон для певного оператора. Іншими словами такий Айфон можна використовувати тільки з однієї сім-картою певного оператора.
 • Заблоковано смартфон через незнання пароля. Доступ до функціонала також неможливий.

IMEI на заблокованному телефоні

Якщо Айфон заблокований на певну мережу, то можна використати один зі способів як дізнатися Імей:

 • набрати комбінацію * # 06 #;
 • знайти всю інформацію в «Налаштуваннях».

Якщо Айфон був заблокований через iCloud, то може бути один з наступних варіантів розв'язання даної проблеми:

 • використання iTunes для пошуку Імей;
 • увійти в обліковий запис з ідентифікатором Apple ID, після цього перейти в «Пристрої» і вибрати свій Айфон;
 • подивитися його на оригінальній коробці;
 • знайти код на лотку сім-карти або на корпусі;
 • якщо на Айфон заблокований iCloud, можна натиснути на клавіатурі букву «i» і на телефоні з'явитися Імей.

Чи можливо змінити Імей на Айфоні

Раніше в старих моделях дана можливість була, але зараз на виробничому етапі кожну модель Айфона оснащують унікальним кодом, який неможливо переписати програмним способом.

Безпека Айфона

Читайте також: Як вибрати бездротову зарядку  для нового iPhone.

Зміни в Імей зустрічаються тільки в підробках або ж в гаджетах, які пропонує своїм покупцям Aliexpress. Тому важливо врахувати даний момент під час вибору Айфона.